חיפוש

dsdsdsd
מייק אפ סקס

רבתם? תשכבו! מה מייק אפ סקס עושה לזוגיות, ומתי זה רעיון ממש רע?

למה לדבר כשאפשר להיכנס למיטה? מייק אפ סקס יכול להיות אינטנסיבי ומהנה יותר מסקס שקורה כשאת לא רבה עם בן הזוג. קשה לעמוד בפיתוי, אבל כדאי לבחור היטב את הקרבות שלך, כי יותר מדי סקס כזה יכול להיות בעייתי לזוגיות. ולמי זה כן מתאים?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

כל עוד משתמשים בו במידה, הוא יכול להיות נפלא. סקס שקורה אחרי ריב מלא אמוציות מחבר מחדש בין בני הזוג, מסעיר וגם מרגיע.

02

חשוב לזכור שלמרות שזה כיף ומהנה, מייק אפ סקס לא מהווה פתרון לבעיה. אם מדובר בוויכוח על נושא חשוב, צריך לדבר עליו ולהגיע גם לפתרון מעשי.

03

לא לכולם: יש מי שסקס כזה פשוט לא מתאים לו, או גרוע יותר, הופך להיות הדרך היחידה שלו לקבל יחס מבן או בת הזוג. מייק אפ סקס צריך להיות מקובל ולהתחשק לשני בני הזוג.

זה נשמע כמו פנטזיה​ מעולה: באמצע ריב סוער (על מעבר דירה, על ראש השנה אצל ההורים, על זה שהפועל שוב הפסידה - לא משנה מה), שניכם כבר אדומים לגמרי, צועקים, בוכים ועצבניים ולא רואים את הסוף, את תופסת אותו ולוקחת אותו ישר למיטה. בלי דיבורים, בלי הסברים, רק יצרים, רק תשוקה, בהסכמה הדדית כמובן. האינטימיות כבר תסדר את הבעיה.

לפעמים זה פתרון יעיל, אבל לפני שאת רצה ליישם, כדאי שתחכי שנייה.

מייק אפ סקס, או בתרגום חלקי "מין מפייס", הוא האקט האינטימי שזוגות עושים לעיתים אחרי מריבה או עימות, שמחליף את סגירת הקונפליקט באופן מילולי. השיטה הזו היא אסטרטגיה זוגית שמטרתה דילוג מעל הדיון בסוגיה הבעייתית, וקיצור דרך אל הפיוס והחזרה לשגרה.

המטפלת הזוגית והמינית מירי קרייזמן מסבירה שהמין אצל בני זוג כאלה מבטא קרבה ואינטימיות, והחיבור המיני מחליף את הדיבור - את ההסברים, הבירורים וההתנצלויות. קל להם "להגיד" את הדברים באופן פיזי.

יחסי המין המכסים והמפייסים מפתים מאוד כי הם בדרך כלל סוערים, יצריים, ובוודאי לא שגרתיים ולא מנומנמים. כעס הוא יצר שמחפש פורקן, ולפעמים המין הטעון הזה מהווה פורקן מצוין. לכן, בני זוג רבים מדווחים שהמייק אפ סקס שלהם טוב בהרבה מהסקס שהם רגילים אליו בלי כל הזעם הזה.

לדברי קרייזמן יש משהו מנחם בקרבה, באשרור לכך שאנחנו אוהבים זה את זה למרות המחלוקות והמריבות. כשזה עובד, לאחר מכן הריב נכנס לפרספקטיבה ונראה מטופש או מיותר. אבל, היא מזהירה, זה לא תמיד המצב. מייק אפ סקס לא מתאים לכל הזוגות, ובטח שלא לכל הסיטואציות. 

פתרון סקסי או כיסוי בעייתי?

דו המשמעות בשם מייק אפ סקס מעידה על המורכבות שבו. הוא יכול להוות השלמה, אבל גם טאטוא מתחת לסדינים של דברים שאנחנו לא רוצים לראות. מייק אפ נועד לכסות, ולגרום לפנים להיראות טוב יותר. כשמשתמשים בו במידה הוא אכן עושה פלאים. אבל כשמפריזים, מקבלים מסכה מגוחכת, גם באיפור, וגם ביחסים.

אם הסקס ​הופך להיות הדרך היחידה שבה הזוג פותר חילוקי דעות, הם מבצעים כיסוי ודחייה זמנית של הבעיה, שבסופו של דבר תעלה אל פני השטח וחשוב לקחת את ההצפה שלה מחדש בחשבון. 

איך תדעו אם מייק אפ סקס יעבוד בשבילכם?

המין המפייס והמענג יצליח בדרך כלל אצל מי שמסוגל להשאיר את הבעיות השונות מחוץ לחדר המיטות. זה בהחלט אתגר לא קטן.

מי שלא נוטה לעשות עניין עשוי גם הוא ליהנות ממייק אפ סקס. גם מי שנוטה לרצות את הצד השני ולעשות הכול כדי שהכול "יהיה בסדר" יאמץ אותו בקלות.

בגלל שלא כולנו מאופיינים באחת התכונות האלו, יש זוגות רבים שלעולם לא יקיימו מין מפייס. לעומתם, הזוגות המתאימים יעשו את זה בלי קשר לסוג המריבה ולעוצמתה. חלקם ינקטו באסטרטגיה כבר בשלבים מוקדמים של הריב, כטקטיקה מונעת שלא תאפשר לו להתפתח.

היום שאחרי 

לא כל ויכוח זניח מחייב גם התייחסות מילולית, אבל מפעם לפעם, במיוחד במחלוקות גדולות ועקרוניות שחשובות לכם, אין מנוס ומוכרחים ללבן עניינים. כשיש בעיות שמעיקות עלינו המין המפייס יכול לשמש סולם מצוין ומרגיע לירידה מהעץ, אבל חשוב לזכור שהוא, לכשעצמו, לא באמת פותר את הבעיה.

לעומת זאת, מספרת המטפלת, קיימים מקרים שבהם צד אחד יוזם את הריב​ שמוביל ליחסי המין. גבר או אישה שחשים שבן הזוג אדיש כלפיהם ומתייחס אליהם (אמנם בדרך שלילית) רק כשהם רבים, עשויים ליזום עימות. הם רבים כדי לזכות ביחס, ולא ביחסי מין, אבל הם סומכים על כך שההתייחסות תגיע דרך המריבה ודרך הסקס שאחריה.

קרייזמן ממש לא ממליצה על התנהלות כזו. עדיף שמי שסובל מאדישות של בן הזוג יציג את טענותיו וינסה לדבר עליהם. אחרת, כל התקשורת שלהם תתבסס על ריבים - מצב בלתי נסבל בעליל לאורך זמן.

למי שטוב לו, העסק הזה עובד בכל גיל ובכל שלב בחיים. זה דפוס שמתפתח כתבנית זוגית משחר היחסים, ואם התבנית מוכיחה את עצמה, אנחנו ממשיכים בה. אדם שחווה את המין כמפצה במערכת יחסים אחת, עשוי לנסות ולהעתיק את הדפוס במערכות היחסים הבאות שלו. עם זה אין בעיה, כל עוד גם לבן הזוג החדש הדבר מתאים.​

ייעוץ מקצועי: מירי קרייזמן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש