פורסם בראשונה: 23.09.2012
עדכון אחרון: 30.09.2012
  • ד"ר מיכל גילאון ד"ר מיכל גילאון

תסמונת הפחמימות

לקריאה נוחה
אתם על דיאטת אטקינס? סביר שאתם אוכלים יותר מדי פחמימות. על פי תוצאות סקר חדש, רוב האמריקנים ששומרים על דיאטה דלת פחמימות אוכלים בפועל יותר פחמימות ממה שהדיאטה ממליצה
תסמונת הפחמימות

רוב האמריקנים ששומרים על דיאטה דלת פחמימות, אוכלים למעשה יותר פחמימות ממה שהדיאטה ממליצה. כך עולה מסקר שערכה חברה למחקרי שוק בארצות הברית, אשר פורסם ברויטרס במהלך שנת 2005.

11 אלף איש השתתפו בסקר בו נמצא, כי רק רבע מהאנשים שדיווחו כי הם שומרים על דיאטה דלת פחמימות אכן הפחיתו באופן משמעותי את צריכת הפחמימות שלהם.

בכל רגע נתון, כעשרה מיליון אמריקנים שומרים על דיאטה דלת פחמימות כמו דיאטת אטקינס ודיאטת החוף הדרומי (South Beach). אבל גם אלה שהפחיתו בכמות הפחמימות בדיאטה  עדיין אוכלים כ-130 גרם פחמימות ביום. הדיאטות ממליצות לאכול רק 20 עד 50 גרם פחמימות ביום.

תוצאות הסקר מצביעות על הקושי בשמירה על דיאטות דלות פחמימות והקושי בשינוי הרגלי האכילה שלנו. בנוסף, קשה להעריך את כמויות המזון שאנחנו אוכלים ולחשב בפועל את תכולת הפחמימות שבמזון.

האמת היא, שאנחנו פשוט אוכלים יותר מדי מהכל. דוח של המרכז לבקרת מחלות בארצות הברית מגלה, כי בהשוואה לצריכת הקלוריות לפני 30 שנים, גברים אוכלים עוד 200 קלוריות ונשים עוד 300 קלוריות כל יום.

זה ממש לא משנה אם אוכלים יותר שומן או יותר פחמימות. הצריכה של שני אבות המזון הללו עלתה במשך השנים. אנחנו אוכלים יותר מסיבות רבות -  עלייה בגודל המנות, יותר חטיפים ומשקאות ממותקים ויותר אכילה מחוץ לבית. מודעות להרגלי האכילה הללו היא צעד ראשון בהפחתת הצריכה העודפת של המזון.

מיכל גילאון היא דיאטנית קלינית במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת שירותי בריאות כללית

חשוב לדעת

מתחילים לחיות נכון

​סדנאות אורח חיים בריא בכללית מושלם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל