חיפוש

dsdsdsd

נשים חכמות נהנות יותר

נשים שהאינטליגנציה הרגשית שלהן גבוהה יותר, נהנות הרבה יותר מיחסי מין, יש להן הרבה יותר אורגזמות והחיים שלהן הרבה יותר ממוקדים ונעימים

קטי קמחי

קטי קמחי

​אינטליגנציה רגשית כבר ממזמן נהפכה ללהיט בשיחות סלון ובשמי המודעות, ווהיא עשויה לעלות מדרגה לאחר שהתברר שנשים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה נהנות יותר במיטה.

איך הגיעו למסקנה הזאת?

ממחקר שנערך בשיתוף המחלקה לחקר תאומים בבית החולים סנט תומאס בלונדון, אנגליה, אשר פורסם בגיליון יולי 2009 של כתב־העת Journal of Sexual Medicine, עולה כי נשים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה יותר נהנות מיותר אורגזמות ובכלל, מחיי מין טובים יותר. במחקר השתתפו 2,053 נשים, כולן תאומות.

למה תאומות?

כיוון שתאומות הן תמיד זהות גנטית אבל לא תמיד זהות מבחינה רגשית, ניתן לערוך באמצעותן מחקר השוואתי:  "מה בדמנו" לעומת "מה בנפשנו".

החוקרים מצאו התאמה מובהקת בין אינטליגנציה רגשית נמוכה לבין החיסרון באורגזמה או חוסר ההנאה ביחסי מין - התלונה השנייה בשכיחות בקרב נשים בתחום הסקס. שתיים מכל חמש נשים לא חוו מעולם אורגזמה או שהן חוות קשיים רבים בהשגתה.

החוקרים גם מצאו התאמה מובהקת הפוכה - ככל שהאישה אינטליגנטית יותר מבחינה רגשית, כך היא נהנית יותר במיטה ומשיגה יותר אורגזמות, יותר בקלות (עם בן־זוג  ובלעדיו, כלומר באוננות). במילים פשוטות: אשה שמְתַקְשֶׁרֶת בקלות רבה יותר עם התחושות הפנימיות שלה נהנית יותר.

מה זה אינטליגנציה רגשית?

אינטליגנציה רגשית, בשונה מאינטליגנציה שכלית, היא היכולת לזהות ולהגיב לתחושות. לפעמים מדובר בתחושות שזיהינו אצל אדם אחר, ולרוב, מדובר בזיהוי תחושות בתוכנו. אבל אדם אינטליגנטי באמת לא רק מזהה בתוכו קושי, פחד, או הנאה, אלא גם יודע להגיב לאותן תחושות בזמן אמת ולנהל את חייו לפי ההיגיון של אותן תחושות.

 בספרו של ד"ר דניאל גולדמן אינטליגנציה רגשית (בהוצאת מטר) כותב המחבר: "הצו של סוקרטס - 'דע את עצמך' - פונה אל אבן־פינה זו של האינטליגנציה הרגשית: המודעות לרגשות שלך עצמך בזמן התרחשותן". אינטליגנציה רגשית היא, אם תרצי, אם תרצה, "השילוב המושלם" שבין המוח החושב לחומר המרגיש והיכולת לשנות את המציאות בהתאם.

מהי אישה אינטליגנטית רגשית במיטה?

מתברר שזה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה: אישה שמבינה את התחושות שלה בזמן אמת ומגיבה אליהן. לדוגמה, אישה שאיננה אינטליגנטית רגשית תגיב לליקוק רטוב מדי באוזן בדממה רטובה, כשהיא טובעת לא רק ברוק, אלא פעמים רבות גם ברחמים עצמיים ובכעס על עצמה, שהיא שותקת (וסובלת). לא תמיד היא תבין למה לא טוב לה כרגע (מעבר לרטיבות הלא נעימה באוזן), וגם אם היא מבינה, יכול להיות שהיא לא מוצאת את המילים הנכונות לומר לבן זוגה בזמן אמת - או את האומץ לעשות זאת.

אשה אינטליגנטית רגשית תזהה מהר מאוד את אי הנעימות, תתחבר לתחושה שלה ולרצון להפסיק או לשנות את המצב, ותדע לבקש מהמלקק, בדרך הנכונה, לעבור לאזורים אחרים, או לענג אותה כמו שהיא אוהבת בדיוק.

 הפסיכולוגית אנדראה בורי מצוות המחקר: "אינטליגנציה רגשית מסייעת ליכולת להגיע לאורגזמה כיוון שהיא משפרת את כישוריה של האישה לתקשר. אישה שמביעה בפני בן־זוגה ובפני עצמה את הצרכים שלה, נהנית יותר".

איך אישה אינטליגנטית מבחינה רגשית נהנית יותר?

היא יודעת לא רק לזהות בזמן אמת מה עושה לה טוב ומה לא עושה לה טוב והיא יודעת לעזור לגבר שאיתה לדייק. חשוב לא־פחות: היא יודעת להביע את עצמה בלי לפגוע או להפקיר את בן־הזוג (וגברים מאוד רגישים לביקורת). וכך, באופן לא מפתיע, אישה כזו זוכה לאורגזמות רבות יותר וטובות יותר.

ד"ר טים ספקטור מצוות המחקר: "ממצאי המחקר מראים שלאינטליגנציה רגשית יתרונות בהרבה מאוד תחומים בחיים. סקס הוא רק אחד מהם".

אפשר לפתח אינטליגנציה רגשית?

הסקסולוג והפסיכיאטר ד"ר צחי בן־ציון, מנהל פורום מין וזוגיות באתר הכללית והיועץ המדעי של ערוץ הסקס במגזין 20 פלוס של אתר הכללית, מציין כי ישנו ויכוח בעולם הפסיכולוגיה אם אינטליגנציה רגשית היא יכולת מולדת או נרכשת, אולם בהנחה שעורכי המחקר רואים בה דבר נרכש, הממצאים אינם כל־כך מפתיעים: ברור שלאישה שיודעת לזהות את רגשותיה, להפריד ביניהם ולהיכנס למצב־רוח מחשבתי שונה בזמן הסקס, יהיו יותר אורגזמות".

ממשיך ואומר ד"ר בן־ציון: "לנשים שיודעות לתקשר היטב עם עצמן ועם סביבתן לרוב גם יש מערכות יחסים עמוקות יותר, שקל יותר להיות בהן מיניות בצורה חופשית. אני לא יודע אם ניתן להצמיח אינטליגנציה רגשית היכן שהיא לא קיימת, אבל בהחלט שווה לנסות ולהגביר את המודעות בכל מיני אמצעים -  סדנאות מודעות, יוגה, טיפול פסיכולוגי או זוגי ויש עוד ועוד דרכים למי שבאמת רוצה להתקרב לעצמה ולטפח את המודעות העצמית שלה. המודעות העצמית והיכולת לנהל את המגע המיני הם אכן דברים חשובים. ומי שמצליחה - עושה חיים" .

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש