חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ביופסיה בהנחיית סי.טי

תחומי שירות:

דימותדימותניתוחיםמעבדותתחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 78088
  • קוד משרד הבריאות: 77012

מהו השירות?

פעולה כירורגית בהנחיה של CT כולל נטילת דגימה מהרקמה ובדיקתה במידת הצורך.

מה צריך לדעת על השירות?

מה כולל השירות?
פעולה כירורגית בהנחיה של CT.

אם יש צורך, תילקח במהלך הבדיקה דגימה של רקמה (ביופסיה).

מהי בדיקת CT?
בדיקת הדמיה שמבוססת על צילומי רנטגן רבים שמייצרים תמונות מפורטות ומדויקות של איברי הפנים.

קרני הרנטגן נפלטות מכמה מקורות בעת ובעונה אחת ועוברות דרך רקמות הגוף השונות. כל רקמה בגוף בולעת קרינה ומחזירה קרינה באופן שונה. חיישנים שממוקמים מסביב לגופו של הנבדק קולטים את הקרינה שמגיעה אליהם ומעבדים אותה - באמצעות תוכנת מחשב - לתמונות מפורטות של האיברים השונים.

התמונות מוצגות בחתכים (פרוסות), והרופא יכול לעיין בכל פרוסה בנפרד או בהדמיה תלת־ממדית של איבר שלם.

כאשר בודקים איברים חלולים (כמו כלי דם, דרכי עיכול או דרכי שתן) או איברים שיש בהם כלי דם רבים (כמו הכבד והמוח) ניתן להיעזר בחומר ניגוד שמשפר את דיוק הבדיקה. את חומר הניגוד ניתן לתת בדרכים שונות - למשל בשתייה או בהזרקה או באמצעות חוקן. את ההחלטה כיצד לתת את חומר הניגוד מקבל הרופא בהתאם לצרכים הרפואיים של הנבדק.

מתי עושים בדיקת CT?
לבדיקות CT יש שימושים רבים ברפואה המודרנית. ניתן לבדוק באמצעותן אזורים רבים בגוף כמו הראש, מערות הפנים, בלוטות הרוק, הצוואר, בית החזה, הבטן, האגן, עמוד השדרה, הגפיים ומפרקים שונים.

מהי בדיקת ביופסיה?
פעולה שבה נוטלים דגימת רקמה מאיבר בגוף כדי לבדוק אותה. הבדיקה מסייעת לאבחן מחלות שונות. הדגימה נשלחת לרופא פתולוג שבודק אותה ביסודיות. הבדיקה כוללת הסתכלות על הדגימה במיקרוסקופ ולעיתים גם בדיקות נוספות כמו בדיקה גנטית. ניתן לקחת ביופסיה כמעט מכל רקמה בגוף.

מתי עושים בדיקת ביופסיה?
ביופסיה היא בדיקה שמסייעת לאבחן מחלות שונות. למשל, כשמוצאים גוש חשוד באיבר כלשהו בגוף ורוצים לדעת אם מדובר בגידול שפיר או ממאיר - התשובה מתקבלת על סמך ביופסיה מהגוש. לביופסיות יש תפקיד מרכזי גם באבחון מחלות שאינן קשורות לגידולים, למשל לאבחון תהליכים דלקתיים שונים בגוף (כמו דלקת של מערכת העיכול) ולאבחון מחלות עור שונות וכן מחלות תורשתיות ומטבוליות נדירות.

איך מקבלים את השירות?
להנחיות מלאות יש לפנות לרופא המטפל.

לבדיקת זכאות אישית

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש