חיפוש

dsdsdsd
מי רוצה סקסולוגית במסיבת רווקות?

מי רוצה סקסולוגית במסיבת הרווקות?

מה העניין של סקסולוגית במסיבת רווקות? האם זו ההזדמנות לעסוק בחומרים "אסורים" בצורה לגיטימית, רצון להעמקת הידע בתחום הסקס או בידור לשמו?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

ספק אם ידעה שהיא כזו, אבל מסיבת הרווקות, אותו ערב בנות קליל ומשתטה טרום חופתה של כלת השמחה, מוגדרת בידי מטפלים "טקס מעבר". היא מסמלת את תום העידן בו מבלה הכלה כאשה "חופשייה" בחברת חברותיה, רגע לפני שהיא מעמיסה על עצמה את עול הנישואים על משאותיו השונים.

הופעתה של סקסולוגית במסיבת רווקות כזאת הפכה במקומותינו החילוניים לתופעה שגרתית, נפוצה, מתבקשת כמעט. השאלה "מה לסקסולוגית במסיבת רווקות" כמעט שלא נשמעת. אבל אנחנו נשמיע אותה כאן ועכשיו, ומכיוונים שונים.

אתר אינטרנט המוקדש כולו לנושא סקסולוגית במסיבת רווקות מסביר בהתלהבות כי המסיבה תעניק "הפעלה משחררת ומהנה, בה תוכלו לדבר על הכל ולקבל תשובה לכל שאלה".

יותר מזה, הוא מבטיח שהופעת סקסולוגית במסיבת רווקות היא "הפיתרון עבורכן, אם אתן מחפשות ללמוד איך לענג את הגבר שלכן ואיך להגשים את כל הפנטזיות שלכן ושל בן זוגכן". להגיד שזה נשמע מפתה יהיה האנדרסטייטמנט של עולם היחסים.

הסקסולוגיות והמטפלות המיניות שרי לביא ומירי קרייזמן מכירות היטב את תופעת הסקסולוגית במסיבת הרווקות – אבל לא לוקחות בה חלק פעיל. יש להן תובנות והסברים מעניינים בנושא, וגם ביקורת מקצועית. באופן כללי ניתן לומר בעדינות, שהן לא סומכות את ידיהן על רוב ההבטחות הלוהטות שהובאו בפסקה הקודמת.

למה להן (1): עיסוק לגיטימי בחומרים "אסורים"

מה באמת נותנת מסיבת הרווקות לחבורת הבנות? מירי קרייזמן: "בסקס יש טבואים חברתיים, וכאן ניתנת הזדמנות לעסוק בנושאי טאבו באופן לגיטימי. לא בכל מצב אנשים יכולים 'לגרד' את הסקרנות בצורה מתקבלת, שלא תעורר ביקורת. ונורא טבעי שיהיה עיסוק כזה בסיטואציה של לקראת חתונה".

שרי לביא: "לרוב, אין להן (ואין גם לגברים) באמת מושג מה עושה סקסולוגית, ונורא נחמד להן לדעת שהן באו לשמוע אחת כזו. אנשים מסתקרנים ונהנים לשמוע, גם אם הם מתביישים ומכסים את הפרצוף. כולם אוהבים את זה.

"אין כאן עניין של אופי קהל מסוים. זהו ניסיון לתת לנושא לגיטימציה, הזדמנות לדבר על סקס באווירה יותר פתוחה ומשוחררת, לא בהיחבא, לשתף ולשאול שאלות. ותמיד יהיו כאלה שיחכו למרצה בסוף הערב וישאלו אותה משהו אישי, שלא היה להן נעים לשאול בפני כולן".

מירי קרייזמן מצביעה על משמעותו של האלמנט הקבוצתי: "לקבוצה יש כוח. יש בה משהו חברתי שמאפשר להוציא החוצה תכונות מסוימות. פחות מתביישים בתוכה, אוזרים יותר אומץ לעסוק בנושא".

למה להן (2): קטעים איתה

עם כל הכבוד להזדמנות הלגיטימית לעיסוק בנושאי טאבו מיניים, הופעתה של סקסולוגית במסיבת רווקות משרתת בעיקר צורך חברתי ובידורי. קרייזמן: "זה 'קטע' – שובב, פרוע, משעשע. קטע של פורקן".

לביא מסכימה ומחדדת: "הנשים באות כדי להתבדר, לא כדי לשפר את חיי המין שלהן. המציגה שעומדת בפניהן מביאה בדרך כלל מזוודה גדולה עמוסי בצעצועי מין ומסבירה איך להשתמש בהם. קצת כמו המוכרת בחנות לאביזרי מין. זה נראה חמוד, וכל אחת בקהל מדליקה את המכשיר, רואה איך הוא רועד לה ביד ומדמיינת איך הוא ירעד לה למטה".

עיון במרכולתן השיווקית של סקסולוגיות המופיעות במסיבת רווקות מחזק את האבחנה הבידורית של מומחיותינו. לדוגמה, מגישה אחת הסקסולוגיות המופיעות "מסיבה חווייתית המכילה הרבה הומור וצחוק... משחקי חברה, משחקי שתייה מפתיעים ותחרויות".

ולמי שחוששת לצאת מהערב הזה בידיים ריקות, מובטחים "מתנה זוגית מדהימה לכלה ופרסים ומתנות לבנות". הכי בת-מצווש, לא?

למה זה לא ממש רציני

בחורה שבונה על הופעת הסקסולוגית במסיבת הרווקות הקרובה כאופציה להעמקת השכלתה בתחום המין, או כסדנה מקצועית יעילה, מוטב לה שתתעורר, ומהר. "אין בין זה ובין טיפול סקסולוגי שום דבר", טוענת לביא.

"סקסולוג הוא קודם כל איש טיפול. אבל כשמזמינים אותו למסיבת רווקות, זה לא כדי שיעשה מה שהוא יודע לעשות, אלא כדי שיעשה בידור. האווירה שקיימת שם, שבה הבנות שתויות ומצחקקות, לא מאפשרת לימוד. ברוב המקרים, התנאים לא מתאימים לשיחה אינטליגנטית ומשמעותית. העצות שניתנות הן לרוב עצות כלליות כאלה, של מגזיני נשים, לחיי מין טובים יותר. ידע לא מועבר שם – וגם קשה ליצור אינטימיות שדרושה לצורך כך".

ולמה לא חשפן?

חלק מה"מסורת" של מסיבות הרווקים והרווקות הוא הופעתם של חשפנית או חשפן, בהתאמה. אצל גברים הדבר רווח הרבה יותר – וגם קיצוני יותר.

קרייזמן מסבירה את ההבדלים בין המינים בקטע המיני הזה: "גברים מעזים יותר, לוקחים את זה רחוק ופרוע יותר מנשים. אצלם, זה עניין של גירוי נטו, והרבה פעמים זה גם מסתיים באקט מיני".

לביא מנסחת זאת כך: "אצל גברים, כשהאיבר עומד והאלכוהול עולה לראש – אין בעיה. גבר רואה ציצי יפה ותחת יפה, ואין לו בעיה לגעת. מסיבת הרווקים היא בעיניהם נקודת ציון. זו הדקה ה-90, אז מותר ללכת עד הסוף. זה 'בסדר'. זה חלק מהמיתוס".

ובינתיים, במסיבת הרווקות שלנו, הדברים נראים אחרת. "אצל נשים, הגירוי לא מגיע מהגוף ומהשרירים", מסבירה קרייזמן. "מה שמגרה גבר זה לא מה שמגרה אשה. כשנשים מזמינות חשפן למסיבת רווקות, זה יותר עבור הצחוקים, הבידור. כששואלים אותן אחר כך איך היה, הן אומרות בדרך כלל שהיה מביך, לא מגרה".

לביא אומרת שלא מעט נשים דווקא מזמינות חשפן למסיבת הרווקות, אבל רבות ממש נגעלות מהמופע. "זה מגעיל במביכותו. בחור אומלל שמנסה להיראות סקסי מול קבוצת נשים נבוכות ושיכורות. זה לא מחרמן אותן. אצל נשים, זה בעיקר הקטע החברתי. ההנאה היא לא מהגבר החתיך, אלא מהחברותא – חבורת נשים שגבר בא לשעשע אותן. אני לא מכירה הרבה סיפורים של נשים שגמרו את הערב עם החשפן".

אולי בכל זאת עדיפה להן סקסולוגית במסיבת הרווקות.


הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש