חיפוש

dsdsdsd
איפה נסיך החלומות שלך?

האם מסתתר בסביבתך הקרובה נסיך (ואיכשהו את מפספסת אותו...?)

"מה אני עושה לא נכון?" שואלים את עצמם בתסכול אלפי הרווקות והרווקים שמסתובבים ומחפשים את אהבת חייהם. או, אם כבר שאלתם... ואגב, אם נדמה לך שהאמור כאן מתייחס רק לבנות, אנחנו מכירים (אישית) כמה בנים שיכולים להיעזר יופי בדברים שנכתבים פה

קטי קמחי

קטי קמחי


1. אז מה פה בעצם לא עובד...

"מה אני עושה לא נכון?" שואלים את עצמם בתסכול אלפי הרווקות והרווקים המסתובבים ומחפשים את האביר על הסוס הלבן (או האבירה) ולפניהם מטרת העל: זוגיות. "הרי לא ייתכן שמישהו, או מישהי משכילים/ נאים/ מנוסים/ מיוחדים/ משעשעים כמוני יהיו לבד ולא בזוגיות.

ובכל זאת.

מיליוני אנשים לבד.

ואם כבר לבד, אז שיהיה בתנועה, אמר מיכה שטרית, ולכן כולנו זזים. אנחנו הופכים את עצם החיפוש למטרה שלנו. כי אם אנחנו מחפשים, אז "הכל בסדר". הרי הבעיה היא לא אצלנו אלא אצל אותם "ההם" שאף פעם לא מתאימים: אותם אחרים ששונים לגמרי מ"הטיפוס" שלנו.

"לא ננוח ולא נשקוט", מכריזים בעוז כל הרווקים והרווקות, שנה אחרי שנה, במירוץ למציאת נסיך החלומות או נסיכת החלומות שלהם, בזמן שכל הטובים נתפסים להם.

אבל מי הם כל הטובים הללו, אם לא אנשים שנתקלנו בהם במהלך החיפוש ודחינו אותם מעלינו כי לא התאימו להגדרת "המיועד" או "המיועדת" שלנו ומנעו מאיתנו את הזוגיות המיוחלת?

אנחנו, המחפשים, יודעים מה נכון עבורנו. הרי לא סתם בזבזנו את מיטב שנותינו על דייטים כושלים בדרך למציאת האהבה. ברור לנו, מניסיון, שיש את ההיא או ההוא שמתאימים לנו וכל מה שצריך הוא פשוט לשים עליהם יד.

ההנחה (הדי הגיונית הזו בסך הכל) מגיעה מעולם שבו ההנחה היא שלכל סיר יש מכסה: שיש אדם שמתאים לאדם אחר ואותו עלינו להשיג.

אבל, ותוודאו שאתם יושבים רגע, מה אם אין כזה דבר?...

מה אם אין התאמה מוחלטת בין שניים?...

ומה אם לסיר אחד עשויים להתאים, באופן זה או אחר, מספר מכסים?...

ברור, אתם אומרים לעצמכם, תמיד חייבים לעשות פשרות. אבל לא, זו לא הכוונה. השאלה היא אחרת: מה אם פגשתם כבר את בן או בת הזוג שלכם, אבל החיפוש אחרי "ההוא" או "ההיא", שיתאימו, עיוור את עיניכם?

אז הנה סיפור אמיתי.

2. סיפור אופטימי ולגמרי אמיתי

ט' (נניח שקוראים לה טלי) היתה בטוחה שהיא יודעת מי הטיפוס שלה. אחרי שנים של חיי רווקות בתל־אביב, נישואים, טיפול זוגי גירושים וטיפול נפשי יקר וארוך היא הבינה למי היא מצפה:

זוגיות עם אינטלקטואל שמסתובב בחוגים הנכונים, עם חוש הומור (מחודד) ודירה מלאה חתולים. 

אבל אז היא פגשה את א' (נניח שקוראים לו אמיר): קיבוצניק מעופף, שבדיוק נחת מהודו וחוש הומור לא היה אחת התכונות החזקות שלו.

ט' היתה בטוחה שהחיבור ביניהם ייגמר בסטוץ ללילה, אבל אחרי הסטוץ החמישי היא הבינה שמשהו קורה שם. שעם כל הכבוד לעבודת המודעות העצמית שעשתה, א' הופך לגבר היחיד שעליו היא חושבת.

בישיבות סוערות עם החבר'ה התל־אביביים היא ניתחה את כל החסרונות שלו, הדביקה לו כינויים ציניים וקצת מרושעים מאחורי הגב, אבל כשחזרה הביתה, חיכתה שיתקשר.

היום  ט' וא' כבר 12 שנה יחד, הורים לשלושה ילדים מ-ק-ס-י-מ-י-ם.

לא, הם לא "מתאימים", אבל יש להם זוגיות שמעוררת קנאה מסביב ומשפחה לתפארת.

אז כן, לפעמים נדמה שהמציאות מקיפה אתכם ב"כמעטים". אנשים ש"כמעט" יכולים להיות בני־זוג מושלמים. אבל רובנו לא מאפשר לסדק ה"כמעט" להיפתח.

כי עם כמה שלא נאהב להודות בזה, כולנו דומים לנביא של דורנו, סיינפלד, שיצא עם עשרות נשים יפהפיות אבל לא הצליח לראות מעבר לאף הארוך שלהן, או לתהייה האם השדיים שלהן מושתלי סיליקון.

תחשבי רגע, אולי דווקא ההוא מהעבודה איתו נורא נעים לצחוק בפינת העישון הוא גם מאהב מצוין? נכון, כבר הבנת שיש לו שערות על הכתפיים והוא אוהד את הפועל חיפה, אבל מה זה לכל הרוחות אומר עליו כבן־זוג אמיתי לחיים?

ואתה, אולי ההיא שחיה בדירה מעליך ומחייכת אליך בבקרים יכולה להתאים? נכון, לפעמים מגיעות אליה חברות (שלדעתך הן) כונפות והיא מתלבשת "משונה", אבל, מה זה לכל הרוחות אומר על היכולת שלה לאהוב אותך באמת?

בקיצור, בלי לזלזל לרגע בשנים של דייטים וחיפוש עצמי, האם לא הגיע הזמן לעצור רגע ולהתבונן פנימה? אולי גם החיישנים שלכם קצת החלידו בכל מה שקשור למציאת אהבה, או, שחלילה, מרוב חידודים פשוט נפל להם השפיץ...

אז הנה תרגיל מחשבתי מעניין בשביל אלה מכם שמוכנות, ומוכנים, לשחרר (לרגע לפחות) את כל מה שסיפרתם לעצמכם על עצמכם בשנים האחרונות.

שחררתם?

יופי, עכשיו ראו אם אתם יכולים לאמץ את אחד מהסעיפים הבאים.

(מה יש לכם כבר להפסיד?...)

3. איך אתם מרגישים איתו (או איתה)?

אם תשימו בצד רגע את כל "הפרמטרים הפרקטיים" (מראה, הכנסה, גיל, מצב משפחתי וכיוצא באלה) בדרך למציאת זוגיות - איך הייתם רוצים שבן או בת הזוג העתידיים יגרמו לכם להרגיש?

חשבו על כל אותן תחושות שאתם מאמינים שהייתם רוצים שימשיכו ללוות אתכם בזוגיות רבת־שנים, כמו: ביטחון, חופש, שמחה, פרגון - ועצרו רגע לחשוב: האם יש בסביבה מישהו, או מישהי, שכבר עכשיו גורם לכם לחוש ככה? אם כן, אולי הוא או היא שווים מבט נוסף?

4. איך תיראו איתו (או איתה) עוד עשר שנים?

קחו לעצמכם כמה דקות.

חלקו את הגוף שלכם לשלושה: ראש, רגש ורוח ונסו להבין מה כל חלק מכם מייחל לו בזוגיות. תחת להגדרת הראש מקמו את כל הציפיות הרציונליות שלכם, תחת הגדרת הרגש מקמו את כל התחושות שהייתם מצפים לחוש ותחת הגדרת הרוח נסו לראות איך אתם גדלים ומתפתחים בזוגיות לצד אותה בחור או אותה בחורה.

תנו לרשימה שתחת הגדרת הרגש והרוח לגדול כמה שתוכלו ותנו לה "להיות אתכם" כמה ימים כשהרגש והאינטואיציה מובילים את המפגשים הבאים - לא הראש.

5. איך הוא (או היא) נראים כשמכבים את תאורת השיפוטיות?

במפגשים הבאים שלכם עם אנשים שימו לב אם אתם יכולים להשקיט את הקולות הפנימיים, בעיקר השיפוטיים שבהם, ולמצוא אך ורק דברים טובים בבחור או בבחורה שמולכם.

נסו להתבונן בו, ובה, בעיניים אחרות; דמיינו שאתם חברים שנים ארוכות ומוכנים לסלוח לו או לה על כל אותן מגרעות קטנות ומעצבנות. התבוננו בו ובה כפי שהייתם רוצים שאחרים יתבוננו בכם.

עכשיו, כשתשומת־הלב מופנית אל המכלול, אולי תצליחו להבין טוב יותר מי בדיוק נמצא מולכם - ואולי תרצו לאפשר לעצמכם להכיר אותו, או אותה, טוב יותר?...

6. מה תחושת־הבטן שלכם אומרת עליו (או עליה)?

תחושת־בטן. שמעתם עליה? כמו שלפעמים אנשים מסוימים מעוררים בנו תחושה אינטואיטיבית, פנימית של אי־נוחות, יש כאלה שמעוררים בנו רווחה ושקט. מדובר באנשים שמעלים על הפנים שלנו חיוך כשאנחנו רואים אותם (למרות שאנחנו לא תמיד שמים לב לזה...).

כשאת או אתה נפגשים עם מישהו או מישהי חדשים או "ישנים", שימו־לב רגע לגוף שלכם והפנו את תשומת הלב פנימה: האם הנוכחות של אותו אדם גורמת למשהו בכם להתכווץ? האם מופיע לחץ כלשהו או תחושת אי־נוחות פנימית? ואולי ההיפך: אולי אותו אדם גורם למשהו בכם להיפתח, לחייך, להתרווח? שווה להקשיב לתחושות־הבטן ולעקוב אחריהן. הרבה פעמים יש שם משהו בפנים שיודע באמת מי טוב בשבילנו.

7. משל דגים נוקב לסיום

את מכירה את עצמך כבר המון שנים, ואתה גם, אבל (אני מקווה שלא תיפלו מהכסא) - אנשים משתנים. ולמרות שאמרו לנו ש"לכל סיר יש מכסה" סירים מתעקמים ומכסים הולכים לאיבוד.

אל תתקעי עם ההגדרות שהגדרת לעצמך, ואתה אל תתקע איתן; וצאו פתוחים אל העולם. יש אהבה שם בחוץ וברגע שתשתחררו מכל ההגדרות שהענקתם לעצמכם ולבן או לבת הזוג העתידיים, תזכו להיפתח באמת לשלל אפשרויות. כי באמת, יש המון דגים שם בים; אבל מי שהחליטה, או החליט, שדג זהב הוא הדג היחיד בשבילם, עלולים להישאר עם אקווריום זוגי ריק.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

ייעוץ מקצועי:   שרי לביא 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש