חיפוש

dsdsdsd
סקסולוגיה

סקסולוגיה: כל מה שרצית לדעת

מה זה סקסולוגיה, מה קורה בלימודי סקסולוגיה, מה בעצם עושה סקסולוג או סקסולוגית, מהן הסיבות שבגללן הולכים לטיפול מיני אצל סקסולוג או סקסולוגית? שרי לביא, סקסולוגית, עונה

שרי אופיר־לביא

שרי אופיר־לביא

בקיצור

01

סקסולוגיה פירושה מדע המין. המקצוע מתמקד בטיפול מיני. אנשים מגיעים לטיפול אצל סקסולוג כשמשהו בזוגיות שלהם לא עובד וזה בא לידי ביטוי במיטה.

02

הבעיות הנפוצות אצל נשים הן כאב בחדירה, קושי להגיע לאורגזמה ואי חשק מיני. אצל גברים נפוצות בעיות כגון אימפוטנציה, שפיכה מוקדמת או שפיכה מעוכבת ועוד.

03

סקסולוגים נחלקים לשניים: רופאים ואנשי טיפול. מדובר בתחום שמושפע ומשפיע על כל תחומי החיים, ולכן הטיפול הנכון נעשה בצוות רב מקצועי.

מה זה סקסולוגיה?

מדע המין. סקסולוגיה היא מקצוע המתמקד בטיפול מיני. למידע נוסף: טיפול מיני

מה קורה בלימודי סקסולוגיה?

לימודי הסקסולוגיה נותנים בסיס לטיפול בדיספונקציות מיניות שונות אצל גברים ונשים. בקרב גברים נטפל בבעיות של זקפה (אימפוטנציה), שפיכה מוקדמת או מעוכבת, בעיות בנושא של חשק מיני, התמכרות למין.

בקרב נשים, נטפל בבעיות של כאב בחדירה, קושי להגיע לאורגזמה, בעיות בחשק מיני. כמו כן, נטפל בגברים ונשים שנתקלים בבעיות כתוצאה מנטייה מינית ומגדרית שונה, מהעדפות או התנהגויות מיניות לא מקובלות אשר גורמות למצוקה אישית או למצוקה אצל בו או בת הזוג ומבעיות אישיות וזוגיות שונות שמשפיעות על התפקוד המיני.

בלימודי סקסולוגיה מלמדים כיצד לטפל באנשים?

לא - מלמדים את תחום הבעיה ומרחיבים את שיטות הטיפול כך שיתאימו לטיפול בבעיה המינית הספציפית. אנשים שמגיעים להתמחות בלימודי סקסולוגיה הם כבר בעלי ניסיון קודם בטיפול, כל אחד בתחומו: רופאים אמונים יותר על מתן של טיפול פיזי/ תרופתי ואילו אנשי הטיפול אמונים על טיפול רגשי אישי ו/או זוגי.

מה זה אומר, בעצם, להיות סקסולוג או סקסולוגית?

סקסולוגים נחלקים בגדול לשניים: רופאים ואנשי טיפול. בגלל שמדובר בתחום שמושפע ומשפיע על כל תחומי החיים, הטיפול הסקסולוגי הנכון נעשה בצוות רב מקצועי, בו נמצאים רופאים אורולוגים, גינקולוגים, פסיכיאטרים ואנשי טיפול: עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים זוגיים וכן פיזיותרפיסטיות של רצפת האגן.

גם אם את הטיפול עצמו ייתן איש מקצוע אחד, יהיה עליו להתייעץ עם סקסולוגים נוספים שמגיעים מדיסיפלינות שונות לשם קבלת תמונה מלאה מבחינה אבחונית וטיפולית. למידע נוסף: מרפאות טיפול מיני וזוגי

למה בדרך כלל מגיעים לטיפול אצל סקסולוג או סקסולוגית?

הבעיות הסקסולוגיות מפורטות למעלה. אבל בשורה התחתונה, אנשים מגיעים לטיפול אצל סקסולוג כשמשהו בזוגיות שלהם לא עובד וזה בא לידי ביטוי במיטה או שיש קושי ביצירת קשר זוגי ואינטימי בכלל. פעמים רבות הקושי בתפקוד המיני הוא סימפטום ליחסים הזוגיים ולתקשורת שקיימת מחוץ למיטה ואז יש צורך בטיפול אישי/זוגי מעמיק ומקיף יותר.

ואם היחסים הזוגיים טובים?

לעיתים, גם כשהיחסים טובים, עדיין עלולה להיות פגיעה בתפקוד המיני בעקבות משברי חיים (לידות, מוות של בן משפחה קרוב, התבגרות/הזדקנות ואפילו שינויים בעבודה, במקום המגורים וכד'), מחלות (לעיתים לא רק המחלה אלא הטיפול עצמו משפיע לרעה על התפקוד המיני) או שינויים אחרים שמשפיעים על התפקוד המיני.

שרי לביא והיא סקסולוגית ומטפלת מינית, ממנהלות פורום הסקס שלנו. בחזרה למעלה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש