ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

מה רואים באולטרסאונד ביום 8 למחזור?

נפתח על-ידי ד"ר יובל אור ב: 08/12/2010, 11:30. לנושא יש 17 תשובות.
דף 1 מתוך 2   1 2 
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • מה רואים באולטרסאונד ביום 8 למחזור?

05/12/2010, 17:41

שלום בנות,
    מחר עוברת פעם ראשונה מעקב זקיקים, מה אני אמורה לראות ביום ה 8? הכוונה האם רואים סוג של תחילת ביוץ? אני ממש חדשה בכל העניין הזה וסקרנית לדעת למה לצפות מחר.
    אגב, אתן מדהימות, בזכותכן אני יודעת יותר מאשר האינפורמציה או אי אינפורמציה שלא מקבלת מהרופא האישי שלי. טוב שיש את הפורום הוא אכן עוזר.
    הבנתי גם מבנות פה שאני אמורה לעבור מעקב זקיקים כל כמה ימים עד שיהיה ביוץ (בתקווה שאין קשיים בדרך) האם אני הבנתי נכון? ורוב הסיכויים לביו בין הימים 13-17 בערך.

שרון
  • מעקב זקיקים

05/12/2010, 20:52

קודם כל בהצלחה....מעקב זקיקים מתחיל מהיום ה-10 או 11 ועוקבים לכמה גדל הזקיק וכמה יש....באופן טבעי הזקיק האחד גדל כל יום כ-2 מ"מ וכשתגיעי ל20 או 22 מומלץ לעבוד....באופן מלאכותי יש הרבה זקיקים ובגדלים שונים-תלוי בכמות ההורמונים.יום 8 למחזור עוקבים איתך כי כנראה את מבייצת אולי מוקדם ולכן מבקרים מוקדם יותר...ביום זה יראו מה מצב הרזרבה שלך ומה עובי רירית הרחם...לקראת ביוץ מומלץ מעל 7-8 מ"מ על מנת שיחזיק הריון....שיהיה בהצלחה
  • תודה דרומית

05/12/2010, 21:15

קודם כל תודה על התשובה. דבר שני אני מניחה לפי תשובתך שהרופא ביקש לראות את הזקיקים כבר ביום ה 8 למחזור כי אצלי הוא מגיע כל 21 יום לפעמים 24 יום אז אולי הביוץ מגיע מהר או הפוך בכלל לא. מחא אולי אשכיל יותר. אה זה עם בדיקת דם, האם כל פעם אני צריכה לצום? כל יומיים בערך?
  • לא צריכים לצום

05/12/2010, 22:02

אלו בדיקות דם לבדיקת הורמונים ולא מצריכים צום.רק אם הרופא שלך נתן לך הפניה לבדיקת דם תוכלי לעשות...בדר"כ לא נותנים בדיקות דם בהתחלה... אלא מתחילים עם מעקב בUS ורק אחר כך צירוף של בדיקות דם.אם הרופא שלך לא יתן לך חודש הבא תבקשי ממנו... (ככה אני עשיתי והיא הביאה לי) אפשר גם שהוא יזין את זה במערכת ואז ההפניה תהיה במחשב כל הזמן.בהצלחה,והצלחה מהירה...
  • י-ם

05/12/2010, 22:13

היי,הוא כן נתן הפניה לבדיקת דם. אני בנתיים בצום משמונה בערב כי לא יודעת אם צריך. בדיקת הורמונים זה לא מצריך צום?
  • בדיקת הורמונים לא מצריכה צום

06/12/2010, 0:24

בתאבון!
    דוידי
  • דוידי

06/12/2010, 6:38

תודה, להפעם הזו כבר לא רלוונטי כי צמתי אך סביר להניח שתוך יומיים שלושה אהיה במעקב שוב ולא אצום, אוודא עם האחות היום.שרון
  • זקיק בגודל 12 מ"מ מה זה אומר?

06/12/2010, 8:17

שלום בנות,היום כפי שבטח חלקכן יודעות עברתי את מעקב הזקיקים הראשון שלי (מתרגשת, בכל זאת התחלתי תהליך ועוד לבד).בשחלה שמאלית זקיק בגודל 12 מ"מ ובשמאלית זקיקים קטנים. הבנתי שזקיק גדל כל יום ב 2 מ"מ, האם זה אומר שתהליך ההזרעה הראשון שלי יהיה ביום שישי וראשון? הרופא המליץ על 2 הזרעות.מה דעתכן? שרון
  • הורמונים-לא צריך לצום

06/12/2010, 8:26

תאכלי מה שאת רוצה...ומומלץ לשתות מים לפני כי מרוב הבדיקות הורידים כבר שוקעים ומתייאשים....
  • שכחתי עוד דבר

06/12/2010, 8:28

גודל רירית הרחם 5 מ"מ וגילו מיומה בגודל 34 מ"מ אך אמרו לי שלא עושים עם זה כלום, חיים איתה בשלום.אני מבינה שרחם אמור להיות 8 מ"מ עובי לפחות נכון?תודה מראש,שרון
  • היי שרון.

06/12/2010, 10:05

כעיקרון ביום 8 למחזור, זקיק בן 12 מ"מ זה בסדר גמור. הרירית עוד תתעבה. הייתי ממליצה לך להוסיף לתפריט היומית שלך סלק (בכל צורה שהיא), הוא עוזר בעיבוי הרירית.(אבל גם לא להשתולל יותר מדיי איתו). 2 הזרעות זה טוב. ככה הסיכוי יותר גדול להיקלט. בהצלחה. תעדכני.
    מתוקה שלנו, אהבים אותך!
  • גדילת זקיקים ורירית

06/12/2010, 15:45

הזקיקים גדלים בממוצע בין 1-2 מ"מ ביום, אבל זה משתנה מאחת לשניה וממחזור למחזר, זה לא מדע מדויק. גם גודל הזקיק בעת הביוץ ממשתנה ויכול לנוע בערך בין 18-25 מ"מ, כך שקשה לדעת במדויק מתי יהיה הביוץ אצלך רק לפני גודל הזקיק. מסיבה זו יש רופאים שנעזרים גם בבדיקות דם שעוקבות אחר רמת ההורמונים בדם, כדי לזהות טוב יותר את מועד הביוץ. לגבי הרירית, עובי מינימלי אמור להיות לפחות 6-7 מ"מ (כמובן עדיף יותר, אבל לא יותר מ-13-15 משהו כזה), אבל שמעתי על מישהי שנקלטה עם רירית של 5.5...בהצלחה!!
  • ש.א.ל

06/12/2010, 16:07

תודה חמודה על התשובה.
    יש לי תוצאות בדיקת דם ואני לא מבינה בזה אם לך יש מושג אשמח לשמוע ואם לא אמתין בסבלות להנחיות הרופא אם תהיה הזרעה בשבוע הבא.

אלו התוצאות של יום 8 למחזור, לא מבינה בזה כלום
    ESTRADIOL E2 בערכים 943
    PROGESTERONE 1.3
    LH 3.50
  • תשובה

06/12/2010, 16:27

ממה שאני למדתי עד כה - אם בא לך להתחיל להבין בזה קצת:

E2 זה סוג של אסטרוגן (הורמון נשי). הערך שלו אמור לעלות במהלך הביוץ, להגיע לשיא סביב הביוץ ואז לרדת. אם אני זוכרת נכון אז ערך ביוץ של זקיק אחד זה בערך 700-1200 (אולי קצת הרחבתי את התחום כי אני לא בטוחה). במקרה שלך הערך של 943 יכול היה להראות על זקיק אחד בשל, אבל לפי תמונת האולטרסאונד הוא מראה על זקיק אחד בינוני ועוד כמה קטנים, וצריך לחכות שיעלה קצת.

פרוגסטרון זה עוד סוג של הורמון נשי, שבתחילת המחזור הוא נמוך מאוד, לקראת הביוץ עולה טיפה, ואחרי הביוץ אמור לעלות הרבה (לפעמים בודקים את הערך שלו ביום 21 למחזור כדי לראות אם היה ביוץ, או כדי לראות שיש מספיק ממנו כדי לתמוך בקליטת ההריון). אחרי הביוץ הוא אמור להיות מעל 10. אצלך נראה שהוא התחיל טיפ-טיפה לעלות אבל שוב - יש עוד קצת זמן עד הביוץ.

LH זה הורמון שמעיד על הביוץ עצמו - הוא נמוך בתחילת המחזור, ממש קצת לפני הביוץ הוא עולה ואז יורד חזרה די מהר (ולכן קל לפספס את זה). העלייה שמעידה על הביוץ היא בד"כ מעל 10 ואף יותר מזה. שוב, נראה שיש עוד זמן.

אני מניחה שהרופא שלך יכול לדעת את הדברים בצורה יותר מדויקת ממה שאני נתתי כאן. לי אישית נראה שיש עוד סיכוי מסוים להזרעה עוד השבוע, אבל כמובן - הרופא קובע!

• ש.א.ל

06/12/2010, 16:50

קודם כל תודה על התשובה. בחיי העשרת אותי וכעת יודעת למה לצפות. לגבי הרופא פריון שלי, זה קצת עצוב לי שאין לי מושג מה דעתו כי אין לי קשר ישיר אליו. הכל עובר דרך האחיות של המרפאה והן דרכו אומרות לי מתי לבוא למעקב ובדיקת דם שוב. אף אחד לא אמר לי מה הפיענוח של תוצאות בדיקת דם של היום כי אין קשר ישיר עם הרופא ולכן שואלת לאחרונה הרבה שאלות בפורום המדהים הזה. מרגישה שהופכת להיות אחת הפעילות פה והנתמכות בהשראתכן וכמובן הדדי אתמוך בכל אחת ואחת הרי לכולנו אותה מטרה.תודה ש.א.ל באמת תודה.אגב אני מחפשת אתר שמפענח בדיקות ניסיתי ב infomed אך קשה למצוא ערכים בימים שונים של מחזור לכן נעזרת בכן בנות.נראה מה יהיה במעקב בעוד יומיים...כולי תקווה שההזרעה תהיה בקרוב גם אני חשבתי כבר על יום שישי וראשון.שרון
דף 1 מתוך 2   1 2