חיפוש

dsdsdsd
מילוי שפתיים

בפה מלא: טיפול לעיצוב ולמילוי שפתיים

נפח השפתיים יורד עם הגיל, אבל יש גם נשים שנולדו עם שפתיים דקות והן מעוניינות לעבות אותן. בעל מקרה, לא מומלץ לעבות לפני גיל 18. ואיך נראים כמו אנג'לינה? בעזרתם של חומרי מילוי טבעיים או מלאכותיים

ד"ר דין עד־אל

ד"ר דין עד־אל

מתי עושים טיפול לעיצוב ולמילוי שפתיים?

טיפול לעיצוב ולמילוי שפתיים עושים משיקולים אסתטיים בלבד, וההחלטה אם לבצע אותו היא אישית. הטיפול מיועד לכל מי שרוצה בשפתיים בשרניות או מלאות יותר.

באיזה גיל אפשר לעשות את הטיפול?

ירידת נפח השפתיים היא תופעה שקשורה לגיל, ולכן הביקוש לטיפול הוא בעיקר בקרב נשים בנות 40 ומעלה. עם זאת, נשים שנולדו עם שפתיים דקות במיוחד מבקשות לעיתים לעשות את הטיפול לפני גיל 40. לא מומלץ לעבות שפתיים לפני גיל 18.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הטיפול?

לקראת הטיפול יש להיפגש עם הרופא כדי להציג לו את העיצוב שרוצים להשיג ולהחליט יחד איתם באילו חומרי מילוי לבחור. ישנם חומרי מילוי מסוגים שונים, ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. לאחר שמחליטים על חומר מילוי מסוים יש לוודא שהגוף אינו מפתח כלפיו תגובות אלרגיות.

באיזו שיטה ירדימו אותי?

עיצוב ומילוי שפתיים נעשה בהרדמה מקומית, הניתנת באמצעות זריקה או באמצעות משחה מאלחשת.

מה יעשו לי בטיפול?

במהלך הטיפול מזריקים חומרים טבעיים או מלאכותיים לשפתיים כדי לעבות אותן. לעיתים מושג העיבוי בשל תוספת החומר לשפתיים, ולעיתים הוא מושג משום שהשפתיים בונות רקמה מסביב לחומר שהוזרק.

ישנם כמה סוגים של חומרי מילוי:

1. חומצה היאלורונית
חומצה היאלורונית ידועה גם בשמותיה המסחריים "רסטילן", "ג'ובידרם", "היאלופורם" ו"מטרידקס"). החומצה ההיאלורונית היא מרכיב טבעי בסחוס וברקמות החיבור של בעלי חיים. לאחר שהיא מוזרקת לגוף היא מחזיקה בו מעמד בין חצי שנה לשנה.

2. חומרים טבעיים הנלקחים מהגוף עצמו
כאשר מעצבים את השפתיים באמצעות שימוש בחומרים טבעיים הנלקחים מהגוף עצמו עושים שימוש בחלקים מהעור, רקמת חיבור או תאי שומן. היתרון העיקרי של הזרקת חומרים שנלקחו מהגוף הוא היעדר בעיות ארוכות טווח, אולם לחומרים הטבעיים יש חיסרון בולט: הם נספגים בגוף, ולכן מדי כמה חודשים יש לחזור על ההזרקה.

להזרקת תאי שומן שנלקחו מהגוף יש חיסרון נוסף: קשה לעצב באמצעותם את השפתיים בדיוק כפי שמתכננים. בנוסף לכך, את השומן יש לשאוב ממקום כלשהו, והשאיבה גורמת לפצע. לכן מעדיפים בדרך כלל לשלב את עיצוב השפתיים עם ניתוח לשאיבת שומן.

3. הזרקה של חומרים מלאכותיים
כאשר מעצבים שפתיים באמצעות שימוש בחומרים מלאכותיים עושים זאת בעיקר בסיליקון ובביו־אלקמיד. באמצעות שני החומרים האלה קל לעצב את השפתיים, והתוצאות נשמרות במשך זמן רב. עם זאת, השימוש בהם עלול לגרום בטווח הרחוק לבעיות בריאות. לכן השימוש בחומרים האלה אינו מומלץ.

4. שתלים
כאשר מעצבים שפתיים באמצעות שימוש בשתלים עושים לרוב שימוש בשתלי "גורטקס" שמוחדרים לשפתיים ובהזרקת חומר סינתטי בשם "ארטקול". זה האחרון הוא חומר סינתטי שמעורב עם קולגן. מאחר שקולגן הוא חלבון מן החי, על המנותחים לוודא לפני השימוש בו שהם אינם אלרגיים לו.

כמה זמן נמשך הטיפול?

בין כמה דקות לחצי שעה.

איך ארגיש לאחר הטיפול ולמה לצפות?

אחרי הטיפול ייתכנו שטף דם תת־עורי, נפיחות מקומית והיווצרות של גושים. כל התסמינים האלה חולפים בדרך כלל בתוך זמן קצר: בין כמה שעות לכמה ימים.

מהם הסיבוכים האפשריים של הטיפול?

הסיבוכים העיקריים ייתכנו משימוש בשני חומרי מילוי לשפתיים: "ביו־אלקמיד" וסיליקון.

השימוש ב"ביו־אלקמיד" כרוך בשני סיבוכים אפשריים: זיהום ותזוזה אפשרית של השתל במשך השנים. כדי למנוע את האפשרות לזיהום נוהגים לתת אנטיביוטיקה למי שמעצבת שפתיים באמצעות הזרקת "ביו־אלקמיד". אשר לאפשרות של תזוזת השתל - כשהדבר קורה, לרוב מדובר בתזוזה קלה שאינה מחייבת התערבות לתיקון המראה של השפתיים, אולם לעיתים נדרש גם טיפול תיקוני.

כשחומר העיבוי הוא סיליקון, הסכנה העיקרית היא שיתפתחו בשפתיים גושים נוקשים. התופעה הזאת, שנקראת סיליקונומה, מתרחשת אצל כ־10% מהמטופלים. סכנות נוספות הכרוכות בשימוש בסיליקון הן נדידה של החומר בגוף ותגובה אלרגית. עם זאת, הקפדה על הזרקת כמויות קטנות של סיליקון במרווחי זמן גדולים מקטינה את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מהשימוש בחומר הזה.

האם יהיו עליי הגבלות לאחר הטיפול?

בשל נפיחות באזור השפתיים תיתכן אי־נוחות קלה באכילה בשעות הראשונות שלאחר ההליך.

מתי "אחזור לעצמי"?

התשובה לשאלה הזאת תלויה במידה רבה בחומר שהוזרק לשפתיים. אם החומר שהוזרק הוא "ביו־אלקמיד", הרי כמה ימים לאחר שהנפיחות הראשונית מתפוגגת, ניתן ליהנות מהעיצוב החדש של השפתיים ולחזור לשגרת היום־יום.

אם החומר שהוזרק הוא סיליקון, בונות השפתיים סביבו רקמה, והיא שגורמת לעיבוי. ככל שנבנות רקמות עבות יותר, כך הופכות השפתיים לבולטות יותר. נדרשים כמה טיפולי הזרקה ולפחות שלושה חודשים עד שרואים את התוצאה הסופית.

לאחר טיפול בחומרי המילוי הטבעיים שנלקחים מהגוף, המטופלים "חוזרים לעצמם" מיד לאחר ירידת הנפיחות, דהיינו לאחר כמה ימים. אולם החומרים האלה נספגים בהדרגה ולעיתים הספיגה היא מהירה מאוד, והאפקט שהושג נעלם בתוך כמה שבועות. לעיתים הספיגה היא איטית, כך שהמראה המלא של השפתיים נשמר במשך כמה חודשים. בכל מקרה מדובר בחומרים שמחייבים לחזור על הטיפולים שוב ושוב - אם רוצים לשמר את המראה של השפתיים המלאות.

ד"ר דין עד־אל הוא מומחה בכירורגיה פלסטית ברשת מרפאות כללית אסתטיקה ומנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית

 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש