חיפוש

dsdsdsd
טיפול שיאצו

שיאצו: מגע של ריפוי

מ"הלחץ של האצבע" ועד "הלב של אמא", מפתיחת החסימות האנרגטיות ועד איזון הגוף, מהטיפול כשאתם חולים ועד הצורך לטפל דווקא כשאתם בריאים. 10 דברים שלא ידעתם על שיאצו

בני חיון

בני חיון

1. לחץ של אצבע

פירוש המילה שיאצו הוא "לחץ של אצבע". מדובר בטכניקת טיפול יפנית, המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית והיא התפתחה ביפן בתחילת המאה ה־20, בסביבה בה חיו תושבים הולנדים.  שיאצו הוא שיטה המשלבת את הידע שהיה קיים במזרח עם טכניקות מערביות. בשלב מאוחר יותר קשר אחד מתלמידיה, שיזוטו מסונגה, את השיאצו גם לאבחנה וטיפול באמצעות אנרגיה ומרידיאנים.

2. מסלולים אנרגטיים

המרידיאנים הם מסלולים אנרגטיים דרכם זורמת האנרגיה בגוף. כשהם סובלים מעודף אנרגיה או מחוסר אנרגיה, האיזון בגוף מופר. כך למשל, לחץ או שרירים תפוסים עשויים לגרום לחסימה באנרגיה והתוצאה היא ירידה בחיוניות, כאבים נקודתיים במקום החסום ואף התפתחות של מצב דלקתי, מחלת חום וכדומה.
טיפול השיאצו נועד לפתוח את החסימות, לשחרר את האנרגיה, לאזן את הגוף ועל ידי כך לשקם את התחושה והבריאות הכללית.

3. לשחרר חסימות

טכניקת הטיפול בשיאצו היתה ועדיין מבוססת על הפעלת לחץ של האגודלים. אולם במשך השנים הטכניקה השתכללה וכיום משלבים בטיפולי שיאצו גם הפעלת לחץ באמצעות הידיים במקומות שונים בגוף וגם בהנעת המרפקים, כפות הרגליים והידיים של המטופל.

לשיאצו פנים ודרכי טיפול מגוונות. הפעלת הלחץ לא נעשית כתוצאה מלחיצה על שריר, אלא מתנועת ותנוחת הטיפול. לאחר תשאול מקיף של המטופל על הרגלי החיים שלו ועל הבעיה שהביאה אותו הלום, אפשר לגשת לטיפול, לשחרר את החסימות ולהיטיב את הרגשתו.

4. הלב של אמא

בהגדרתו, נועד השיאצו לרפא. אין הכוונה לטיפול מענג למען הכיף בלבד, אולם  לא מדובר חלילה בטיפול כואב אלא בטיפול מפנק ועוטף. טכניקת הפעלת הלחץ יוצרת תחושה של "חיבוק לכל איבר ואיבר" והטיפול יכול להיות עדין ומפנק וגם עמוק ומרגיע. השיאצו עושה טוב לגוף ולנפש, מטפל ומשקם בעיות רפואיות ספציפיות ומביא לאיזון ורגיעה. לא פלא שהיפנים אומרים ש"לב השיאצו הוא לב של אמא".

5. מרפא את הגוף והנפש

טיפול בשיאצו מותאם לסובלים מבעיות כמו כאבי ראש ומיגרנות, כאבי צוואר, כאבי גב ובעיות שלד בכלל, עייפות, בעיות עיכול שונות ובכלל זה גם משפיע על הרזיה, וכמובן כל מה שהנפש צריכה: הורדת מתחים וחרדות ו"מילוי המצברים" ברוגע, איזון, שלווה ושמחה.

6. שיאצו מתאים לכולם

טיפול בשיאצו מתאים לכולם, בכל גיל. הטיפול פחות מתאים במצבים דלקתיים חריפים ובמצבים אקוטיים, בהתאם לקביעת המטפל. הטיפול מומלץ אף בהריון תקין ומיטיב עם כאבים בגפיים ומשפר את זרימת הדם ואת התחושה הכללית.

7. מגע עם אהבה

מגע הוא הקשר הראשון שלנו עם העולם: מהרגע שבו אנחנו מונחים בזרועות אמנו ולכל אורך תקופת הילדות הראשונה, שבה היא מערסלת אותנו ברכות. מגע הוא חיבוק טוב ומנחם, היכולת להביע אהבה, דאגה ועידוד לאנשים שאנחנו אוהבים ותמיכה למי שסובלים. מחקרים הוכיחו כבר שאפילו מגע קל  עוזר בשיפור מצב הרוח, בזרימת הדם ובהסרת חסימות.

הסיפורים המופלאים ביותר בטבע הם של הדולפינים המגיעים בלהקות לתמוך ו"לחבק" דולפין פצוע ואף בני אדם במצוקה, או של פגים שנולדו במשקל זעיר, עד כדי כך שהוריהם לא הורשו להזיזם מהאינקובטור. רק מגע רך והחזקת היד שלהם, גרמה להם להבין שיש מישהו אוהב ודואג בסביבתם ולהתפתח לתינוקות בריאים.

8. לבוש לשיאצו

כדי להגיע למקסימום טווח תנועה והזזה של המטופל בנוחות, נהוג לבצע את טיפול השיאצו בדרך כלל על מזרן רחב על הרצפה או על מיטת טיפולים, בלבוש ארוך, מלא ונוח,  כמו חולצת טריקו, טרנינג וגרביים.

9. זמן השיאצו

במערב למדו רק בעשורים האחרונים את מה שהרפואה הסינית יודעת כבר אלפי שנים: שהרפואה הטובה ביותר היא הרפואה המונעת ושאם הגענו לרופא כשאנחנו כבר חולים, זה קצת מאוחר מדי. מה זה אומר? שצריך וחשוב להגיע לטיפול כשאתם חשים ברע, תפוסים, חסומים, סובלים מבעיות עיכול, גב ושלד, אבל עוד יותר רצוי שתגיעו כשאתם במיטבכם, כדי לתחזק את הגוף, לנקות רעלים וחומצת שהצטברו ולפזר חסימות. מומלץ מאוד להגיע מדי שבוע. עסוקים? גם טיפול פעם בחודש, ייטיב עמכם ויאפשר לכם להרגיש חיוניים, מלאי כוח ואנרגיה, רגועים וקורנים.

10. לבחור מטפל/ת מוסמך/ת

מטפלים מוסמכים יעשו את ההבדל בין טיפול מקצועי שירפא אתכם לבין טיפול ממנו תצאו מאוכזבים, לא נינוחים ואולי אף עם בעיה גדולה מזו איתה הגעתם. זכרו לבחור את המטפל שלכם בחוכמה, וגשו למרפאות המוכרות. מטפלי שיאצו מקצועיים הם אלה שלמדו לפחות שנתיים בבתי ספר מוכרים.

בני חיון הוא מרכז תחום שיאצו במרפאות של כללית רפואה משלימה, מקבוצת כללית

 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש