נוגדנים לחזרת‎

תחומי שירות:

מעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72782
  • קוד משרד הבריאות: K0350

מהו השירות?

בדיקה לאיתור נוגדנים למחלת החזרת.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי חזרת?
חזרת היא מחלה נגיפית מידבקת, שלפני הנהגת החיסון נגדה הייתה מאוד נפוצה. חזרת מתאפיינת בנפיחות וברגישות בצידי הפנים בגלל הדלקת שהיא גורמת בבלוטות הרוק. הנפיחות והצורה שזו מעניקה לפנים הן מקור השם של המחלה. סימנים נוספים שיכולים להופיע הם חום, כאבי ראש, כאבי מפרקים, כאב בטן (בדרך כלל לא קשה), עייפות, חוסר תיאבון והרגשה כללית ירודה.

איך מאבחנים חזרת?
אבחון של חזרת מבוסס בעיקר על התמונה הקלינית שלה, כלומר - הנפיחות האופיינית. במקרה הצורך ניתן לאשש את האבחנה באמצעות בדיקת נוגדנים לנגיף בדם.

האם יש למחלה סיבוכים?
לחזרת עלולים להיות כמה סיבוכים, ובהם דלקת קרום המוח, דלקת של האשכים, דלקת בשחלות, חירשות, דלקת הלבלב ודלקת נגיפית של שריר הלב.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא המשפחה.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל