חיפוש

dsdsdsd
רשת חברתית בריאותית שמציעה לדבר עם מומחים ולשוחח עם אנשים שהתמודדו עם בעיות דומות

להתייעץ עם אנשים כמוני

בעקבות פייסבוק: רשת חברתית בריאותית, "כמוני", מציעה לך לדבר עם המומחים, ללמוד מנסיונם של חולים אחרים, לשתף בחוויות, לשאול שאלות, לקבל תשובות ו"למצוא אנשים שהם כמוני"

דורון קוראל

דורון קוראל

מחפשים דרך נוספת להתמודד עם מחלה? רוצים לשמוע איך אנשים אחרים מנהלים את חיי היומיום בצל מחלה כרונית? היכנסו עכשיו לכמוני​, רשת חברתית בריאותית ראשונה בעברית.

בכמוני הגולשים הם המומחים, הם אלו שמסייעים לאחרים להתמודד טוב יותר עם מחלתם. נוסף עליהם מייעצים וכותבים ברשת הזאת מומחים ומטפלים מתחומי הבריאות השונים.

את כמוני הקים מכון גרטנר. מדובר בפרויקט לאומי ללא כוונת רווח, שמטרתו להעצים את המטופל ואת בני משפחתו. הפרויקט הוא ביוזמתו של פרופ' מרדכי שני, מייסד מכון גרטנר וחתן פרס ישראל לשנת 2009. ​

מה הקשר בין אינטרנט לבין סוכרת, לחץ דם או מחלת כליות?

"ההתפתחות הטכנולוגית והעלייה בתוחלת החיים גרמו לעלייה בשכיחות החולים הכרוניים בקרב האוכלוסייה בעולם", אומר פרופ' שני. "האינטרנט בכלל ורשת חברתית בריאותית בפרט, הם כלים מרכזיים וחשובים להעצמת המטופל, בני משפחתו והסביבה הקרובה לו. הם מסייעים להם להתמודד עם המחלה ומשמשים גורם חשוב בקשר של המטופל עם הגורמים המטפלים ועם קבוצות חולים אחרות". 

במציאות שבה מודעות המטופל ומשפחתו לטיפול איכותי ומקצועי הולכת וגוברת ומחייבת עלייה בעלויות הטיפול, באה לעזרתנו המדיה הדיגיטלית. היא מאפשרת לנו לקבל מידע חיוני ולזכות בתמיכה מקהילה אנושית וירטואלית של אנשים בעלי מכנה משותף.​

מה יש לי לחפש בכמוני?

"כמוני הוקמה כדי ליצור אינטרקציה חברתית בין קבוצות אנשים שיש להם מכנה משותף. היא מאפשרת להם לקבל תמיכה וחיזוק, ללמוד מניסיונם המצטבר של אחרים בתחום ולשתף בחוויות. בעזרתה אין הם לבד, שכן תמיד יש להם עם מי לדבר", אומר פרופ' שני.

הרשת החברתית הבריאותית כמוני מעצימה את הרפואה השיתופית באמצעות מדיה חברתית ובאמצעות אפליקציות דיגיטליות נוספות המאפשרות למטופל להתמודד עם מחלתו בשלושה מישורים:​

• מול עצמו. 

• מול אנשי מקצוע מובילים בתחומם - לליווי קבוע ולייעוץ.

• מול חולים במצב דומה - לצורכי תמיכה, התייעצות ושיתופיות.

כמוני היא הרשת החברתית הבריאותית הראשונה מסוגה בישראל בשפה העברית. האתר מאפשר מפגש חברתי וירטואלי עם אנשים במצב בריאותי דומה ומשותף המאפשר להתייעץ, ללמוד מניסיון של אחרים ולשתף בחוויות.לצד המפגש החברתי מאגדת רשת כמוני את המומחים המובילים בתחומם במרחק של קליק אחד.

כמוני מאפשר למטופל ולבני משפחתו להשתתף בניהול המחלה בהתאם למצבו האישי והרפואי. כן היא מאפשרת לו לקיים אינטראקציה חברתית ולקבל מידע שעשוי לשפר את חייו ולאפשר לו ולמשפחתו בחירות מושכלות והתמודדות טובה יותר עם המחלה הכרונית.​

אילו כלים מציעים לי בכמוני?

כמוני מציעה לך: בלוגים, קבוצות דיון, קבוצות תמיכה, פורומים, שליחת הודעות, דואר פנימי בין חברי הרשת, מפגשים וירטואליים ולוחות מודעות.

עוד ניתן למצוא בכמוני: מדריכי בריאות מקצועיים, קבוצות בעלות מכנה משותף, קבוצות תמיכה בניהול של מומחה או אפשרות להצטרף לקבוצות המשתתפות במחקרים חדשניים.

אצלנו בכמוני עוסקים במטופל ובסובבים אותו: בני משפחה וגורמים מטפלים ומתמקדים בהתמודדות עם מחלות כרוניות כגון: מחלות לב, כליות, ריאות, לחץ דם, הפרעות אכילה, השמנת יתר, סוכרת, בעיות לחץ דם, טרשת נפוצה, פגיעות בחוט השדרה, כאב כרוני, קרוהן​ וקוליטיס.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש