חיפוש

dsdsdsd
לאכול עם גברים זה מרזה

הגבר טוב לדיאטה

מחפשת דרך בטוחה להפחית את צריכת הקלוריות? חוקרים קנדים ממליצים לך לאכול צהריים עם גברים, לאחר שהגיעו למסקנה שנשים מעמיסות פחות על הצלחת בחברת גברים

הדס בסקינד חלימי

הדס בסקינד חלימי

בקיצור

01

כשנשים אוכלות עם גברים: המזון שהן בוחרות הוא בעל ערך קלורי נמוך. הן אוכלות 540 קלוריות בממוצע בארוחה. אם יש יותר מגבר אחד - הצריכה יורדת ל־450 קלוריות בלבד.

02

כשנשים אוכלות עם נשים: בזוג כל אחת צורכת 670 קלוריות בארוחה בממוצע, כשהן אוכלות בחברת יותר נשים - הצריכה גדלה ל ־750 קלוריות בממוצע.

03

גם הגברים אוכלים פחות? לא. מתברר שגברים אינם מושפעים מן החברה שבה הם סועדים.

בין האם הגברים גורמים לנשים לאבד את התיאבון, או שסתם לא נעים להן לבלוס כשהגברים מביטים בהן? התשובה לכך נתונה אולי לפרשנויות שונות, אולם דבר אחד בטוח: נשים אוכלות פחות בחברת גברים מאשר בחברת נשים אחרות או לבדן - כך עולה ממחקר שנערך בקנדה.

החוקרים, פסיכולוגים מאוניברסיטת מקמסטר בראשות פרופ' מרדית יאנג, בדקו הרגלי אכילה בקרב 469 סטודנטים בשלוש קפיטריות גדולות באוניברסיטה בזמן ארוחות צהריים וערב. לדברי החוקרים, נשים שאכלו בחברת גברים בחרו מזונות עם ערך קלורי נמוך משמעותית בהשוואה לנשים שסעדו בחברת נשים אחרות.

מה קורה כשנשים אוכלות עם נשים?

על פי המחקר, כשאישה אוכלת בחברת אישה, כל אחת מהן צורכת בממוצע 670 קלוריות בארוחה. עוד התברר מהמחקר, כי כאשר סביב השולחן יושבות  שלוש נשים ויותר, צורכת כל אחת מהן בממוצע 750 קלוריות לארוחה.

מה קורה כשגבר מצטרף לארוחה?

אותן נשים שינו את הרגלי האכילה שלהן באופן משמעותי כבר בנוכחות גבר אחד בלבד ואכלו בממוצע 540 קלוריות בארוחה. עם העלייה במספר הגברים, נרשמה במקביל ירידה בצריכת הקלוריות: רק 450 קלוריות לארוחה.

מהו ההסבר להשפעה הגברית על האכילה הנשית?

פרופ' יאנג אומרת שבחירת מזון בריא ואכילת כמות קטנה יותר נחשבות בעיני הנשים להתנהגות נשית יותר. לדבריה, הנשים כנראה מאמינות שאם הן אוכלות פחות, הן מושכות יותר את הגברים ומחזקות את הדימוי של "נשים נחשקות".

האם באותו אופן גברים מרסנים את עצמם בחברת נשים?

ממש לא. על־פי המחקר הקנדי, הגברים לא הושפעו מחברת האנשים שאיתם סעדו ואכלו כמויות דומות בחברת גברים ובחברת נשים.

המחקר מוכיח - ולא בפעם הראשונה - כי צריכת הקלוריות שלנו מושפעת מאוד מהאנשים שבחברתם אנו אוכלים, כפי שמראה מחקר קנדי אחר בראשות ברנט מקפרן, עוזר מחקר בחוג למינהל עסקים באוניברסיטת בריטיש קולומביה

החוקרים ביקשו לדעת כיצד אנו מושפעים מהרגלי אכילה של אנשים שיושבים סביבנו. במחקר השתתפו 210 סטודנטים, ונאמר להם כי המחקר הוא על הרגלי צפייה בסרטים. במחקר השתתפו גם 210 סטודנטיות, חצי מהן רזות וחצי מהן שמנות. הסטודנטיות ידעו מהי מטרת המחקר. בזמן הצפייה בסרט הציעו לסטודנטים מזונות שונים. המזון הוגש לסטודנטיות ורק לאחר מכן לסטודנטים.

לדברי החוקרים, הסטודנטים המשתתפים במחקר נטו לחקות את גודל המנה שלקחה הסטודנטית המתחזה בעלת מבנה הגוף הרזה בלבד ולאכול כמות דומה לשלה, גם כשהמנה הייתה גדולה במיוחד. לעומת זאת, אם הסטודנטית הייתה בעלת מבנה גוף שמן, הסטודנט שישב לידה אכל כמות מזון קטנה יותר.

החוקרים מסיקים מהמחקר כי אנו מושפעים - אפילו בלי להיות מודעים לכך - מבחירת המנות של אנשים אחרים מסביבנו. החוקרים אף מזהירים מארוחות משותפות עם חברים רזים בעלי תיאבון גדול שעלולים לגרום לנו לאכול כמות הרבה יותר גדולה מכפי שתיכננו.

הדס בסקינד היא דיאטנית קלינית בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש