חיפוש

dsdsdsd
עמוד שדרה כואב

כירופרקטיקה: מניפולציה טובה

שיטת הטיפול הכירופרקטי מבוססת על מניפולציה, פעולה ידנית מהירה שבאמצעותה משחרר הכירופרקטור את החוליה ומשחרר אותנו מהכאב. אחוז גדול מהאוכלוסייה סובלים מכאבי גב, לכן מומלץ ללכת לכיפורקטור עוד לפני שחשים כאב לטיפול מונע

ד"ר ליאור סילורה

ד"ר ליאור סילורה

"חפש בעמוד השדרה ומצא בו את השורש לכל המחלות" (היפוקרטס)

מהי שיטת הטיפול הכירופרקטית?

המונח כירופרקטיקה מגיע מהשפה היוונית - Cheir (יד) ו-Praktos (מעשי), וביחד: "טיפול בעזרת הידיים".

אורח החיים המודרני, הכולל ישיבה ממושכת מול מחשב, יציבה לא נכונה, חוסר בפעילות גופנית ומתחים, עושה לא טוב לגב שלנו. הוא יוצר עומס שרירי המצטבר באזורי הגוף השונים ולאורך חוליות עמוד השדרה והצוואר. העומס והמתח השרירי המצטברים לאורך השנים מצמצמים את תנועת החוליות ובעקבות זאת מתחילות להופיע בעיות באזור הראש, הגב, הצוואר, השכמות ובאזורים אחרים בגוף.

מטרת הטיפול הכירופרקטי היא לחפש בעמוד השדרה את שורש הבעיה. אם החוליות או הדיסקים לוחצים או מגרים את העצבים, הגוף נכנס למצב של דיסלוקציה (סטיות במיקום וביחס הבין חולייתי) שבו מרגישים סימפטומים כמו כאבי ראש, מיגרנות, זרמים ביד וכאבים. הכירופרקטור מבצע בתנועה מהירה ומבוקרת מניפולציה ומסיר את הלחץ מהעצב.

איך זה עובד?

הכירופרקטור מאבחן בידיו את מצב עמוד השדרה ואת נקודות הכאב הקשורות לשלד, לעצמות, לשרירים ולגולגולת. לאחר איתור מקור הבעיה, הוא מבצע את המניפולציה – פעולה ידנית עדינה ומהירה שבאמצעותה מזיז הכירופרקטור באופן מכני את החוליה, כדי להסיר ממנה את הלחץ ולהשיב אותה לטווח תנועות מלא. הכירופרקטור נעזר גם בעיסוי ובהנעת החוליות ומביא להקלה בלחצים ובכאבים.

הכירופרקטור משתמש גם במתיחות בעזרת מיטת טיפול מיוחדת, ומנחה את המטופל כיצד לבצע תרגילים קלים המותאמים לו אישית לתרגול בבית.

זה כואב?

לא. לפעמים חשים אי נוחות קלה.

כמה זמן נמשך הטיפול?

כמה דקות, עד 10 דקות.

איזה מידע למסור למטפל בפגישה הראשונה?

מסור למטפל את סיבת הפנייה, ההיסטוריה רפואית שלך, בדיקות מעבדה וצילומי רנטגן, CT או MRI, אם יש.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

הטיפול בכירופרקטיקה יעיל עבור מגוון מצבים כמו: כאבי גב וצוואר, כאבי אגן וגפיים תחתונות, נימול וחוסר תחושה בגפיים, כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, פריצת דיסק, בעיות ניווניות, כאבי פרקים, פציעות ספורט, תאונות, עקמת, נוזלים באוזניים.

בקרב נשים הרות קימת חשיבות מיוחדת לבריאות עמוד השדרה, שכן עם צמיחת הבטן ותוספת המשקל משתנה היציבה והחוליות נתונות ללחצים חדשים. נוסף על כך, השינויים ההורמונליים בתקופת ההריון גורמים להתרופפות רצועות האגן. נשים הרות שמטופלות אצל כירופרקטור נהנות מיציבה משופרת ומהקלה בתופעות הקשורות בהריון, כמו כאבי גב וגפיים.

בהתחשב בעובדה שכ-90% מהאוכלוסייה סובלים בשלב מסוים בחיים מכאבי גב, מומלץ לא לחכות להופעת הכאב ולבקר אצל הכירופרקטור לבדיקה תקופתית. אבחון מוקדם של ליקויים בעמוד השדרה עשוי למנוע את התפתחותה של המחלה ואת הופעת הכאבים בעתיד.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

שיפור יכול להיות מורגש כבר מהטיפול הראשון. בממוצע נדרשים 6־10 טיפולים בהתאם לסוג הבעיה ולמשך הזמן שבו סובלים ממנה (כשהבעיה כרונית הטיפול נמשך זמן רב יותר).

האם הטיפול מתאים לילדים?

הטיפול בכירופרקטיקה בילדים הוא יעיל ובטוח.

למי הטיפול לא מתאים?

הטיפול לא מתאים במקרים מסוימים לחולי סרטן גרורתיים במצב קשה,  אוסטיאופורוזיס קשה ולא מטופלת.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לאחר הטיפול הראשון והשני יש לעיתים רחוקות החמרה זמנית של הכאב שמופיעה לרוב למחרת הטיפול ונמשכת יום־יומיים נוספים. תופעה זו נקראת ריאקציה והיא נחשבת לסימן טוב לכך שהטיפול הצליח לנגוע בנקודות הנכונות ולהפעיל תהליכים. קיים סיכון נדיר מאוד לשבירה של צלע.

ד"ר ליאור סילורה הוא כירופרקטור, רכז תחום כירופרקטיקה ואוסטיאופתיה ברשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש