כריתת ירוד (קטרקט) עם השתלת עדשה

תחומי שירות:

אשפוזתחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 10056
  • קוד משרד הבריאות: 66984

מהו השירות?

ניתוח קטרקט כולל השתלת עדשה.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו ניתוח קטרקט?
בניתוח קטרקט מתקנים את תופעת הקטרקט בעין. קטרקט (בעברית יָרוֹד) הוא מצב שכיח מאוד בגילאים מבוגרים והוא השם הרפואי של תופעת העכירות בעדשת העין, שגורמת להפרעה בראייה. קטרקט נחשב למחלת זקנה, אך לעיתים נדירות עלול להופיע בשנות ה־40 בגלל מחלות שונות, ובהן סוכרת.

מה עושים בניתוח קטרקט?
בניתוח מוציאים את העדשה הטבעית העכורה ומשתילים במקומה עדשה מלאכותית. הניתוח נעשה באמצעות מיקרוסקופ, בחדר ניתוח, בתנאי סטריליזציה מלאים. קיימות כמה שיטות להוצאת העדשה העכורה מהעין, אך השיטה המקובלת ביותר היום היא הפאקואמולסיפיקציה - טכניקה המאפשרת להוציא את העדשה הטבעית העכורה דרך חתך מזערי הנסגר לאחר הניתוח באופן עצמוני לרוב לא צורך בתפרים.

מי נותן הפניה לניתוח?
רופא עיניים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל