חיפוש

dsdsdsd
נטורופתיה

נטורופתיה: תנו לגוף לעבוד בשבילכם

גוף האדם הוא מכונה מופלאה, אחת היכולות שלה, כך על פי הנטורופתיה, היא הריפוי העצמי. הטיפול מנסה לבדוק מה הפר את האיזון בגוף שגרם לו לאבד מהיכולת הזאת, ובאמצעות שילוב של תזונה נכונה, פעילות גופנית, הרפיה וצמחי מרפא הוא מרפא אותו

אורטל ברובין חן

אורטל ברובין חן

מהי שיטת הנטורופתיה?

זוהי שיטה או תפיסה, שמאמינה כי לגוף יש את כוחות הריפוי כדי לטפל בעצמו גם בהיבט נפשי וגם בהיבט הפיזי. הפירוש המילולי לשם נטורופתיה ביוונית ולטינית הוא "מחלה טבעית". היא שואפת לאבחן איפה ישנו חוסר איזון בין מערכות שונות בגוף, מה גורם לחוסר האיזון הזה, ואחר כך באמצעות שילוב של תזונה נכונה, לעיתים גם תוספי תזונה, פעילות גופנית, הפחתת סטרס והדרכה של המטופלים פועלת להחזיר את האיזון.

היתרון בשיטת טיפול כזאת הוא שהיא שואפת לאתר את המקור שגורם לבעיות בגוף ולא רק לתסמינים כאלה או אחרים, כך היא נותנת מענה לשורש הבעיה, ולא רק לכאבים או מחלה זמנית.  

איך זה עובד?

כמו טיפולים רבים בעולם הרפואה המשלימה, תחילה מאבחנים את הבעיה של המטופל לעומק. הנטורפת מתשאל את המטופל על מצבו הרפואי, הרגלי התזונה, השינה ואורח החיים בכלל. אחרי האבחון לכל מטופל מציעים תוכנית טיפולים אחרת, כל אחד על פי הצורך שלו.

כאשר הטיפול עצמו מתחיל, המטפל מנסה לעזור למטופלים להכיר ולהבין את אפשרויות הטיפול ואת השינויים שצריך ליישם מחוץ לטיפולים כדי להאיץ ולייעל את תוצאות הטיפול.

ייעוץ שכזה כולל המלצות לתזונה, לפעילות גופנית ולהרפיה וייעוץ בנושא צמחי מרפא ותוספי תזונה.

נתחיל בתזונה, המטפל ינסה להציע ולבנות יחד עם המטופל תפריט שעוזר לגוף לבנות תאים חדשים ורקמות בריאות, הוא יכול להמליץ גם על תוספי מזון או צמחי מרפא שמכילים ויטמינים ומינרלים. הוא ידריך גם אלו מרכיבים שאנחנו אוכלים פוגעים בגוף וביכולת הריפוי שלו (קמח לבן למשל).

עוברים להורדת סטרס, הרפיה ופעילות גופנית, המטפל יציע הנחיות המתייחסות לשעות השינה, להיקף הפעילות הגופנית הקבועה שתעזור לחזק את הגוף, מתיחות או אימון הליכה מהירה למשל, וגם, לא פחות חשוב, הנחיות על תרגילי הרפיה כמו דמיון מודרך או תרגילי נשימה.

זה כואב?

ממש לא. הטיפול הוא בעיקרו שיחה, הדרכה, תזונה והמלצות ולא כרוך במגע או בתרופות.

כמה זמן נמשך הטיפול?

טיפול בנטורופתיה נמשך כ־30 דקות בערך. המפגש הראשון שכולל גם תשאול ואבחון נמשך עד 45 דקות.

​​איך פונים לטיפול בנטורפתיה?

בקלות. מתייעצים און־ליין עם המומחים של כללית רפואה משלימה, בונים תוכנית טיפולים ויוצאים לדרך.  

רוצים לדעת עוד על טיפולים משלימים לילדים?

איך מטפלים בלדקות אוזניים, מה עושים כדי למנוע אלרגיות ואילו פתרונות יש להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז? מדריך שלם על טיפול משלים

נטורופתיה באתר כללית רפואה משלימה

לאתר כללית רפואה משלימה

איזה מידע יש למסור למטפל בפעם הראשונה?

באופן עקרוני, ככל שתמסרו יוצר מידע למטפל, כך הוא יוכל להתאים את הטיפול בעבורכם בצורה טובה יותר. בפגישה הראשונה חשוב לספר את ההיסטוריה הרופאית, ניתוחים, ניתוחים קוסמטיים, תרופות קבועות, פציעות או מחלות משמעותיות שעברתם. חשוב לעדכן בתרופות הקבועות שאתם נוטלים, אלרגיות או תגובות לטיפולים אחרים.

לאחר סקירת המצב הרפואי, המטפל יעבור לשאול אתכם על אוחר החיים שלכם וההרגלים – התזונה שלכם, היקף הפעילות הגופנית, אופי העבודה שלכם, שעות השינה ומאפיינים בולטים.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

מכיוון שהטיפול שואף להחזיר לגוף את יכולות הריפוי העצמיות, הוא מתאים למגוון רחב מאוד של בעיות ומצבים רפואיים. החל מבעיות במערכת העיכול, דרך בעיות בדרכי הנשימה, מחלות עור, מחלות לב, סוכרת, כולסטרול, אנמיה או לחץ דם גבוה, עייפות, דלקות שתן ודלקות בנרתיק, PMS ועוד ועוד.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

לכל מטופל מצב רפואי שונה, בעיה אחרת שבגללה פנה לטיפול והרגלים אחרים, לכן אין תשובה חד־משמעית. עם זאת, רבים מהמטופלים יחושו שיפור כבר אחרי 2־5 טיפולים.

האם הטיפול מתאים לילדים?

מתאים ומומלץ לילדים. לעיתים אפשר לתת טיפול גם לתינוקות, כאשר את ההדרכה על שינוי התזונה וההרגלים נותנים לאם המניקה, כך למשל כשרוצים לטפל בבעיית גזים (קוליק) או בדלקת אוזניים בילדים.

למי הטיפול לא מתאים?

באופו כללי הטיפול מתאים לכולם, יש מצבים בהם עדיף לסיים בירור רפואי לפני שמתחילים בטיפול.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

כמו בכל טיפול, גם כאן עלולות להיות תופעות לצמחי המרפא, התזונה או התוספים, אך הן נחשבות נדירות בשל העובדה כי המטפל מתאים את תכנית הטיפול באופן אישי למטופל.

 

אורטל ברובין חן היא נטורופתית ND)) רכזת תחום נטורופתיה ברשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש