גליאדין, נוגדנים‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהמעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72092
  • קוד משרד הבריאות: 53,27

מהו השירות?

בדיקת הימצאות נוגדנים למרכיב 'גלוטן', לאבחון מחלת הצליאק.

מה צריך לדעת על השירות?

מתי נעשית הבדיקה?
זוהי בדיקה שמסייעת - יחד עם בדיקות אחרות - לאבחן את מחלת הצליאק. עושים את הבדיקה במקרה שעולה החשד למחלת צליאק. תסמיני המחלה הם: בטן תפוחה, שלשולים, רגזנות, דלדול עכוזים (אצל ילדים), קומה נמוכה, איחור בהתפתחות המינית (אצל ילדים), אנמיה בגלל חוסר בברזל ובחומצה פולית, כאבי בטן, הקאות, שלשולים או עצירות, סוכרת, הפרעה באנזימי הכבד, אפטות בפה, פגמים באמייל השן, דלקות מפרקים, דיכאון, היפראקטיביות ותפקוד ירוד בבית הספר.

מה עושים בבדיקה?
לוקחים דגימת דם ובודקים הימצאות נוגדנים לאנטיגנים שנקראים אנדומיזיום וטרנסגלוטמינז. ההימצאות של הנוגדנים האלה מצביעה על קיומה של מחלת הצליאק בסבירות מאוד גבוהה. האבחנה הסופית נעשית באמצעות לקיחת ביופסיה מהמעי הדק שבה ניתן לראות את השינויים הדלקתיים האופייניים למחלה.

איך מקבלים את השירות?
רופא המשפחה נותן הפניה לבדיקת דם לגילוי נוגדנים לגלוטן כשהוא חושד שהמטופל סובל מצליאק.

יש הנחיות מיוחדות לפני הבדיקה?
לא.

זה עולה לי כסף?
לא. הבדיקה כלולה בסל הבריאות.

להנחיות מלאות יש לפנות לרופא המטפל.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל