חיפוש

dsdsdsd
ביקור בית אצל מטופלת באשפוז ביתי

במקום בית חולים - אשפוז בבית שלכם

בשנים האחרונות מתרחבת מגמת אשפוז בית בכל העולם. המגמה תופסת תאוצה גם בישראל, וכללית היא פורצת דרך בתחום. למי מתאים השירות, מהם היתרונות שלו ואיך ניתן לקבל אותו?

​כללית הבינה לפני שנים את הצורך בהעברת חלק מהמטופלים לאשפוז בית בשל כל היתרונות המשמעותיים שיש לטיפול בסביבה המוכרת, ובמיוחד בשנתיים האחרונות עם התפרצות מגפת הקורונה.

מהו אשפוז ביתי אקוטי?

אשפוז ביתי אקוטי (חריף) הוא טיפול מוגבל בזמן שניתן בבית המטופל על־ידי צוות רפואי שזמין עבורו 24/7, ומאפשר חלופה לטיפול בבית חולים.

האשפוז הביתי מיועד למטופלים שסובלים ממצב חריף או תת־חריף הדורש אשפוז. הם מקבלים טיפול רפואי בסביבתם הטבעית, בתמיכת בני המשפחה, שלהם חלק חשוב בהצלחת הטיפול ובהחלמה.  

לדוגמה, מטופל שמאובחן עם דלקת ריאות, זיהומי עור או בדרכי השתן, התייבשות או במצבים אחרים שבעבר היו מחייבים אשפוז בבית החולים – יכול לקבל הפניה מרופא המשפחה ובהתאם לשיקול הרפואי המקצועי להיות מטופל באשפוז בית אקוטי במקום בבית החולים. 

איך זה עובד?

צוות אשפוז מגיע לבית המטופל או המטופלת בתוך מספר שעות, מעריך את מצבו או את מצבה ובונה תכנית טיפול ומעקב מתאימים.

הביקורים מתבצעים על בסיס יומי - לעיתים מספר פעמים ביום - בשילוב עם ניטור ובקרה מרחוק של רופא, השלמת בדיקות מעבדה דרושות, התקנת עירויים למתן טיפול תרופתי דרך הווריד ועוד. 

מרבית החולים משתחררים כעבור כ־5 ימי אשפוז בביתם לאחר שהמחלה חולפת או כאשר מצבם הבריאותי משתפר מאוד. 

מהם היתרונות ולמי לזה מתאים?

הטיפול הביתי מציע פתרון מיטבי למטופלים רבים, בייחוד מטופלים שבריריים או מרותקי בית שעבורם אשפוז בבית החולים עלול להוות סיכון להתדרדרות בריאותית נוספת. השירות יכול להתאים גם למטופלים שגרים ביישובים קטנים שמרוחקים מבתי חולים. 

לאשפוז בבית יש יתרונות רבים עבור המטופל ומשפחתו וגם עבור המערכת:

• צמצום זיהומים. 

• צמצום ומניעת נפילות והידרדרות.

• נוחות רבה עבור המטופל ומשפחתו.

• הקלה על עומס במרפאות הקהילה ובתי החולים. 

300 אשפוזים ביתיים יכולים לחסוך עומס של 8 מחלקות פנימיות. לכן, עקב העלייה בתחלואה בקורונה, הרחבנו משמעותית את כמות אשפוזי הבית האקוטיים, בנוסף לשירות אשפוזי הבית הממושכים ושירות הוספיס בבית, שפועלים במסגרת היחידות להמשך טיפול במחוזות השונים. 

איך יודעים אם המטופל מתאים לאשפוז אקוטי?

מטופלים המתאימים לאשפוז אקוטי בביתם מאותרים על־ידי רופא או רופאת המשפחה או על־ידי רופאים בבתי החולים. אם הרופא או הרופאה מזהים שהמטופל מתאים לטיפול והמטופל מאושר לאשפוז בית, הוא חוזר לביתו ותוך שעות ספורות הצוות הרפואי מגיע לביקור קליטה ותחילת הטיפול. 

שירות אשפוז ביתי בקהילה כבר ניתן ברוב הארץ ותופס תאוצה בשל יתרונותיו הרבים בתקופה זאת. במהלך 2021 טופלו באשפוז ביתי 6,281 לקוחות מגיל 18 עד גיל 117. בשיא גל הדלתא אושפזו בבית 135 חולים – כ־3 מחלקות פנימיות בבתי חולים!

אשפוז בית בחסות צוות המרכז הרפואי רבין – בית החולים בילינסון

בבית החולים בילינסון הקימו יחידה לאשפוז בית עם צוותי רפואה וסיעוד של בית החולים, שבמסגרתו מגיעה מדי יום אחות לבית המטופל.

בנוסף, אחת ליום מתקיים ביקור רופא דיגיטלי באמצעות מכשיר טייטו המתקדם או, במקרה הצורך, בבדיקה פיזית. אם יש צורך בבדיקת אחרות, למשל אולטרסאונד או סי-טי (CT), המטופל מגיע להיבדק ולאחר מכן חוזר להמשך טיפול בביתו.  

חלק מהמטופלים באשפוז הבית מגיעים לשירות דרך המיון של בילינסון, אחרים היו מאושפזים יום או מספר ימים במחלקה פנימית ושוחררו להמשך אשפוז בבית.

שירות אשפוז הבית בבלינסון החל לפעול בחודש אוקטובר 2021. במסגרת השירות טופלו כ־150 מטופלים מגיל 18 ועד גיל 101. בבית החולים נערכים להרחבת השירות כדי לאפשר טיפול בכ־30 מטופלים במקביל – כמות השווה כמעט למחלקה פנימית שלמה בבית חולים.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש