חיפוש

dsdsdsd
איך בוחרים מנתח פלסטי?

איך בוחרים מנתח פלסטי?

מה אתם צריכים לברר על המנתח הפלסטי, ממה אתם צריכים להתרשם בפגישה איתו, על מה לא להסתכל ולמה כן להתייחס. שבע עצות של מומחה

ד"ר עמוס לויאב

ד"ר עמוס לויאב

ניתוח פלסטי הוא ניתוח לכל דבר שטומן בחובו גם סיכונים. לכן לפני שמתמסרים לסכין המנתחים, כדאי לבדוק ולברור היטב על הרופא ועל המכון שבו תעברו את הניתוח. הנה כמה עצות, שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

המנתח הפלסטי צריך להיות מומחה בכירורגיה פלסטית. מומלץ גם לברר אם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. אל תתביישו לבקש מהרופא תעודה המעידה על התמחותו.

חשוב לבחון היכן התמחה הרופא, וכמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור הוא ביצע קודם לכן (ואם הוא עוסק בעיקר בהרמות חזה, אולי לא כדאי לעבור אצלו ניתוח אף). חשוב לבדוק אם מעבר לפעילותו בקליניקה, הוא עובד גם במקום אחר (עבודה בבית חולים או במרפאות אחרות של הקופה מאפשרת לצבור ניסיון יקר ערך), מתי סיים את ההתמחות והיכן עבד מאז.

רופא אמין יתאר בפניכם את המציאות כפי שהיא - תהליכי ההחלמה, הקשיים והמגבלות הצפויים (אם צפויים) והסיבוכים שעלולים לנבוע מהניתוח. מנתח שמבטיח ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים" טועה ומטעה. ככלל, אין פעולה ברפואה שאין בה סיכון לסיבוכים, וכך גם בטיפולים אסתטיים.

מנתח פלסטי טוב גם אמור לשמש לכם "מראה" שדרכה תבינו אם הצורך שלכם בניתוח הוא אמיתי ואם הוא אכן יכול לפתור את הסיבה שבגללה החלטתם לעבור את הניתוח. היזהרו מרופא שנלהב לעשות את הניתוח אפילו יותר מכם. רופא רציני אמור דווקא לסנן את הפונים אליו ולאבחן את הפגמים, שגם אם הם קיימים ואמיתיים, אין בכוח הניתוח לפתור וגם את המקרים שבהם הפגם קטן בהרבה ממה שנראה למטופל. בכללית אסתטיקה המנתחים הפלסטיים מסננים כ־30% מן הפונים.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אתסטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

עדיף להגיע למומחה שקיבלתם עליו המלצות מוקדמות ממנותחים אחרים, וגם חוות דעת שנייה מרופאים אחרים. נסו לשאול אפילו את רופא המשפחה שלכם אם הוא מכיר מומחה טוב בכירורגיה פלסטית. היזהרו ממכונים עלומי שם, שמפנים אתכם לרופא "שלהם". חשוב מאוד גם לא להתרשם רק מפרסומות, יהיו אלה אטרקטיביות ככל שיהיו, אלא לבחון את הנתונים בשבע עיניים ולהסתמך אך ורק על המלצות ממקורות רציניים.

הגדירו בפני הרופא את טווח הציפיות שלכם מהניתוח ובקשו תשובה על מידת הריאליות שלהן. זה עלול להיות כואב, אבל תשובה של המנתח עושה לפעמים פלאים בהנחתה מהירה על קרקע המציאות ובכך מונעת המון כאבי לב ואכזבות בהמשך הדרך.

חייבת להיות כימיה מסוימת ביניכם לבין המנתח, שתאפשר לכם לתקשר איתו בחופשיות ובכנות. אחרי הכול, צפוי לכם קשר מתמשך - לפני הניתוח ובתקופת ההחלמה שאחריו.

מנתחים פלסטיים רבים מציגים במרפאה או במשרד "אלבומי הצלחות". ההסתמכות על אלבומי התמונות בלבד היא בעייתית במקצת, כי ברור מאליו שאף רופא לא יראה את הניתוחים שלא הצליחו. אפשר ואף רצוי לבקש מהרופא להציג בפניכם תמונות של הצלקות הצפויות לאחר הניתוח כדי שתדעו כיצד הן אמורות להיראות והיכן.

שקלו את המחיר

טווח המחירים של הטיפולים הפלסטיים רחב מאוד. מחיר הניתוח תלוי במשתנים כמו המוניטין של הרופא, המוסד שבו מתבצע הניתוח ואיכות החומרים והאביזרים שבהם משתמשים. מחיר נמוך מאוד צריך לעורר חשד. אבל, מחיר גבוה אינו בהכרח ערובה להצלחה.

ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש