חיפוש

dsdsdsd
תשובות לאשלות מפורום הסקס

שאלתם, קיבלתם 2! עוד תשובות משובחות מפורום הסקס של צחי

מהי נקודת הג'י (ואיפה היא לכל הרוחות)? אני אוהבת את בן זוגי אבל מפנטזת על מדריך הצלילה... מה אני עושה? איך פונים למרפאה שמטפלת בהפרעות בתפקוד המיני? משהו מוזר קרה לי בדרך לאורגזמה. זה נורמלי? עוד תשובות לעוד שאלות מפורום הסקס הגדול של צחי

ד"ר צחי בן ציון

ד"ר צחי בן ציון

מהי נקודת הג'י של האשה ואיך מגיעים אליה?

הגינקולוג והחוקר הגרמני ארנסט גרפנברג (Dr. Ernest Grafenberg, 1881-1957) תיאר את הנקודה במאמר שכתב ב-1950, ומאז העולם כמרקחה. אגב, זה גם המקור לשמה של הנקודה, ג'י, האות הראשונה בשם המשפחה של גרפנברג.

אף כי יש מחלוקת גדולה אם הנקודה קיימת בכלל או שאולי היא קיימת רק בחלק מהנשים, מיליונים מחפשים אותה מאז, ולא מעט גם מוצאים - ונהנים. אלה שמצאו אותה - ונהנים ממנה, והו... איך שהם נהנים - נשבעים בכל היקר להם שאין כמוה.

מדובר בנקודה הנמצאת בכיפת הנרתיק, בערך חמישה סנטימטרים בתוכו, צמודה לדופן הבטן. כדי להגיע אליה יש לחפון את עצם החיק (ה"פוביס") מבפנים. דרך טובה לעשות זאת היא בעזרת האצבע המורה. פשוט עשה תנועות של "בואי הנה" עם האצבע (הנקייה! וגזוזת הציפורניים!) בעת שבת הזוג שכובה על גבה. מובן שהאצבע שלך צריכה להיות בפנים... ושאתה צריך להיות קשוב ועדין. אתה כבר תבחין לפי התגובות שלה אם אתה במקום, וגם יש לכם פה! היא יכולה להדריך אותך, אתה יכול לשאול. לכו על תקשורת...

כשהנקודה מגורה, היא תופחת קלות בשל הזרם המוגבר של הדם לאיזור והופכת רגישה יותר ויותר - עד לפיצוץ הבלתי נמנע... יש נשים שגירוי איזור זה מביא אותן לאורגזמה חזקה, עם שפיכה נשית ופליטה של חומרי סיכה רבים - ויש כאלה שחוות אמנם אורגזמה חזקה, אך ללא שפיכה ופליטה.

יש גם נשים שלא מצליחות כלל למצוא אותה, או ליהנות ממנה. אבל אף פעם לא מאוחר להתחיל לחפש. כמובן שמומלץ לצרף לחיפוש הזה בן זוג שיודע מה הוא עושה, וכדאי גם לא להיות בלחץ... Take your time חבר'ה. לא מצאתם היום, תמצאו פעם אחרת. בסקס לא ממהרים.

האם אשה יכולה לגמור רק באמצעות גירוי הדגדגן?

הדגדגן של האשה הוא המקור העיקרי לריגוש מיני ולהנאה מינית. חיכוך ישיר או עקיף שלו, מביא לאורגזמה ברוב הנשים. כדי ללמוד יותר על הדגדגן ותפקודו - אני ממליץ, מקרב לב, לפנות לערוץ הספרים בעולם הסקס, באתר זה ממש – ולבחור את אחד הספרים שדנה דין ממליצה עליהם.

כשאני מקיימת יחסי מין, ובעיקר אחריהם, נשפכים ממני נוזלים רבים. מה זה והאם זה תקין?

תקין, טוב ורצוי! זה סימן שמאוד נהנית מיחסי מין. גם הזרע של בן הזוג עובר התנזלות לאחר השפיכה, וגם זה טבעי. כך יוצא כל מה שמיותר, ומה שצריך להיות בפנים נשאר. זו דרך טובה להתנקות של האיבר. וגם זה תקין.

אקיצר: הכל בסדר - לא לדאוג!!!

לאחר שלוש שנים עם היחיד, באמצע חופשה בחו"ל, פתאום התחלתי לפנטז על מדריך הצלילה, בזמן שאני עם היחיד... מה עושים?

תמשיכי לפנטז! פנטזיה על אחרים היא לעתים עוד שיטה להמשך היחסים הטובים ולהצלחת היחסים עם בן או בת הזוג הקבועים.

כמה אזהרות:
1. לא כדאי לספר. כיוון שבן הזוג יכול להיכנס לסרט של "כאילו בוגדים בו". הוא יכול להיהפך חשדן, לא נחמד ועוין - ואז זו עלולה להיות נבואה שמגשימה עצמה: "אם אני מואשמת על לא עוול בכפי, אז אולי עדיף שאעשה"...

2. לא כדאי להגשים. פנטזיה היא לרוב כמו עוגת חתונה מרהיבה שעשויה ממרגרינה וקלקר: מושכת לעין, אבל עלולה לעשות כאבי בטן איומים אם טועמים...

3. לא לשכוח לטפח גם את המציאות ולא לשגות רק באשליות: לפעמים מפנטזים על חופשה בפרובנס עם מדריך סקי ולא נותנים צ'אנס לבעל בנסיעה לחרמון. אפשר להפוך גם את בן הזוג למאהב. צריך רק לתת לו צ'אנס! למשל: עם מאהב בורחים באמצע היום מהעבודה ל"וילה בכפר" או לצימר כלשהו, נכון? ביררתי עם הצימרים... הם מוכנים שאבוא עם אשתי... כלומר: אם תתני לבעל צ'אנס דומה לזה שמקבל המאהב, תוכלי להפיק ממנו ביצועים דומים.

4. בהצלחה

באיזה ימים בחודש אשה לא יכולה להיכנס להריון?

לא ניתן לסמוך על אי-ביוץ כשיטה למניעת הריון. נקודה. אלא אם כן מוכנים להפתעות... אשה מבייצת שבועיים לפני המחזור החודשי, כך שמספר ימים אחרי הווסת ומספר ימים לפני הווסת הם ימים פחות פוריים. התקופה שבין המחזורים נחשבת פורייה יותר. פעם קראו לזה "שיטת הימים הבטוחים". בפועל זו לא "שיטה" בכלל, והיא גם אינה בטוחה כלל. למניעת הריון כדאי להשתמש בקונדום - זהו האמצעי הפשוט ביותר, ובשימוש נכון, הוא גם די נוח ובטוח. וכמובן – יש גלולות נגד הריון.

מה ההבדל בין אורגזמה גברית לנשית מבחינת ההנאה?

לרוב, אצל האשה החוויה הגופנית צריכה להיות צמודה לנינוחות רגשית בשביל ליהנות כיאות, בעוד שאצל הגבר אין זה הכרחי, אם כי רצוי. היות ומדובר בחוויה רגשית וגופנית, קשה מאוד להשוות. לא רק בין גבר לאשה, אלא גם בין אשה לאשה ובין גבר לגבר.

כשאשה גומרת, מה הסימנים?

הרבה פעמים, אורגזמה נשית כלל לא מלווה בסימנים: לא שפיכה, לא רעידות, לא הזעה ולא כלום - רק האשה בעצמה יודעת אם היא באמת הגיעה לאורגזמה או לא. אצל חלק מהנשים, כאשר הן מגיעות לאורגזמה אפשר להבחין באודם סביב הפטמות, במעין פריחה על העור (ראו בשאלה הבאה), או בריבוי של נוזלים בנרתיק. אבל יש עוד אלפי מופעים וצורות שונות ומשונות, שבאות לידי ביטוי באורגזמה הנשית. ברוב המוחלט של המקרים רק האשה יודעת, לכן אנחנו, הגברים, צריכים לברר אצלכן... ולכן קל לנשים לזייף אורגזמה (אבל חבל שהן עושות זאת...).

כשאני מקיים יחסי מין או מאונן בלהט מופיעים לי כתמים אדומים על הגוף. מה זה?

הכתמים האלה נוצרים כתוצאה מריגוש מיני. כלי הדם מתרחבים ואז, בחלק מהאנשים, מופיעים כתמים אדומים גדולים למדי (קוראים לזה "פריחה גיאוגרפית", כי היא מזכירה מפה גיאוגרפית). אין בכך שום בעיה. זה אומר שמאוד מרוגשים ומעוררים, וזה בסדר גמור.

איך פונים למרפאה לטיפול בהפרעות בתפקוד המיני?

פונים דרך רופא המשפחה, או ישירות לאחת מהמרפאות. רופא המשפחה שלך הוא הכתובת להפניה למומחים, אבל אם רוצים, אפשר לפנות ישירות לאחת המרפאות המפורטות.

מה ההסבר הפיזיולוגי ל"כאב ביצים"?

פעמים, כאשר נוצר אצל הגבר גירוי מיני גבוה שמופסק לפני האורגזמה, מופיע "כאב הביצים" הידועים. זה קורה עקב הגודש באשכים שלא רוקנו, ואשר נוצר עקב הריגוש המיני. הדרך הכי טובה לפתור את זה היא "לשחרר את הלחץ". באוננות, או יותר עדיף ב"הופה הי, נא נא ניי".

זה נורמלי שאני מתחרמן ואין לי "כאב ביצים"?

כן.

יש לי בעיות בזקפה, למרות שאני מגורה. יכול להיות שזה בגלל שאני לא בכושר גופני?

אתה מתאר מצב שבו אתה מגורה מבחינה מינית, עומד לך, אבל לא מספיק חזק ואז העסק "נופל". חשוב לדעת - האם הדבר קורה כשאתה נמצא במערכת יחסים קבועה או במפגשים מיניים מזדמנים? האם קרה לך משהו משמעותי שבעקבותיו פרצה הבעיה? בכל מקרה, קיימות תרופות שיכולות לעזור ("ויאגרה", "לויטרה" או "סיאליס"), שפועלות כולן על אותו עקרון ועוזרות לשמור על הזקפה לאחר הגירוי המיני.

אם תבחר להיעזר בכדורים, חשוב לבקש מרופא שיסביר לך מתי ואיך לקחת את הכדורים ולקרוא טוב את הוראות השימוש. אחרת הם לא יעבדו. "ויאגרה", למשל, חשוב לקחת על בטן ריקה, או לאחר שאכלת ארוחה קלה בלבד. ארוחה כבדה ושומנית תאט את ספיגת התרופה בדם.

ובקשר לכושר - פעילות גופנית וכושר גופני אכן משפרים את הכושר מיני (בנוסף לשיפור בדימוי גוף, שיפור מצב הרוח הכללי - ועוד). אספקת דם תקינה למקום אכן חשובה לתפקודו של איבר המין ומשפרת את התחושה במקום. מומלץ לחזור לכושר, אבל כנראה שזו לא הבעיה שלך...

אני בן 24, בריא מאוד ויש לי חברה. פתאום נעלמו הזקפות ונכנסתי לסרטים.

בעייתך נובעת, ככל הנראה, מעודף לחץ נפשי, וייתכן שלקחת על עצמך יותר מדי. כדאי לדבר עם רופא המשפחה: הוא יודע מי בסביבה שבה אתה מתגורר עוסק בטיפול מיני. אפשרות נוספת היא לפנות ישירות למרפאה לטיפול מיני באיזור מגוריך. יש מרפאה כזו בכל בית חולים גדול.

אני גם ממליץ שתקרא ספר טוב בנושא התפקוד המיני, "סקס עכשיו" מאת פול ג'ואנידס, בהוצאת "בבל".

אני חושב שאיבר המין שלי גדול מדי (26 סנטימטר). לפנות לרופא, או לעזוב?

איבר המין שלך אכן גדול - אבל זו אינה מחלה אלא תופעה. שלא כמו אף גדול, או חזה גדול, אין ניתוחי הקטנה. איבר גדול ועבה עלול להכאיב לבנות הזוג - אבל יש כאלה שמאוד נהנות דווקא מגבר בעל נתונים מרשימים כשלך.

 ד"ר צחי בן-ציון הוא פסיכיאטר מומחה, סקסולוג וסגן מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה" בנגב, מקבוצת שירותי בריאות כללית. הוא גם מנהל המרפאה לטיפול מיני וזוגי ב"סורוקה", והיועץ המדעי של עולם הסקס במגזין "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש