חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהתחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 76065
  • קוד משרד הבריאות: 94060

מהו השירות?

בדיקת נפח ומהירות זרימת האוויר במהלך שאיפה ונשיפה בעזרת מכשיר מיוחד, כולל הרחבת סימפונות.

מה צריך לדעת על השירות?

'מהי בדיקת תפקודי ריאות?
בבדיקת תפקודי ריאות נמדד נפח האוויר שהנבדק מסוגל לשאוף ולנשוף. בבדיקה מודדים גם כמה מהר מצליח הנבדק לנשוף את האוויר מהריאות. ערכים נמוכים מהממוצע עלולים להצביע על כך שהריאות מתפקדות פחות טוב מהרצוי.

מתי יש צורך לבדוק את תפקודי הריאות?
בדיקת תפקודי ריאות משמשת לאבחון אסתמה, מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) ומחלות נוספות שגורמות לקשיים בנשימה. נוסף על כך משמשת הבדיקה למעקב תקופתי אחר תפקוד הריאות במטופלים הסובלים ממחלת ריאות ולבחינת יעילותו של הטיפול הקבוע. התסמינים שבעקבותיהם עשוי הרופא להפנות לבדיקה הם קוצר נשימה, שיעול ממושך וצפצופים המצביעים על מחלת ריאות.

איך עושים את הבדיקה?
הנבדק נדרש לשאוף שאיפה עמוקה ולנשוף את האוויר חזק ככל האפשר במשך כמה שניות לתוך צינור המחובר למכשיר מדידה (ספירומטר). יש צורך לחזור על הבדיקה לפחות שלוש פעמים כדי לוודא שהתוצאות מהימנות.

לעיתים חוזרים על הבדיקה לאחר שאיפת תרופה המרחיבה את דרכי הנשימה (נקראת גם מרחיב סימפונות). במקרה כזה יש להמתין 30-15 דקות לאחר שאיפת התרופה ורק לאחר מכן תיערך הבדיקה החוזרת.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא המשפחה או מומחה לריאות.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש