חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ציסטואורתרוסקופיה‎ ‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהניתוחים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 78198
  • קוד משרד הבריאות: 52000

מהו השירות?

בדיקה של מערכת השתן באמצעות החדרת ציסטוסקופ לשופכה ולשלפוחית השתן.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי בדיקת ציסטואורתרוסקופיה (ציסטוסקופיה)?
זוהי בדיקה שבה מכניסים ציסטוסקופ (מכשיר רפואי דמוי טלסקופ) לתוך דרכי השתן התחתונות כדי לאבחן מגוון רחב של תלונות ושל בעיות הקשורות לדרכי השתן וכדי לטפל באותן הבעיות. המכשיר מאפשר לרופא להתבונן בדפנות של שלפוחית השתן ושל השופכה לעשות טיפולים שונים כמו ביופסיה, הוצאת אבנים מדרכי השתן והחדרת תרופות.

מתי עושים את הבדיקה?
עושים אותה כדי לאבחן גידולים בשלפוחית השתן ולעקוב אחריהם, כדי לברר את הסיבות לדימום מדרכי השתן ולטפל בכך, כדי לברר את הסיבות לזיהומים ולכאבים בדרכי השתן, כדי לאבחן מקרים של היצרויות השופכה ולטפל בהם, כדי לאבחן אבנים בדרכי השתן ולטפל בכך.

צריך הכנה מוקדמת?
אם הבדיקה נעשית בהרדמה מלאה או בטשטוש, יש צורך להגיע אליה לאחר צום של כמה שעות. כמו כן יש לעשות בדיקת שתן כללית ותרבית עד שבוע לפני הבדיקה כדי לוודא שאין זיהום פעיל בדרכי השתן. אם מתגלה זיהום, לא עושים את הבדיקה. אם נוטלים תרופות מדללות דם (כמו אספירין או קומדין) יש להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע לאפשרות להפסיק את נטילת התרופות האלה באופן זמני בסמוך לביצוע הציסטוסקופיה או לעבור למדללי דם חלופיים.

איך נעשית הבדיקה?
ניתן לעשות את הבדיקה בשילוב עם סוגי הרדמה שונים: הרדמה מקומית, טשטוש, הרדמה ספינלית או הרדמה כללית. הבדיקה נעשית בשכיבה, ברגליים מפוסקות ומוגבהות. לאחר ההרדמה או הטשטוש מחדיר הרופא את המכשיר - תחילה לשופכה ולאחר מכן לשלפוחית השתן. הפעולה נעשית תוך כדי הזרמה של מים או של מי מלח סטריליים כדי לאפשר ראות טובה יותר.

מי נותן הפניה לבדיקה?
אורולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש