פורסם בראשונה: 05.09.2010
עדכון אחרון: 05.09.2010
  • ד"ר רויטל לוי חברוני ד"ר רויטל לוי חברוני

ראש השנה לתינוקות

לקריאה נוחה
שנה חדשה היא הזדמנות להתחדשות? לא בעבור התינוקות, שמעדיפים את הישן והמוכר. ותרו על המתנות היקרות לחג, ותנו להם את הדובי הבלוי והאהוב יחד עם חיבוק וברכת שנה טובה

​ראש השנה הוא חג של התחדשות ורענון. כל שנה אנחנו מבטיחים לעצמנו להתנהג יפה יותר, לשנות כמה הרגלים מגונים, להתחיל דיאטה או לפחות להחליף סלון. תינוקות הם זן אחר.

למרות מאמצינו הבלתי נלאים לעניין אותם (במשך כל השנה) ולרכוש עבורם אינספור צעצועים ומשחקים, אנחנו תמיד נפעמים אל מול היכולת של תינוקות למצוא לעצמם עניין יומיומי בצרור המפתחות שלנו או בשלט של הטלוויזיה ועקשנותם להיצמד דווקא לבובת הסמרטוטים הבלויה והמוצץ המשומש.

תינוקות לא אוהבים חדש. נהפוך הוא. הם מחפשים את הישן והמוכר. הם יעדיפו כל ערב לפני השינה לשמוע את אותו סיפור שאנחנו כבר משתעממים ממנו, הם יבחרו באותו בגד למרות שטרחנו והשקענו במלתחה חדשה ומרהיבה עבורם והם יעקמו את האף כשנציע להם טעם חדש וידרשו את מנה המוכרת והאהובה.

תינוקות רוצים לחזור על אותה תנועה שוב ושוב, נוח להם להסתכל על תמונה מוכרת, התמונה שיש להם בחדר את בעגלה. המובייל שאיתו גדלו נעים להם ואיתו הם מצליחים להירדם יותר בקלות. ככה זה.

קצר ולעניין


צום והנקה

רוב הנשים המניקות יכולות לצום בתנאי שהן בריאות והתינוק שלהן בריא, ובתנאי שהצום לא יגרום לסיכון רפואי. עם זאת נשים מניקות מעידות על חוויית צום קשה יותר בזמן הנקה.

מה הסיבה לכך? הצורך להישאר עם המוכר והידוע ולשחזר אותו שוב ושוב נובע מהיכולת של דבר מוכר וידוע להעניק ביטחון. כשאני יודע איך דבר מסוים נראה ומה הוא יעשה לי, קל לי יותר להתמודד. זו גם הסיבה שתינוקות וגם ילדים גדולים יותר רוצים וזקוקים לסדר יום קבוע.

חשבו, למשל, על כניסה של אח חדש לבית. עם כל השמחה והאושר, קשה מאוד לאח הגדול, שהתרגל להיות ילד יחיד, לקבל את השינוי הדרמטי בסטטוס שלו. הוא מקנא, הוא מתמרד, הוא מתגרה ולעתים אף מנסה לפגוע בפולש (האח החדש).

בקיצור: עם תחילתה של השנה החדשה , אנו צריכים לזכור שלילדינו לא תמיד החדש הוא היותר טוב. כל עוד יש להם די כדי לספק את צרכיהם היומיומיים ולאפשר להם התפתחות שכלית וגופנית טובה, אז למה לשנות?

נכון ששינוי הוא גם דבר מבורך. אם השינוי הכרחי, כמו במקרה של הולדת אח או מעבר דירה, אפשר לסמוך על כך שילד שגדל בסביבה בטוחה ורגועה יוכל להסתגל אליו בקלות.

ואל דאגה עוד יגיע הגיל שבו הילדים יתעניינו בשינוי ואף ייהנו ממנו. נסו אז לעשות להם את החיים יותר מעניינים. גם זה אתגר.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

לילה והקטן קודח מחום?

כללית מושלם מציגה: ביקור רופא לילה בבית שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל