חיפוש

dsdsdsd
כפר הנופש נהר הירדן: חוויית מחנאות לילדים שחולים במחלות קשות או סובלים ממוגבלויות שונות

כפר הנופש נהר הירדן

כפר נהר הירדן שבגליל התחתון מעניק חוויית מחנאות לילדים בני 9 עד 18 שחולים במחלות קשות או סובלים ממוגבלויות שונות. הנופש בכפר הוא בחינם, ואנשי הצוות שמפעילים אותו הם אנשי מקצוע מסורים מהשורה הראשונה לצד מתנדבים חדורי מוטיווציה

צוות אתר כללית

היכן נמצא כפר הנופש?

בפאתי היישוב גבעת־אבני בגליל התחתון, אל מול בקעת יבנאל, פועל מאז אוגוסט 2011 כפר נהר הירדן.

למי מיועד כפר הנופש?

כפר נהר הירדן מיועד להעניק חוויית מחנאות לילדים בני 9 עד 18 שחולים במחלות קשות או סובלים ממוגבלויות שונות. הנופש בכפר הוא בחינם, ואנשי הצוות שמפעילים אותו הם אנשי מקצוע מסורים מהשורה הראשונה לצד מתנדבים חדורי מוטיווציה.

מה כולל כפר הנופש

הכפר משתרע על 250 דונם, ובהקמתו הושקעו 100 מיליון שקל. הוא כולל פארק אתגרי, מרכז אמנות ויצירה, מרכז ספורט, ובו, בין היתר, בריכה מקורה ומחוממת, פארק ספורט אתגרי, מתחם חץ וקשת, פינת חי, אולם תיאטרון, "בית עגול" שבו חדרי מחשבים וחדרי רגיעה, מרכז רפואי משוכלל ואוהל בדואי ענקי.

מה עושים בכפר הנופש?

הכפר הזה מאפשר לילדים המוגבלים והחולים לשכוח ממצוקות היום־יום למשך חמישה עד שמונה ימים פעם בשנה - ללא כל עלות. בכפר יש להם הזדמנות לחוות נופש עם בני נוער שדומים להם, ושבו מתחשבים בצרכים המיוחדים שלהם, אבל גם מתייחסים אליהם כאל ילדים רגילים.

בכפר הם עוסקים בפעילויות ספורט שונות, כולל פעילויות אתגריות כמו העפלה על קיר טיפוס, רוקדים, שרים, יוצרים ומשחקים ואפילו מתחלקים לקבוצות ומתחרים אלה באלה.

בכפר משגיחים עליהם רופאים ואחיות 24 שעות ביממה, וגם את התרופות הם מקבלים באופן מסודר ומבוקר.

האחראים לכפר משתדלים שבכל מחזור יהיו נופשים שסובלים מאותה המחלה. למשל:
• חולי סרטן וסוכרת נעורים.
• מושתלי כבד וכליה.
• בעלי הפרעות נוירולוגיות ושריריות.
•חולים במחלות כרוניות.

הילדים באים לכפר ללא הוריהם, ולכל שני ילדים מוצמד מדריך מיומן שמודע למצבו הרפואי של כל ילד ויודע בדיוק מהו הטיפול שלו הוא זקוק. עם זאת, כפר הנופש מציע גם סופי שבוע למשפחות שלמות שיש להן ילד חולה.

מהם עקרונות הפעולה של הכפר?

אחד העקרונות המרכזיים של הכפר הוא פלורליזם. מתארחים בו בעת ובעונה אחת חילונים ודתיים, יהודים וערבים. כבר היו בו מחזורים מעורבים של חרדים ושל ערבים שחולים באותה מחלה​

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש