חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ביופסיה של השד,שלא בהנחיית דימות

תחומי שירות:

ניתוחיםמעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 65034
  • קוד משרד הבריאות: 19100

מהו השירות?

לקיחת דגימת רקמה מהשד לצורך בדיקה.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי ביופסיה של השד?
ביופסיה של השד היא נטילת דגימה מגוש חשוד שהתגלה בשד כדי לקבוע אם הוא שפיר או סרטני. כיום עושים את רוב הביופסיות באמצעות דיקור מחט ולא באמצעות ניתוח. את הביופסיה ניתן לעשות באמצעות מחט דקה או עבה - בהתאם לממצא החשוד שרוצים לבדוק.

מתי עושים את הבדיקה?
ביופסיית שד נעשית במקרה שעולה חשש שיש גידול בשד (סרטן השד), למשל אם בבדיקה ידנית חשים כי קיים גוש בשד או אם בבדיקת הדמיה (ממוגרפיה, אולטרסאונד או MRI) התגלה ממצא חשוד.

צריך הכנה מוקדמת?
אם הכוונה היא לעשות ביופסיית מחט בהרדמה מקומית, אין צורך בהכנה מוקדמת לבדיקה ואין צורך להיות בצום. אם הנבדקת מקבלת תרופות מדללות דם, יש להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע להפסקה זמנית של הטיפול הזה.

איך עושים את הבדיקה?
הבדיקה יכולה להיעשות בשכיבה או בישיבה. אם לא נעזרים באמצעי הדמיה, כוללת הבדיקה את השלבים הבאים: הרופא מאתר את הממצא החשוד בבדיקה ידנית, מחטא את העור, עושה בו חתך זעיר כדי לאפשר החדרה של המחט, מחדיר את המחט לתוך החתך, לוקח דגימה ולבסוף חובש את החתך בעור באמצעות תחבושת קטנה.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא נשים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש