חיפוש

dsdsdsd
הנשיקה המושלמת

חתום בנשיקה

רוצה להתאהב מחדש, כמו בפעם הראשונה? מומלץ לפתוח בנשיקה. איך מתנשקים נכון ומרגש? מה הנשיקה עושה לבריאות ומה קורה אחרי 10 נשיקות צרפתיות? מדריך למתנשקים

סיגל קינזרמן

סיגל קינזרמן

​אוהבת להתנשק? חולה על שפתיים סקסיות של אשה? זה לגמרי מובן. במהלך חיינו, אנחנו מתנשקים בממוצע 20,160 דקות, שהן 336 שעות, שהן שבועיים שלמים.

למה אנחנ מתנשקים?

תיאוריה אחת טוענת שהמקור הבסיסי ביותר לנשיקה הוא כנראה בתקופה שבה אמהות פרה־היסטוריות לעסו את המזון בעבור התינוקות שלהן ודחפו להם את מחית המשמש לפה עם הלשון.

תיאוריה נוספת טוענת שמקור הנשיקה הוא היניקה מהשד וההנאה שהפקנו ממנה בינקותנו. קשר הלשון והשפתיים עם השד של אמא, בנוסף למבט פנים־אל־פנים ולמגע הקרוב יצר אצלנו תחושה כל כך נעימה, שאנחנו זוכרים את התחושה באופן רגשי עד בגרותנו ומנסים לשחזר את העונג. מכאן ועד לנשיקה הצרפתית - הדרך קצרה. 

השאיפה הזאת משותפת ליונקים אחרים?

יש זן מסוים של שימפנזים שדווקא שמתנשקים, פראנס דה־וואל מאוניברסיטת אמורי הוא חוקר אחד מני רבים, הטוענים, שכמו כל דבר, למדנו את הנשיקה מאבותינו הקופים. יש תיאוריות שגורסות שחלק מהשימפנזים המתנשקים עושים זאת כדי לקלוט מסרים: מי נגד מי. מי המפקד? מי שווה לי? ממי אני צריך להיזהר? במי אני יכול למשול? מתנשקים - ויודעים. התיאוריה טוענת שגם אנו, בני האדם, התחלנו להתנשק כדי לדעת מה קורה מסביב: מי חבר שלי ומי אויב שלי.

עוד תיאוריה מהמשפחה הזו טוענת שאם אתה מנשק מישהו, אתה מספיק קרוב כדי להריח מה אכל, להבין את מצב הרוח שלו, לדעת מה עבר עליו ולדעת איך לנהוג איתו או איתה. למה זה טוב? שוב, כדי לבחור אם להיזהר ממנו, או שאפשר לצעוק לו מהחלון "למה מי לימד אותך לנהוג?!?!"

האם הנשיקה טובה למשחק המקדים?

מאוד. והיא טובה גם בזכות עצמה. נשיקות הן המפתח לסקס משובח, לקשר טוב ולאהבה. בסקרים האינסופיים הנערכים במגזיני הנשים האמריקניים, הנשאלים והנשאלות (בעיקר) עונים פעם אחר פעם שנשיקה גרועה תמנע מהם להיכנס למיטה עם הנשקן/ית הגרוע/ה, בעוד נשיקה טובה תוביל אותם להורדת בגדים מהירה יותר.עוד עולה מאותם סקרים, שאם רוצים לעורר אישה, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא נשיקה כהלכתה.

נשיקות הן מדד טוב לבריאות הקשר מבחינה אינטימית. כשנשים מרגישות חוסר אינטימיות בקשר הן לא ששות להשקיע בו.

מה הנשיקה עושה לי?

מלבד העובדה שאתם נחשפים באחת לחיידקים והנגיפים של הצד השני (זהירות משפעת החזירים), רוב הביטויים הפיזיולוגים של הנשיקה יכולים לעשות לכם רק טוב. והרי הפירוט: 

• השפתיים עמוסות בקצות עצבים, והמגע הקל ביותר בהן מגרה איזור במוח שהוא גדול יותר מהאזור המגורה במגע באברי המין.

• כשמתנשקים משתמשים ב־34 שרירים בפנים. 

• בזמן נשיקה  רומנטית ומעוררת, עולה קצב הלב לרמה שבה הוא פועם בעת ריצת 100 מטר מהירה. המוח מפריש אדרנלין והמערכת החיסונית שולחת עוד ועוד תאי דם לבנים לעורקים (ואלה, בתורם, מסייעים בחיסול כל מיני מחלות).

• על־פי מחקר שערכה החוקרת ד"ר מרתה מינה מאוניברסיטת נבדה, ארה"ב, בזמן הנשיקה יש עלייה מורגשת במוח ברמות הנוראפינפרין, הדופאמין והפנולאתולאמין. חומרים אלה הם מוליכים כימיים (נוירוטרנסמיטורים) שרמה גבוהה שלהם במרווחים הסינפסיים במוח יוצרת תחושה של הנאה, אופוריה והתעלות הנפש.

• בזמן הנשיקה משתחררים במוח חומרים דמויי מורפין ודמויי חומרי הרגעה (אנדורפינים ואנקפלינים) – וזה נוסך עלינו רגיעה וגם ממש עוזר נגד כאב.

• אחרי הנשיקה הראשונה, כשהשפתיים והלשון הזרות כבר מוכרות לנו, המוח מפריש בעת הנשיקה אוקסיטוצין, הורמון המגביר את העונג המיני ותורם להתעוררות מינית. והחומר הזה דואג לכך שנרצה להתנשק עוד. ועוד. ועוד. ועוד...

• נשיקה קצרה על השפתיים יכולה להאריך את זמן שהותכם בעולם הזה. גברים ונשים שמנשקים את בני הזוג שלהם כל בוקר נהנים מההטבות הבריאותיות הבאות: חולים פחות, מעורבים פחות בתאונות דרכים בדרך לעבודה ולדברי חוקר גרמני אף מרוויחים 20 עד 30 אחוזים יותר מהלא מנשקים.

 נשיקה יכול להיות תחליף ליחסי מין?

אם אתם בתקופה שבה אתם לא יכולים לעשות סקס מסיבה זו או אחרת -  בעיות זקפה, בעיות רפואיות, צרות נפשיות שגורמות לכם חוסר חשק  וכו' - נשיקות יכולות לשמר את האינטימיות שלכם ולהציל את חיי המין שלכם.

המגע של פנים אל פנים במהלך נשיקה, מעניק ליחסים את הקרבה הנחוצה להמשך הקשר, ומאפשר לזוגות להיזכר איך היו בתחילת הקשר. זה טוב כי זה יכול לעזור ולהצית את האש מחדש, או לפחות לשמור אתכם יחד עד יעבור זעם.

מהי הדרך הטובה לנשק את בן או בת הזוג?

קודם כל התאימו את עצמכם לצד השני: היא באה בעדינות? בוא גם אתה בעדינות. הוא תופס אותך חזק ומצמיד את הפה שלו בעוצמה? לכי על זה באותו האופן. לא ברור לכם באיזו עוצמה הצד השני רוצה את הנשיקה? לכו על הפן העדין. עדינות עוד אף פעם לא הרגה אף אחד. בסקר שנערך על נשיקות, רק תשעה אחוזים מהנשים חשבו שלחץ פיזי (מתון או לא מתון) מעיד על נשקן משובח. טיפים נוספים:

• השמיעו קולות במהלך הנשיקה זה תמיד טוב ומגרה.

• ספרו אחד לשני תוך כדי הנשיקה או אחריה כמה נהניתם, "איך היית טעימה", "כמה אתה מריח טוב" ושאר קשקושים רומנטיים שעושים את כל ההבדל, ובגדול!

• החזק/י את ראשה או ראשו של בן/בת הזוג בידיך בזמן שאתם מתנשקים.

מי מוביל בנשיקה? מי מתחיל אותה?

מסקר שנערך באינטרנט עולה, כי 56 אחוזים מהגברים והנשים חושבים שהגבר צריך ליזום את הנשיקה הראשונה. 36 אחוזים אמרו שזה לא משנה ורק שמונה אחוזים חשבו שנשים צריכות ליזום.  ולעצם הנשיקה: התנשקו נשיקה צרפתית עמוקה, לכו קצת אחורה, נשקי את פניו, נשק את עיניה, הביטו זה בזה. חזרו לנשיקה עמוקה נוספת. זה הורס. זה מעולה.

ואחרי זה?

אחרי זה הכל בידיים שלכם.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש