חיפוש

dsdsdsd
חלום כחול

חלום כחול

חלום אירוטי יכול להיות נעים ומענג, אך יכול גם להוות איום. אם הוא מאיים, חפשו מה קורה אצלכם בנפש עמוק פנימה. אם החלום עושה לכם טוב, אל תתנגדו, תזרמו איתו ונסו ליהנות ממנו

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​חלום אירוטי יכול להיות נעים ומהנה, אך יכול גם לאיים, בעיקר אם את או אתה עושים בחלום משהו שלגמרי לא מתאים לתפקוד שלכם בחיים האמיתיים.

מה למשל?

אישה חסודה ומהוגנת החולמת על מין פרוע בחברת גברים רבים, או גבר סטרייט החולם על מין עם עוד גברים.

מדוע אנו חולמים חלומות מיניים?

החלום הוא תוצאה של הוצאת מידע מהתת־מודע. כיוון שמין הוא אחד הכוחות המשמעותיים המנחים אותנו, אין  פלא שחלק מהחלומות הם מיניים. יש במח מעין מנגנון, המנקה חלק מהחלומות הארוטיים - ואז החלום יכיל סימנים שונים המסמלים את החלום האמיתי.

אפשר לקבל דוגמה?

בבקשה: גבר עם חשק רב ליחסי מין לא יחלום על הנרתיק, אלא על מנהרה ארוכה וחשוכה.

על מה תחלום האישה?

אישה עם חשק מיני גדול לא תחלום דווקא על הפין, אלא על ארובות או סיגרים. עם זאת - וזה נכון לנשים וגברים - חלומות מסוג זה פחות נפוצים בהשואה לשנים קודמות, כיוון שבדורות הקודמים החינוך היה שמרני יותר וכיום החלומות ישירים יותר.

האם יש אורגזמות בחלום?

בהחלט כן. הדבר אינו שכיח, אך יש נשים שחוו בחלום את האורגזמה הראשונה בחייהן. תופעה נפוצה יותר היא עוררות מינית בחלום ובעקבותיה התעוררות והשלמת האורגזמה.                                                             

למי יש ראש כחול יותר בחלומות - לגברים או לנשים?

חלומות אירוטיים נפוצים יותר בקרב גברים, בעיקר בגילאי 20 עד 30. אולם שכיחות החלומות יורדת במקביל לעלייה בגיל, על אף שגם גברים בגילאי 60 עד 70 מדווחים לעתים על חלום אירוטי.

מהו חלום רטוב?

חלום שבעקבותיו יש עוררות מינית הגורמת לזקפה ופליטת זרע, הוא חלום רטוב. בגיל צעיר, חלום כזה גורם לעתים לתחושת אי נוחות עקב הרטבת הסדין. אין למעשה דרך למנוע זאת, אלא לישון בתחתונים או על מגבת, שיעצרו את מעבר הזרע אל הסדין.

האם חלום רטוב יכול להזיק?

לא. למרות אמונות שונות שפליטת הזרע מחלישה את האדם, זוהי פעילות פיזיולוגית נורמלית, הנובעת משינויים הורמונליים בגילאים שונים.

יש מה לעשות אם החלום המיני מפריע לי?

רוב החלומות הם נעימים ורצוי פשוט ליהנות מהם. לעתים חולמים על פעילות מינית, שאינה מתאימה לאופי החולם כגון מגע הומוסקסואלי/לסבי או שימוש באלימות, כגון אונס. בדרך כלל יש סיבה פסיכולוגית להופעת חלום כזה ואם זה אכן מציק, רצוי להיעזר באיש מקצוע: פסיכולוג, מטפל מיני או מטפל העוסק בהיפנוזה.

ומה לגבי חלומות על אהבה?

לעתים החלום אינו אירוטי, אלא עוסק באהבה רבה, ואפילו מוגזמת, הניתנת לאדם החולם. גם חלום כזה יכול לגרום לבלבול, בעיקר כשנותן האהבה אינו בן או בת זוג רגיל/ה היכול לעשות זאת בחיי היומיום. חלום כזה יכול לסמן לנו שמשהו לא תקין בהתנהלות הרגילה שלנו בחיי הזוגיות. כאשר חלום כזה אינו נעים, רצוי בהחלט לפנות לאיש מקצוע ליעוץ. אין צורך להיבהל מכל חלום אקראי, אך אם מדובר בחלום חוזר המדיר שינה גם במשך היום, כמובן שרצוי להתייעץ על מנת לשנות זאת.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש