חיפוש

dsdsdsd
ניתוח פלסטי

איך בוחרים מנתח פלסטי

ניתוחים פלסטיים הם טרנד לוהט, ובכל שנה נרשמת עלייה של עשרות אחוזים בפונים למרפאות השונות המציעות מראה חדש וזוהר. מדריך מיוחד שיעזור לכם לבחור מנתח מתאים

ד"ר דנה פלורנטין

ד"ר דנה פלורנטין

הבושה מתה. ניתוחים פלסטיים מתקבלים כצורך טבעי והם הפכו בשנים האחרונות לפופולריים. יותר מזה: מדברים עליהם בקול רם ועושים השוואות. אצלי ככה ואצלי ככה. לא פחות. כן, יותר ויותר אנשים עוברים בשנים האחרונות הליכים ניתוחיים למטרות קוסמטיות בפנים ובגוף, הכול כדי לשפצר את מה שלא מרוצים ממנו. 

דעו את העובדות

גם אם החלטתם לעבור ניתוח פלסטי, על אף שזה נעשה ממש טרנדי, כדאי לזכור שמדובר בהליך ניתוחי רפואי לא פשוט, שטומן בחובו גם סיכונים. אז לפני שהחלטתם לחתוך (או להגדיל), שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

• מאיפה בא הרצון לניתוח פלסטי?

• מה מפריע לי?

• האם הרצון לעשות את הניתוח נובע מצורך אישי, או שאולי אני מושפע מחברים, משכנים, ממגזינים ומהטלוויזיה?

• האם יש צורך אובייקטיבי לתקן דברים, או שהניתוח רק ימלא חסכים אחרים שלא קשורים למצוקה אמיתית?

לכו להתייעץ

אם חשבתם, שקלתם והגעתם למסקנה שהרצון לעבור ניתוח פלסטי קוסמטי נעוץ בצורך אובייקטיבי, זה הרגע לפנות לפגישה מקדימה עם מנתח פלסטי מומחה.

יש לוודא שהרופא שפניתם אליו הוא בעל תואר של מומחה בכירורגיה פלסטית, ומומלץ לברר אם הוא גם חבר באגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית. לא צריך להתבייש לבקש מהרופא תעודה המעידה על התמחותו. בדרך כלל התעודות תלויות על הקיר במשרדו של הרופא. שימו לב שלתעודת המומחה מצורף מספר רישיון רופא ומספר רישיון מומחה.

הכירו את המנתח

במהלך הפגישה עם הרופא כדאי לבחון את מידת הפתיחות שלו ואת מידת אמינותו. רופא אמין יתאר בפניכם במציאותיות את תהליכי ההחלמה, יספר גם על הקשיים ועל המגבלות הצפויים (אם צפויים) ועל הסיבוכים שעלולים לנבוע מהניתוח (ואין ניתוח ללא סכנה כזאת). מנתח טוב אמור לשמש לכם "מראה" שממנה תבינו אם הצורך שלכם בניתוח הוא אכן אמיתי.

היזהרו מאוד מרופא שנלהב לעשות את הניתוח אפילו יותר מכם. לרוב גישה כזאת אינה מצביעה על עודף רצינות. לעומת זאת היא עלולה להצביע על בעיה קלה של רדיפת בצע.

רופא רציני דווקא אמור לסנן את הפונים אליו ולהיזהר ממי שסובלים מבעיות נפשיות, שאין בכוח הניתוח לפתור את בעיותיהם. מנתח שמבטיח ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים" טועה ומטעה. אין פעולה ברפואה שאין בה סיכון לסיבוכים. רופא הטוען כי יש לו 100 אחוזי הצלחה, או שלא ניתח מעולם, או שהקשר שלו לאמת חלקי משהו. כל מנתח נכשל בשלב מסוים. וכן, גם כאשר הולכים לטיפול אסתטי צריך להביא בחשבון שאולי הוא עלול לא להצליח.

היזהרו מחאפרים

היזהרו ממי שמגדיר עצמו "פלסטיקאי". אין "חיה" כזאת! חשוב לבחון היכן התמחה הרופא, כמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור הוא עשה קודם לכן (אם הוא עוסק בעיקר בהרמות חזה, אולי לא כדאי לעבור אצלו ניתוח אף). חשוב לבדוק אם הוא עובד גם בבתי חולים (בדרך כלל זהו יתרון שכן כך צוברים ניסיון יקר ערך), מתי סיים את ההתמחות והיכן עבד מאז.

יש לאסוף המלצות רציניות

היזהרו ממכונים עלומי שם, שמאחוריהם אין גוף רפואי מוכר ומבוסס, שמפנים אותך לרופא "שלהם". עדיף להגיע למומחה שקיבלת עליו המלצות מוקדמות ממנותחים אחרים וגם חוות דעת שנייה מרופאים אחרים. נסו לשאול אפילו את רופא המשפחה שלכם, שאולי הוא שמע על מומחה טוב בכירורגיה פלסטית. כלל הברזל הוא לבדוק היטב ולהסתמך רק על המלצות רציניות. הסתמכות על פרסומות בתחום של כירורגיה פלסטית היא עניין מאוד בעייתי.

אל תתלהבו מאלבומים

אצל מנתחים פלסטיים רבים יש במרפאה או במשרד "אלבומי הצלחות". אבל ההסתמכות על אלבומי התמונות בלבד היא בעייתית במקצת, כי ברור מאליו שאף רופא לא יראה את הניתוחים שלא הצליחו.

אם אתם אכן הולכים לעשות את הניתוח, אפשר ואף רצוי לבקש מהרופא להציג בפניכם תמונות של הצלקות שאמורות להישאר אחרי הניתוח כדי שתדעו כיצד הן אמורות להיראות. בכלל, תיאור של הניתוח - על כל המשתמע ממנו - הוא הדבר הנכון שיש לעשותו להתאמת הציפיות ביניכם לבין הרופא. זה מה שימנע אכזבות בסופו של התהליך. אם את ברונטית נמוכה עם נטייה לגוף מלא, לא תהפכי לריס וית'רספון אחרי ניתוח אף.

דברו ברור

עדיף להגדיר בפני הרופא את טווח הציפיות שלכם מהניתוח ולבקש - ואף לקבל - תשובה על מידת הריאליות שלהן. זה עלול להיות כואב, אבל תשובה בוטה של המנתח עושה לפעמים פלאים בהנחתה מהירה על קרקע המציאות. וזה מונע המון כאבי לב ואכזבות בסוף הדרך.

עבדו על הכימיה

אם אין לכם אמון במנתח שאצלו אתם אמורים לעבור את הטיפול, חפשו מנתח אחר שכלפיו תחושו אמון. חייבת להיות כימיה מסוימת עם המנתח. אתם חייבים להרגיש שאתם יכולים לתקשר איתו, להיפתח אליו ולדבר בכנות. אחרי הכול, אתם צריכים להיות בקשר זמן לא קצר - לפני הניתוח ובתקופת ההחלמה שאחריו.

הביאו  בחשבון את המחיר

טווח המחירים של הטיפולים הפלסטיים השונים הוא רחב מאוד. מחיר הניתוח תלוי במשתנים כמו המוניטין של הרופא, המוסד שבו נעשה הניתוח ואיכות החומרים והאביזרים שבהם משתמשים. אבל יש לזכור: מחיר גבוה אינו ערובה להצלחה, ומחיר נמוך (יחסית) אינו ערובה לניתוח לא מוצלח.

ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש