חיפוש

dsdsdsd
אז מה נשים רוצות?

מה נשים רוצות?

מרגיש שמה שאתה לא עושה לא מספיק טוב? איך תוכל לדעת למה היא באמת מצפה? טיפים לזוגיות טובה בשבילו - וגם בשבילה

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

​ניסיונותיהם של גברים להבין את מסתרי המוח הנשי ולהתאים עצמם לדרישותיו עתיקים כימי האנושות. ספרים, סרטים, מחזות ומערכונים השתדלו במהלך ההיסטוריה לחשוף את המסתורין הזה, בדרך כלל, ללא הצלחה רבה.

הקטע שלפניכם לא מתיימר להביא מזור לעולם הזוגי ולחשוף בפני גברים את כל מה שעליהם לדעת על נשים. אבל אולי הוא יצליח לעזור לכם לחשוב על כמה נקודות חשובות.

אז מה נשים רוצות?

מה אכפת לך

אכפתיות עושה את זה לנשים. הצד המתעניין, הרגיש, הדואג - אותו בדיוק מומלץ לגבר להבליט, בעיקר כשהאשה שמולו מדוכדכת או מוטרדת. הוראות הפעלה למתקשים: עודד אותה, חבק אותה, תגיד לה שאתה מבין אותה. או, ככה, יופי. 

הסקסולוגית והמטפלת המינית שרי לביא מוסיפה: "החיבוק והמילה הטובה הם השקעה קטנה שהתמורה שבצידם ענקית. היא גורמת לבת הזוג להרגיש שאתה רואה אותה, שהיא איננה לבד, שהיא ראויה וחשובה. ואיזו מתנה ענקית זו לתת למי שחשובה לך!".

נא לא לתקן

אשה שמשהו מציק לה מחפשת אוזן קשבת, לא עצות מעשיות. לגברים, כידוע, יש נטייה לתקן דברים, אבל אצל נשים זה לא עובד ככה. עבורן, הקשבה היא כלי מפתח, דרך מעולה להעמקת היחסים.

לעשות לה "כן" בראש ממש לא יספיק. אשה צריכה לדעת שמאזינים לה באמת. כך שאם היא מספרת בסערת רגשות על שיחה קשה שהייתה לה עם אמה, למשל, רצוי להביע השתתפות בקושי שלה, ולהתאפק מלהציע פתרונות.

הכל דיבורים

כשבת הזוג שלך "רוצה לדבר", זה לא אומר בהכרח שעשית משהו רע. נשים מ-מ-ש אוהבות לדבר על מה שהולך טוב ביניכם, על מה שהולך רע ביניכם, ובאופן כללי, על מה שהולך ביניכם. ולמרות שהעניין נשמע מאיים, הוא דווקא חיובי. שיחה מקיפה וכנה יכולה לקרב ביניכם. אז בוא, שב, אנחנו צריכים לדבר. 

פנים אל מול פנים

ולא סתם לדבר. נשים מעדיפות להימצא פנים אל פנים עם בני הזוג שלהן. הן אוהבות שהגבר יוצר איתן קשר עין כשהן מדברות איתו. ולא שהוא מסתכל בטלוויזיה או קורא מיילים באייפון תוך כדי. אגב, את נקודת המבט הזאת אפשר להרחיב ולמנף: התבוננות ישירה בעיניים במהלך הסקס תעמיק את היחסים, ולא רק המיניים.

"בקיצור - אינטימיות היא שם המשחק", אומרת שרי לביא. "הבעת אכפתיות, מבט אוהב וקשר עין בכלל, שיחה טובה עלינו - כל אלו יוצרים, בסופו של דבר, קרבה רגשית ואינטימיות. הם אלו שהופכים את היחסים למשמעותיים, ואתכם מחברים או שותפים לבני זוג"

אתה לא מושלם. אז מה?

נשים לא מתות על גברים שמנסים להסתיר את הפגמים שלהם, להיפך: כשגבר מכיר במגבלה שלו, מתייחס אליה ומשתדל להשתפר, זה מדבר אליהן (והן מדברות אליו). הקטע של בחור טוב שעובד על עצמו כדי להיות בחור עוד יותר טוב הולך חזק.

שרי לביא מוסיפה: "זה לא סתם להיות 'בחור טוב'. עצם ההשתדלות מראה לבת הזוג שהיא משמעותית עבורך ושאתה מוכן להשתדל ולמתוח עבורה שרירים מנוונים. ותאמין לי, כשהיא תראה שאתה מתאמץ בשבילה - היא תתאמץ בחזרה גם בשבילך, במקומות בהם לה לא קל...".

מישהי הזמינה אביר?

נכון, השנה 2012 - אבל נשים רבות עדיין מצפות מהגבר שלהן לגינונים מסורתיים ולהתנהלות אצילית ואדיבה. ההמלצה תקפה לכל אורך היחסים, ובעיקר בשלב החיזור. ונא לא להתבלבל: הבחורה המודרנית מסוגלת לגמרי לפתוח את הדלת או להסיט את הכיסא עבור עצמה, אבל אם הבחנת בהתמהמהות מצידה, יש מצב שהיא מחכה שאתה תהיה הג'נטלמן שלה.

"מעבר ללהיות ג'נטלמן, מדובר במשהו הרבה יותר בסיסי", אומרת שרי לביא. "למרות המהפכה הפמיניסטית והעובדה שמרביתנו נשים חזקות ובעלות יכולות, עמוק בתוכן, נשים רבות עדיין רוצות לדעת שהגבר שלהן חזק דיו לשמור ולדאוג להן, שהכתפיים שלו מספיק רחבות ושיוכלו להישען עליו. זה משרה עליהן ביטחון ובעבור נשים רבות, עצם הידיעה הזו הופכת את הגבר שלהן לאטרקטיבי יותר". 

נכון, את יפה

אל תשכחו לומר לה כמה יפה היא בעיניכם. בנים, כשהאשה שמולכם לובשת שמלה סקסית, ספרו לה כמה מושכת היא נראית בה, וכשהיא מפחיתה משקל, מחליפה תספורת, או כל דבר אחר – אל תשכחו להתייחס. רצוי בהתפעלות. 

משהו ללבוש

זו לא שאלה של אופנה, אלא של השקעה בהופעה חיצונית, כולל טיפוח בסיסי. כן, נשים מתייחסות לגברים ומגבשות דעה ומשיכה לגביהם גם על סמך זה. לכן, כדאי להם לגלות מהו טעמה, מהו המראה העדיף בעיניה – ולאמץ אותו. אם היא אוהבת אותך בחליפה מחויטת, או לחילופין בג'ינס משופשף, תן לה את זה. כדאי.

שרי לביא: "וכמו שנשים מקפידות להיות חלקות, ריחניות ומטופחות, לא יזיק ללא מעט גברים גם לעשות חסד עם עצמם ועם בנות זוגן. כן, זה לא גס להפריד גבות מתחברות, לקצוץ שערות שיוצאות מהאף או האוזניים, או לדאוג לריח טוב". 

סקס בכביש האיטי

גברים, כמה מפתיע, רוצים להגיע לסקס בכביש המהיר. חבל להם על הזמן. נשים מחבבות סקס לא פחות, אבל מעדיפות דרכים אחרות אליו. בדרכים אלה, חשוב להן לחוש שמבינים אותן, שמעריכים אותן, שמחזרים אחריהן. משחק מקדים, אתם יודעים, זה הרבה יותר (ומוקדם הרבה יותר) ממגעים מחממים.

דבר הסקסולוגית: "חשוב לדעת, לא מדובר כאן בקפריזה או באיזשהו צורך שלה לגרום לך 'לעבוד קשה'. נשים פשוט בנויות אחרת מגברים ומתגרות מינית באופן שונה. אם גבר מתגרה יותר מגירוי ויזואלי וממגע ישיר באיבר המין, נשים זקוקות לגירויים יותר מרומזים (נשים יתגרו יותר מסרט אירוטי מאשר מפורנו), וכן ממגע שמתחיל דווקא באזורים הלא מיניים בגוף. ורק לאחר שהן מתחממות, הן יעדיפו להתקדם לאיזורים הארוגניים. מי שניגש תכלס לעניינים ומגיע לאזורים האינטימיים מהר מדי, מסתכן בכך שבמקום לעורר ולגרות את בת הזוג שלו, יגרום לה להתכווץ ולהיסגר... אז עשו לעצמכם טובה, וסבלנות בבקשה". 

מה תרצי, בבקשה

נורא חשוב ללמוד מה היא רוצה ואוהבת במיטה. והאמצעי המשוכלל ביותר לכך הוא פשוט לשאול אותה. אחד הדברים שהיא בוודאי רוצה הוא לענג את הגבר שלה. לכן, יהיה נבון מצידו לעדכן אותה בהעדפותיו. את הבקשות יש להגיש בדרך חיובית ונעימה – זה מעלה את הסיכויים למענה חיובי. תודה.

שרי לביא מוסיפה: "ובמילה אחת – ת-ק-ש-ו-ר-ת! בסופו של דבר, תקשורת פתוחה ודיבור כן וישיר עשויים לפתור הרבה בעיות ולקרב בין בני הזוג". 

תסמונת הכשל המשותף

כשגבר כושל בביצוע מיני, יש לו נטייה לחשוב שהשמיים נפלו. אבל הוא לא היחיד שמתבאס. האשה שאיתו עלולה לחשוש שהיא לא מושכת אותו יותר, וסביר שהיא תרצה לקבל "בטחונות" שלא זה המצב. לפעמים, בעיקר אם הבעיה חוזרת, היא תרצה לדבר עליה ועל מה הבחור עושה לגביה. הנושא רגיש לשני הצדדים, אבל הדיבור עליו יכול להועיל. 

העיקר זה הרומנטיקה

אם אתם יחד שעתיים, שנתיים, מאתיים שנה – היא תמיד תרצה רומנטיקה. אל חשש. גם אם אתה לא בדיוק קזנובה, השקעה קטנה תסדר אותך. פרח, ארוחה באווירה נכונה, שיר אהבה – רוב הנשים מעריכות מחוות רומנטיות פשוטות. ולמרות שאתה, חלילה, לא תעשה דברים כאלה למען טובות הנאה, דע שהן נוטות להביע את הערכתן על מחוות כאלה גם במיטה.

ייעוץ מקצועי: שרי לביא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש