חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ביופסיה של השד,שלא בהנחיית דימות

תחומי שירות:

ניתוחיםמעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 65034
  • קוד משרד הבריאות: 19100

מהו השירות?

לקיחת דגימת רקמה מהשד לצורך בדיקה.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי ביופסיה של השד?
ביופסיה של השד היא נטילת דגימה מגוש חשוד שהתגלה בשד כדי לקבוע אם הוא שפיר או סרטני. כיום עושים את רוב הביופסיות באמצעות דיקור מחט ולא באמצעות ניתוח. את הביופסיה ניתן לעשות באמצעות מחט דקה או עבה - בהתאם לממצא החשוד שרוצים לבדוק.

מתי עושים את הבדיקה?
ביופסיית שד נעשית במקרה שעולה חשש שיש גידול בשד (סרטן השד), למשל אם בבדיקה ידנית חשים כי קיים גוש בשד או אם בבדיקת הדמיה (ממוגרפיה, אולטרסאונד או MRI) התגלה ממצא חשוד.

צריך הכנה מוקדמת?
אם הכוונה היא לעשות ביופסיית מחט בהרדמה מקומית, אין צורך בהכנה מוקדמת לבדיקה ואין צורך להיות בצום. אם הנבדקת מקבלת תרופות מדללות דם, יש להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע להפסקה זמנית של הטיפול הזה.

איך עושים את הבדיקה?
הבדיקה יכולה להיעשות בשכיבה או בישיבה. אם לא נעזרים באמצעי הדמיה, כוללת הבדיקה את השלבים הבאים: הרופא מאתר את הממצא החשוד בבדיקה ידנית, מחטא את העור, עושה בו חתך זעיר כדי לאפשר החדרה של המחט, מחדיר את המחט לתוך החתך, לוקח דגימה ולבסוף חובש את החתך בעור באמצעות תחבושת קטנה.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא נשים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש