חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

אולטרה־סאונד עיניים

תחומי שירות:

דימותתחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 78058
  • קוד משרד הבריאות: 76512

מהו השירות?

בדיקת אולטראסאונד של העיניים.

מה צריך לדעת על השירות?

מתי יש צורך בבדיקת אולטרסאונד עיניים?
השימוש באולטרסאונד עיניים חיוני בעיקר כאשר בבדיקה קלינית של העין לא ניתן לראות חלקים מסוימים שלה, כמו קרקעית העין. רופא העיניים עשוי לשקול בדיקת אולטרסאונד עיניים במקרים שבהם עדשת העין עכורה מאוד בשל קטרקט מתקדם, כאשר יש דימום בעין המסתיר חלק ממנה, כאשר הקרנית עכורה. בדיקת האולטרסאונד של העין מאפשרת לשלול או לאפשר היפרדות רשתית, קרעים ברשתית, דימום או גידולים תוך עיניים.

האולטרסאונד הוא כלי חשוב מאוד לאבחון גידולים בעיניים ולמעקב אחריהם. (בעיקר מלנומה של הענביה). באמצעות האולטרסאונד ניתן למדוד את גודל הגידול ולקבל מידע על אופיו.

בדיקת אולטרסאונד עיניים יעילה גם לאבחון מחלות של עצב הראייה כמו בצקת או דרוזן (מעין אבן סידן) של ראש עצב הראייה ולבירור של מחלות של ארובת העין.

איך עושים את הבדיקה?
במהלך הבדיקה מצמיד הבודק (הרופא או טכנאי) את קצה המתמר בנקודות שונות לעין של המטופל (ישירות על לובן העין או על העפעף הסגור) וסוקר את התמונה המתקבלת על צג המכשיר.

זה כואב?
בדרך כלל הבדיקה לא מכאיבה. לכל היותר תיתכן תחושת אי־נוחות קלה במהלך הבדיקה, שכן הבודק לוחץ לעיתים בעדינות את המתמר על העין כדי להשיג תמונה טובה יותר.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא עיניים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם מופיע כפתור "בדיקת זכאות אישית", בלחיצה עליו תעברו לכניסה לאתר כללית און־ליין. הכניסה לאתר מחייבת קוד משתמש וסיסמה
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש