‎ הדמית CT של אבנים בכליות ושל דרכי השתן‎ ‎ ‎

תחומי שירות:

דימותתחומי רפואהניתוחים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 78069
  • קוד משרד הבריאות: 8,56

מהו השירות?

בדיקת אולטרסאונד לאבחון אבנים בכליות ובדרכי השתן.

מה צריך לדעת על השירות?

מתי עושים את הבדיקה?
כאשר יש תסמינים שמהם עולה החשד להימצאות אבנים בכליות או בדרכי השתן. עם זאת ניתן לעשות את האבחון גם באמצעות בדיקת אולטרסאונד או צילום רנטגן.

מהם התסמינים של אבנים בכליות או בדרכי השתן?
התסמינים יכולים להיות דימום בשתן ועווית כלייתית - כאב חמור שמקורו בחסימה שגורמת האבן בדרכי השתן. לרוב מדובר בכאב חד באזור המותן, לעיתים עם הקרנה לאזור המפשעה. החסימות יכולות לחלוף באופן עצמוני, אך לעיתים נוצרת חסימה ממושכת שעלולה לגרום לפגיעה בכליה.

איך עושים את הבדיקה?
לביצוע הבדיקה מבקשים מהנבדק לשכב על שולחן בדיקה צר שמחליק לתוך מכשיר ה־CT. בזמן הבדיקה יש לשכב ללא תזוזה, משום שתנועה תגרום לטשטוש התמונה.

מי נותן הפניה לבדיקה?
לרוב האורולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל