חיפוש

dsdsdsd
גבר הולך לאיבוד במיטה

גבר הולך לאיבוד

איך קורה שדווקא עם האחת ויחידה, בת הזוג האהובה, זו שפתחה לך את הלב, שגרמה לך לעזוב את כל האחרות, שגרמה לך לחשוב על חיבוק מתחת לפוך בחורף, דווקא איתה אתה כישלון ענק במיטה?

קטי קמחי

קטי קמחי

​אתה לא מסוגל לעשות אהבה, אתה קופא במיטה וחיי המין שלך בוואקום. הסקס שתקתקת עד היום בקלי קלות כבר לא מצליח לך, ואתה לא מצליח להתחבר עם האחת והמיוחדת, שפתחה לך את הלב וגרמה לך לעזוב את כל האחרות, בשום תקשורת מינית אחרת.

ככל שאתה רוצה אותה יותר בחייך, ככה אתה פחות רוצה להגיע איתה למיטה. לא עומד לך, אתה צריך לפנטז על אחרות, אתה מאבד עניין.
אם אחרי שנים של חיפושים זאת שהכי עושה לך את זה בלב לא עושה לך את זה במיטה, אם דווקא איתה הזקפה נופלת ואם כשאתה מגיע איתה לאינטימיות אתה הופך מנמר מסוקס ושעיר לגור חתולים מיילל - אתה ממש לא לבד. רבים וטובים מוצאים שכאשר חלומות הזוגיות מתגשמים להם, מתים החלומות האירוטיים.

לפעמים זה קורה דווקא בגלל שאכפת כל-כך. דווקא בגלל שאתה רוצה שהיא תעריך אותך, שתישאר. הציפיות האלה להפוך למאהב האולטימטיבי שימחק את כל אלה שהיו לפניך, עלולות להיות הגורם שמפיל אותך לקרשים.

יכול להיות שאני בלחץ?

"אם הצלחת בענק דווקא עם בנות שלא ממש ספרת ואתה מתקשה להתקשות דווקא עם האחת שאתה באמת אוהב, מאוד יכול להיות שזה נובע מרוב הרצון לספק ולהוכיח את עצמך. אתה לחוץ, מהלחץ משתחררים בגוף הורמוני לחץ, ואלה גורמים לאיבר המין שלך להתקפל, או מביאים לשפיכה מהירה", אומר אומר ד"ר צחי בן-ציון, פסיכיאטר, סקסולוג והיועץ המדעי של ערוץ הסקס במגזין האינטרנט 20 פלוס באתר הכללית.

יש לזה פתרון?

"זה לא תמיד פשוט, אבל שום דבר רע לא קורה אם מנסים", אומר ד"ר בן-ציון המשמש גם כסגן מנהל מרכז רפואי סורוקה. "הצעד הראשון הוא להפסיק להתייחס לזקפה כאל כלי סיפוק בלעדי. ללמוד לעשות אהבה בלי זקפה, לוותר על הזקפה ולהתענג על מין ללא זקפה. או-אז הזקפה תחזור. אגב, גם אחר-כך יכול להיווצר קושי בחדירה, אבל אפשר ללמוד לחדור ללא זקפה והזקפה חוזרת בהמשך".

יש גם גברים שהאהבה לאישה שאיתם נדמית להם טהורה וקדושה מכדי לטמא אותה ביצרים המלוכלכים שלהם (שלא לדבר על אלה שהאישה שאיתם מנגנת להם על מיתר האמא ואיתה הם הופכים מגברים לילדים חסרי זקפה). גברים שנמצאים במצב כזה לא מסוגלים להגשים עם המיוחדת שאיתם פנטזיות, לדבר על סקס ולפעמים אפילו עצם המפגש איתה מדכא להם את המיניות.

לפעמים, יש גברים שמרגישים שמצאו את האישה המופלאה שהיא כמעט מושלמת. שהיא כל מה שרצית, חוץ מהעניין ההוא, במיטה. במקרים כאלה, שבהם הקשר מתחיל עם סף מיניות נמוך (זאת אומרת שכבר מתחילת הקשר אתם עושים את זה פעם בשבוע, וגם זה, רק כי צריך), השחיקה הטבעית תהפוך לזוגיות נטולת סקס.

אל תשלה את עצמך שאפשר לחיות ככה – כי אי-אפשר לחיות ככה (אלא אם כן מוצאים פתרונות מחוץ לזוגיות, אבל ברצינות, מי באמת רוצה למסד סוג כזה של קשר?)

יש זוגות שבתפר הזה שבין ההתאהבות למיסוד הזוגיות יפלו למלכודת הנוראה מכל: הציפייה לשינוי. אתה תחכה שהיא תשתנה, שאולי היא תמתן את כל התכונות הרעות שלה למענך, תקווה שעם הזמן תתחיל להימשך אליה יותר, שהיא תשתדל יותר, שזה "רק דבר קטן וזה חולף". כי הרי אתה אוהב אותה כל כך. אני מכירה זוג שחיכה שמונה שנים עד שנפל האסימון שאף אחד מהם לא הולך להשתנות, ושהסקס, מלבד גלים בודדים של התרגשות, רק יילך ויעשה גרוע יותר.

אז מה עושים?

קודם כל שמחים. מצאתם אהבה. זה לא דבר שקורה כל יום. מהצד האחר, זה שזה לא קורה כל יום, לא אומר שבגלל זה צריך לוותר על חיי המין.

אחד הדברים החשובים במערכת יחסים שנמשכת לאורך זמן היא החברות והתקשורת. אבל זוגיות בלי משיכה ובלי סקס נידונה, ככל הנראה, לגווע. אולי לא כעת, אולי לאט יותר או פחות, אבל עדיין, אף אדם שפוי ובריא לא יוכל לחיות לאורך שנים עם ליבידו כבוי, תשוקות לא ממומשות, תחושה שהוא אינו מושך, או אינו יכול לספק את בן או בת הזוג.

הסקס, גשמי ככל שידמה לעומת תחושת האהבה העצומה והטהורה שממלאת אותך כרגע, הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מכל מערכת יחסים, ואוי לה לאותה מערכת שלא תלמד להכליל סקס מספק בתוכה. אז נכון שבת הזוג שבה התאהבת לא חייבת להיות המאהבת המדהימה ביותר שאיתה היית אי-פעם, אבל בעיני, כל דירוג שמתחת לשבע בסולם של אחת עד עשר הוא בעייתי לאורך זמן.

למה?

כי כמה שלא תדחיק את זה כרגע, המיניות בזוגיות לא הופכת סוערת יותר. היא הופכת רגועה יותר, מעניקה יותר, מספקת, מנחמת, אינטימית. בינינו - זוגות שחיים יחד חמש שנים, כבר לא עושים את זה בחדר המדרגות רק כי הם לא יכולים להתאפק עד שיכנסו הביתה.

אז להיפרד בגלל בעיות במשיכה?

מה שאנחנו כן יודעים, הוא שאם הצלחת לפתוח את הלב ולהכניס אישה לתוכו, סיכויים רבים שתוכל לעשות זאת שוב עם מישהי שהיא אולי מתאימה יותר. אין רק אישה  אחת שמתאימה לך, ואין רק  אישה אחת שתסכים לחיות אתך. יש המון נשים שם בחוץ וחלקן מתאימות לך בדיוק - כולל הקטע של המשיכה שעליו אתה מוותר.
חברות עמוקה לבדה היא לא סיבה מספיקה בשביל להישאר ביחד, גם לא אהבה עזה לבדה - וגם לא סקס מצוין לבדו. אבל אם שלושת המרכיבים האלה קיימים זה לצד זה באחוזים גבוהים, הקשר יוכל לעמוד בטלטלות החיים, ברגעי האושר ובקשיים.

אם אתה מפחד שכל התאהבות תוביל אותך למקום שבו תהפוך את אהובתך ל"מלאך קדוש" שאותו אינך מסוגל "לטמא", זה הזמן ללכת לטיפול לפני שתהרוס לעוד כמה בנות את הדימוי העצמי וכמה שנים טובות מחייהן.

אם אתה מסוגל לשכב רק עם נשים שאתה לא מכבד, או כאלה שאיתן אין סיכוי שתמסד את הקשר – אתה בבעיה. וכדאי לטפל בעניין כמה שיותר מהר ולחסוך זמן יקר ולבבות שבורים.

אל תקל ראש בעניין. אל תצפה שתגיע האחת שתוכל לשבור אצלך את הדפוס. הבעיה היא לא בכל אותן בנות, הבעיה, אם יש בעיה, טמונה בך. ועד שלא תטפל בה, לא תוכל "לעשות אהבה". ואתה לא יודע מה אתה מפסיד.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש