חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

כריתת פוליפ מהאף, פשוטה‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהדימות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 75015
  • קוד משרד הבריאות: 30110

מהו השירות?

כריתת פוליפ מחללי האף.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו הטיפול?
מדובר בהסרת האדנואידים, שבציבור הרחב מכונים "השקד השלישי" או "פוליפים". הם ממוקמים מאחורי האף, בחלקו העליון של הלוע, ליד פתחי תעלות האוורור של האוזניים. בדומה לשקדים, הם חלק מהמערכת החיסונית וגדולים יותר אצל ילדים מאשר אצל מבוגרים. עם השנים מספר האדנואידים קטן בהדרגה.

מתי עושים את הטיפול?
כאשר הפוליפים חוסמים את נתיב האוויר ומקשים על הנשימה דרך האף. במצב כזה הילד מסגל לעצמו נשימה דרך הפה (ולא דרך האף), נוחר בשנתו, ונשימתו מלוּוה במאמץ ולעיתים אף בהפסקות נשימה. פוליפים מוגדלים עלולים לחסום גם את התעלה המאווררת את האוזן התיכונה וכתוצאה מכך לגרום לבעיות שמיעה עקב הצטברות נוזלים באוזניים או לדלקות אוזניים חוזרות. מאפיין נוסף של פוליפים מוגדלים הוא ייצור נזלת רבה, והפרשת ליחה אחורית אל הלוע שמגרה את מערכת הנשימה להתקפי קוצר נשימה. עם זאת, לרוב לא מומלץ לעשות את הניתוח לפני גיל שנה.

איך מאבחנים פוליפים מוגדלים?
לפי הסימפטומים: נחירה ושינה בפה פתוח, נזלת רבה, דלקות אוזניים חוזרות או ליקויי שמיעה, שיעול חוזר והתקפי אסתמה. אם אכן עולה חשד לקיומם של פוליפים מוגדלים, ניתן לאבחן זאת בצילום רנטגן ובבדיקה באמצעות סיב אופטי דרך האף.

אילו הכנות יש לעשות לפני הניתוח?
לפני הניתוח הילד צריך לעבור בדיקה לספירת דם ותפקודי קרישה. יש לצום שש שעות לפני מועד הניתוח, והילד יכול לשתות (מים או תה בלבד) עד שעתיים לפני הניתוח. במקרה של מחלה - ואפילו קלה - הרופא המרדים והרופא המנתח ישקלו יחד אם לעשות את הניתוח או לדחות אותו למועד אחר, לאחר שהילד יחלים.

איך נעשה הניתוח?
בהרדמה מלאה, דרך הפה וללא חתכים חיצונים.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא ילדים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש