חיפוש

dsdsdsd
קונדום נשי

קונדום נשי - רוצה להשתתף בכיסוי?

גבירותיי וגבירותיי, מהפך: עכשיו גם אתן יכולות לכסות (ואפילו 8 שעות מראש). איך קונדום נשי משפיע על התענוג ועד כמה זה בטוח? התשובות כבר בפנים

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

אוהבות לקחת את העניינים לידיים? לסמוך רק על עצמכן? אולי תמצאו בו עניין. הוא יהיה שם עבורכן – ממש בתוך תוככן – מגן מפני הריון או מחלות מין. אתן רק אתן תתפעלו אותו. מוכנות? 

קבלו אותו: קונדום נשי – הגרסה הנשית לקונדום המוכר והנפוץ – שמשווקת עכשיו גם בארץ תחת המותג LA LUNA.

ד"ר בני שכטר, רופא נשים במרכז הרפואי "מאיר", לא נתקל עדיין פנים אל פנים בקונדום נשי וגם לא טיפל בנשים שהתנסו בו. אבל על סמך התרשמות מנתוניו, הוא לא ממהר להתלהב.

"המוצר חדש – הרעיון ישן", הוא אומר, ומזכיר שלפני כ-15 שנה היה בשוק מוצר דומה, שנכשל מסיבות פרקטיות. גם הפעם, חושש הדוקטור, הצד הפרקטי יהיה בעוכריו של הקונדום. "זה נחמד כקוריוז, אבל באופן מעשי יתאים למעט מאוד נשים וגברים".

שר הטבעות

קונדום נשי (שאולי יהלום אותו הכינוי קונדומית) מוכנס לתוך הנרתיק לפני קיום היחסים. הוא עשוי גומי סינתטי בשם ניטריל, שלטענת היצרנים מתחמם במהלך האקט לטמפרטורת הגוף ובכך מקנה תחושה טבעית יותר בקיום היחסים.

בכל אחת מקצותיו טבעת גמישה. הפנימית, בקצה הסגור, מאפשרת את החדרתו לתוך הנרתיק. הטבעת האחרת, שנותרת מחוץ לאיבר המין הנשי, מארחת את האיבר הגברי החודר דרכה.

השימוש יעיל למגע מיני אחד בכל פעם, ואחריו יש להוציא את הקונדום מהנרתיק (תוך לחיצה וסיבוב של הטבעת החיצונית, כדי שלא תהיה דליפת זרע) ולהשליך לפח – לא לשירותים.

בטיחותו ויעילותו של קונדום נשי מקבילות פחות או יותר לאלה של הדגם הגברי. ד"ר שכטר מעיר שמאחר שקונדום נשי רחב יותר, הוא עשוי אולי להגן מעט טוב יותר מפני מחלות מין.

שינויים בהרגלי הסיכה

במקרים של זקפה חלקית, הקיימים בעיקר אצל גברים מבוגרים, אפשרי השימוש בקונדום נשי - ולא בעמיתו המסורתי. לעומת זאת, קונדום נשי לא מתאים לשימוש במצבים של מין אוראלי, תפקיד שקונדום גברי ממלא בחדווה.

לדברי היצרנים, קונדום נשי נוטה להיקרע פחות מהקונדום הרגיל בעת השימוש. אם הוא מאסיבי יותר, יש בכך היגיון, אומר הרופא. 

הבדלים בין שני הסוגים קיימים גם באגף הסיכה: קונדום נשי הוא בעל סיכה מוגברת יותר ובנוסף מאפשר שימוש בחומרי סיכה על בסיס שמן ועל בסיס מים, בעוד קונדומנו הוותיק סובל חומרי סיכה על בסיס מים בלבד. יתרון? "מסוים", סבור ד"ר שכטר.

החדרתו של קונדום נשי אל הנרתיק יכולה להיעשות עד שמונה שעות לפני האקט. נניח לשאלת הנוחות שבאחסון המוצר בנרתיק במשך שעות עד רגע הביצוע, ונתייחס לטענת הספונטניות: שימוש כזה מאפשר "זרימה" אל תוך האקט בלי שיהיה צורך לעצור את מהלך העניינים כדי להלביש קונדום על איבר גברי. "ספונטניות לכאורה", מגדיר זאת יפה המומחה.

מי מרגיש יותר, מי מרגישה פחות

הסרבול היחסי של קונדום נשי והצורך לדחוק אותו אל תוך גופה של האשה מעלים את סוגיית הנוחות שבשימוש וגם את סוגיית ההנאה. שהרי גם אם לא תמיד זוכרים זאת, התכנסנו כאן כדי ליהנות (בעיקר במצבים כאלה, שבהם ההתרבות אינה רלוונטית).

ד"ר שכטר סבור שלגבר יכול להיות דווקא נעים יותר, שכן בניגוד למגע שבו מעורב קונדום גברי, שום חומר מלאכותי לא צמוד אל הפין החוגג. האשה, לעומת זאת, עלולה לחוש בנוכחותו של הגוף הזר יותר משהיא חשה בכך בסקס הכולל קונדום מסורתי.

אז אם מדברים על התחושה הטבעית של המשגל, "הגבר ירגיש קצת יותר והאשה תרגיש קצת פחות", כהערכתו של המומחה.

נקודה פרוזאית שעלולה לעמוד בדרכו של קונדום נשי אל ההצלחה בשוק היא מחירו: המוצר הזה יקר משמעותית מהקונדום לגבר, והדבר צפוי להשפיע על מידת הפופולריות שלו, ודאי כשמדובר בנשים צעירות, שאמצעיהן הכלכליים מוגבלים יותר בדרך כלל.

באופן כללי חשוב לזכור שהתבססות של המוצר החדש בחיינו מחייבת שינוי משמעותי בהרגלי המין שלנו. שינויים מסוג זה מחלחלים במשך זמן רב – ולא תמיד הם אכן מסתיימים בהצלחה. כלומר, השינוי לא בהכרח מתרחש. לכן, דיבורים על "מהפכה" בשלב זה נשמעים לד"ר בני שכטר מופרזים עד מופרכים.

הקונדומית המודרנית לא שונה בעיניו באופן מהותי מקונדום נשי בן הדור הקודם, ולכן קשה להניח שדווקא הגרסה החדשה תעביר את האחריות הכיסויית מהבנים אל הבנות.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש