מבחן טנסילון למיאסתניה גראויס‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהילדים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 59615
  • קוד משרד הבריאות: 95857

מהו השירות?

בדיקה של תפקוד מערכת העצבים שמטרתה לאבחן מיאסטניה גראביס (תסמונת התעייפות השרירים הרצוניים).

מה צריך לדעת על השירות?

מהי מיאסתניה גרביס?
מדובר במחלה של מערכת העצבים, שגורמת לעייפות ולחולשת שרירים. חלק מהסימפטומים שלה הם גם: ראייה כפולה, הפרעות דיבור והפרעות לעיסה וצניחת עפעפיים, וכל דבר שמתבטא בחולשה בשרירים. מדובר במחלה כרונית שלא ניתנת לריפוי, אבל בעזרת טיפול נכון אפשר להקל על התסמינים.

איך מאבחנים את המחלה?
ניתן לעשות מספר מבחנים לאיתור המחלה ואחד מהם הוא מבחן טנסילון. במהלך המבחן מזריקים לגוף חומר הנקרא טנסילון שמפחית את חולשת השרירים. החומר מעכב את האנזים האחראי לפירוק האצטיל כולין והשימוש בו גורם לזמינות גדולה יותר של אצטיל כולין וכתוצאה מכך מפחית את החולשה. אם אחרי שמזריקים את החומר רואים הקלה בחולשת השרירים, מדובר כנראה במיאסתניה גרביס.

איך מקבלים את השירות?
לקבלת השירות יש לקבל הנחיות מהרופא המטפל.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל