חיפוש

dsdsdsd
ויאגרה יעילה גם בקרב קשישים

ויאגרה - גם לבני 80 פלוס

חוקרים אמריקנים בדקו את יעלותה של הוויאגרה בקרב קשישים: התרופה יעילה בכל גיל

האם הויאגרה יעילה בכל גיל? חוקרים מאוניברסיטת קורנל בארצות הברית בדקו את יעילות הגלולה כדי לברר האם התגובה לויאגרה משתנה עם הגיל.

ההוכחות ליעילותה של הויאגרה התקבלו ביותר מ- 130 מחקרים, בהשתתפות יותר
מ- 13,000 גברים. עם זאת, לא הוקדשה תשומת לב רבה לנסבלות הטיפול בקרב קשישים. החוקרים באוניברסיטת קורנל החליטו להעריך את יעילות הטיפול בויאגרה בקרב 167 גברים בני 60 פלוס. ממצאי המחקר פורסמו לראשונה בשלהי 2007.

שיעורי התגובה לטיפול היו גבוהים יותר, באופן משמעותי, בקרב גברים בגילאי 60 עד 69, בהשוואה לגברים בגילאי 70 עד 79 ובקרב גברים בגילאי 80 פלוס. עם זאת, תפקודי הזקפה השתפרו בכל שלוש הקבוצות בעקבות הטיפול.

מדדי תפקודי זקפה תקינים נרשמו בקרב 36 אחוזים מהגברים מעל גיל 80, בהשוואה ל-42 אחוזים מהגברים בגילאי  70 עד 80 ו-46 אחוזים מהגברים בגילאי 60 עד 70.

החוקרים לא מצאו הבדלים רבים בתופעות הלוואי בין שלוש הקבוצות: כאבי ראש (18 אחוזים), הסמקה ובעיות במערכת העיכול (שמונה אחוזים כל אחד), גודש באף (חמישה אחוזים) והפרעות ראיה (שני אחוזים).

לדברי החוקרים, הטיפול בויאגרה בטוח ויעיל בקרב קשישים עם הפרעות זקפה. נטילת הגלולות עשויה לגרור בעקבותיה מעט תופעות לוואי, הדומות לתופעות הלוואי המוכרות. עם זאת, שיעורי התגובה לטיפול צונחים מעט עם הגיל. ​

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש