חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

כריתת רחם‎

תחומי שירות:

אשפוזתחומי רפואהנשים, הריון ולידה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 10012
  • קוד משרד הבריאות: G0075

מהו השירות?

ניתוח שבו מוסר הרחם באופן מלא או חלקי (ללא צוואר הרחם).

מה צריך לדעת על השירות?

מהי כריתת רחם?
כריתת רחם היא ניתוח שבו מוסר הרחם באופן מלא או חלקי (ללא צוואר הרחם).

מתי צריך לעבור כריתת רחם?
ייתכנו לכך כמה סיבות: כאבים שנובעים ממצבים כמו אנדומטריוזיס, אדנומיוזיס (שהוא סוג מסוים של אנדומטריוזיס) ורחם שרירני (שרירן הוא גידול שפיר של הרחם) שלא ניתן לטפל בהם בדרך אחרת; דימומים וסתיים ובין־וסתיים חזקים, לאחר שאופציות טיפול שמרניות לא הניבו את התוצאות הרצויות; צניחה של הרחם המפריעה לתפקוד היום־יומי; טיפול בסרטן הרחם ובסרטן השחלות; לעיתים נדירות יש צורך בכריתת רחם דחופה - לרוב בגלל סיבוכים נדירים בלידה (רגילה או בניתוח קיסרי) כמו קרע של הרחם או אטוניה (חוסר התכווצות מספקת) של הרחם בליווי דימום בלתי נשלט. לפני כריתת רחם כדאי להתייעץ עם הרופא על חלופות לצעד הזה, אך יש לדעת שלא תמיד קיימות חלופות.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הניתוח?
מי שנוטלת תרופות נוגדות קרישה צריכה בדרך כלל להפסיק את נטילתן לפחות שבעה ימים לפני הניתוח. מי שסובלת ממחלה של מסתמי הלב, צריכה לברר עם הרופא המטפל את הצורך בקבלת אנטיביוטיקה מניעתית לפני הניתוח. כמו כן יש להיות בצום מוחלט מחצות הלילה שלפני הניתוח או משעות הבוקר המוקדמות - בהתאם להמלצת הרופא המנתח.

מה עושים בניתוח?
ישנם כמה סוגים של כריתת רחם:
כריתת רחם שלמה, שבה מוציאים את הרחם יחד עם צוואר הרחם, וכריתת רחם על־צווארית (תת־שלמה), שבה מוציאים את הרחם ללא צוואר הרחם.

ישנן כמה שיטות לכריתת הרחם: כריתה בגישה לדנית, דהיינו דרך הלדן (דרך הנרתיק). הדרך הזאת נהוגה כאשר יש צניחה של הרחם, והרחם אינו גדול; כריתה בגישה בטנית - באמצעות חתך בבטן התחתונה (מה שמצריך בדרך כלל אשפוז במשך 7-4 ימים לאחר הניתוח); כריתה בגישה לפרסוקופית
- באמצעות שלושה־ארבעה חתכים קטנים (באורך של 15-5 מילימטרים) בדופן הבטן. דרך החתכים מכניסים מצלמה ומכשירים מיוחדים שבאמצעותם עושים את הניתוח. בגישה הלפרוסקופית ניתן להוציא את הרחם דרך הנרתיק או דרך דופן הבטן ברצועות.

מי נותן הפניה לניתוח?
רופא נשים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם מופיע כפתור "בדיקת זכאות אישית", בלחיצה עליו תעברו לכניסה לאתר כללית און־ליין. הכניסה לאתר מחייבת קוד משתמש וסיסמה
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש