חיפוש

dsdsdsd
לזייף אורגזמה

אורגזמה: היזהרו מזיופים

ה"פשע" קל לביצוע, לא מצריך כישורי משחק מיוחדים ועתיק אולי כמו יחסי המין עצמם. התרומה לזוגיות ארוכה ונאמנה מוטלת בספק, וגם הליטוף לאגו כנראה זמני בלבד. אז למה הן - ותחזיקו חזק, גם הם - עושים את זה?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

חרישית, רוטטת, או דומעת, משולהבת, צווחנית, או שורטת – האורגזמה הנשית הייתה מאז ומתמיד אחד מסודות קסמיו של הסקס. הפכו בה וחקרו בה, העניקו לה מחוות ספרותיות וקולנועיות, נשים (ובעיקר גברים!) עשו אותה יעד נחשק. לכן, ככל מצרך מבוקש, היא זכתה ועדיין זוכה לזיופים אינספור.

עלילת המשנה, ששמה "נשים מזייפות אורגזמה", נעשתה עם השנים סיפור גדול לא פחות מהעלילה המקורית, היא האורגזמה הנשית. ובכל זאת, מסבירה המטפלת המינית והזוגית מירי קרייזמן, זהו נושא שנמנעים מלעסוק בו. "בזיוף אורגזמה יש משהו שקשור בהתחזות, בבלוף, בשקר. לא נעים לדבר על זה. שני הצדדים מעדיפים שלא להתעמת עם הדברים האלה, כפי שהם מעדיפים לא לעסוק בדברים לא נעימים אחרים שקשורים בזוגיות ובמיניות".

אורגזמה נשית לעידוד האגו הגברי

אבל כפי שכבר למדנו היטב (בחיים, ואפילו כאן), עקיפת בעיות והתעלמות מהן לא יגרמו לבעיות להיעלם. להיפך. והבעיה הזאת, חברות וחברים, בהחלט קיימת. לא מעט נשים מפברקות לא מעט פעמים את פסגת ההנאה מיחסי המין.

נקודת המוצא, אומרת מירי קרייזמן, היא שגברים לא יודעים עד כמה נורמטיבי המצב שבו נשים לא מגיעות לאורגזמה מחדירה. בגדול, מדובר על כשני-שלישים מהנשים. נשים שמכירות היטב את גופן ואת תגובותיו יודעות להשתמש במהלך האקט המיני בתנוחות המפעילות לחץ על הדגדגן, וכך להגיע לאורגזמה בזמן החדירה – אבל לא בזכות החדירה. במילים פשוטות: אצל רוב הנשים אין קשר בין חדירה לבין גמירה.

חלקן לא נותנות לכך להפריע להן – והן מביימות גמירה. קרייזמן: "אשה שתזייף היא זו שלא גומרת מחדירה ושחושבת, מתוך ניסיון או מתוך השערה, שהאורגזמה שלה מאוד חשובה לבן זוגה".

המומחית קושרת בין התנהגות כזו לבין דפוסים שהתקבעו בתחילת הקשר הזוגי. בשלב החיזור, כל אחד מבני הזוג רוצה להרשים את האחר ועושה כל מאמץ כדי לשבות אותו. אצל גברים רבים, הגבריות עומדת למבחן בתקופת ההיכרות. חשוב להם מאוד לדעת ולחוש שהם הפרטנרים המיניים הטובים ביותר שהיו לבת זוגם. לפעמים, הם לוקחים את זה באופן אישי ונעלבים כשבת הזוג לא מגיעה לאורגזמה.

"בטיפול, הם מתבטאים בנוסח 'את הראשונה שלא הגיעה אצלי לאורגזמה. לפנייך כולן צרחו'", מספרת המטפלת. "ואני חושבת לעצמי: ורובן זייפו".

כשאשה מבינה שהגבר שלה רואה את גבריותו עומדת למבחן, ושהוא נורא רוצה להרשים אותה, היא עשויה לשתף פעולה. להראות לו ש"דבר כזה עוד לא היה לה". ואיך תראה לו? באורגזמה מטורפת. אם אין אמיתית כזו בשטח, היא תזייף אחת.

יש מקרים שבהם נשים מזייפות אורגזמה מתוך מחשבה שהדבר ימנע בגידה של בן הזוג. אלא שלמרבה הצער, אין מחקרים המוכיחים כי גברים בוגדים בבנות זוגן כי אלו לא הגיעו לאורגזמה ביחסי המין איתם.

ליהנות בלי לגמור - ולהיפך

ה"פשע" קל לביצוע, שכן אין לו סימנים חיצוניים. "את כל הסימנים האפשריים אשה יכולה לזייף בלי שיעור משחק אחד", מבהירה קרייזמן. "פשוט מאוד לזייף אורגזמה ולא להיתפס". 

במסגרת יום הלימודים הארוך שנושאו "דברים שהרבה גברים לא יודעים על נשים", ניתן לשלב גם את הפרק על הקשר בין ההנאה מיחסי מין לבין ההגעה לאורגזמה: "גברים לא מבינים שיחסי מין אצל האשה יכולים להיות מהנים, אבל לא מספקים. לעומת זאת, לעיתים אשה יכולה להגיע לאורגזמה, אבל לא ליהנות מהמכלול. ראיתי בקליניקה מקרים של נשים שאמרו: 'היה סיפוק מיני, אבל לא נהניתי כי אני כבר לא אוהבת אותו. לפני האורגזמה ואחריה – לא טוב לי'".

הפער התודעתי בין גברים לבין נשים בעניין הזה נעוץ בעובדה המדעית ולפיה כל הגברים כמעט מגיעים לאורגזמה בעת קיום יחסי המין. מבחינתם, הגמירה הכרחית להנאה.

הפתעה: גברים מזייפים

קשה להגדיר או לאפיין טיפוסי נשים הנוטים יותר לזיופי אורגזמה. עם זאת, אפשר להעריך שנשים אסרטיביות, דעתניות, ייטו פחות לעשות זאת. הן לא יזייפו "בשבילו", ואם לא יגיעו לשיא בעת החדירה, ישאפו להשיג אותו בדרך אחרת. כי "מגיע להן". ואכן, מגיע להן.

לעומת זאת, מעניין לגלות שתופעת זיופי האורגזמה אינה נחלתן הבלעדית של נשים. כן, חברות וחברים, גם בנים יכולים. "זה קיים אצל גברים, אבל בהיקף זניח", קרייזמן עושה סדר. כאן, כידוע, קיימים סימנים חיצוניים להופעת האורגזמה, ולכן הפברוק בעייתי יותר – ולא יכול להתקיים באופן קבוע. הסיבה לזיוף, אגב, זהה לסיבה הנשית: גברים חשים בתסכול בת הזוג על כך שלא הצליחה להביא אותם לשיא. אז אם במקרה לא גמרו במשגל (וזה נדיר מאוד), חלקם משחקים אותה.

היחידה לחשיפות הונאה

אם עדיין קיימת בשלב זה תהייה לגבי נחיצותו של הזיוף או התועלת האפשרית הגלומה בו, מירי קרייזמן תחסל כל ספק: "כמטפלת, אני לא רואה שום דבר חיובי בזיוף, לא תומכת בשום צורה בדבר הזה".

אם מדובר בסטוץ, הרי טובים הסיכויים שהגבר והאשה לא יתראו עוד, ואם כך, אין צורך או סיבה לעשות הצגה. ואם מדובר ביחסים ארוכי טווח, על אחת כמה וכמה – אין שום היגיון בהצגות על בסיס קבוע. "הליטוף לאגו הגברי לא שווה את המחיר", המומחית קובעת. "כשאשה מתחילה עם זה – מה היא תעשה אחרי חמש שנים? תגיד לו שפתאום הפסיקה להגיע לאורגזמה? הדבר כבר מובנה בתוך הקשר".

זייפנות שיטתית וקבועה יוצרת תקשורת בסיסית לקויה בין בני הזוג. נוצר שקר, שאינו שונה מכל שקר אחר בתוך הקשר הזוגי - ומערכת יחסים לא צריכה להיות מושתתת על שקרים. אם וכאשר הזיוף מתגלה, הוא עשוי להתפוצץ בפניהם של שני בני הזוג. הגבר יחווה משבר כפול: פגיעה בגאוותו הגברית, המינית, וגם משבר אמון של אדם שבת זוגו הונתה אותו לאורך שנים.

מעבר לכך, זיוף האורגזמה לא ישרת את מי ששואפת ליהנות מחיי המין שלה. קרייזמן: "אם את משחקת אותה גומרת, את נידונה לא לגמור אף פעם. אשה שנמצאת כל הזמן על הבמה וצריכה לתת את השואו, תהיה עסוקה רק בזה. אחד האמצעים להנאה ממין הוא השחרור, הספונטניות, איבוד השליטה. וכאן, היא צריכה להתחפש, לשחק, להיות מלאכותית. זה משאיר אותה לנצח בעמדת המציגה".

לכן, המומחית ממליצה לכל אשה לא לזייף מההתחלה. גם אם זה נראה לא נעים, לשים את הקלפים על השולחן. כנות, שקיפות ותקשורת הן אבני בניין לזוגיות טובה. רק ברגע שהגבר יבין – כי יאפשרו לו להבין – ש"זה לא הוא, זו היא", היא תוכל להפסיק לזייף. ואולי גם לגמור בדרך אחרת.

ייעוץ מקצועי: מירי קרייזמן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש