חיפוש

dsdsdsd
אורגזמה נשית

הכול על השפיכה הנשית

מהי המקבילה הנשית לשפיכה הגברית? מתי היא מופיעה ואיך היא משפיעה על האורגזמה? הסקסולוג ד"ר ירון בוקר מוציא את השפיכה הנשית מהארון ומפריך מיתוסים

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

באתרי פורנוגרפיה וספרות ארוטית ניתן לקבל את הרושם שלכל הנשים יש תמיד שפיכה של נוזל מהנרתיק ובכמות מרובה כמו אצל הגברים. המידע הזה - שאינו מבוסס על המציאות - גורם לגברים צעירים לחוש שמשהו אצל בנות זוגם לא תקין, או לחוש שהם אינם מצליחים לספק את בנות זוגן באופן מוחלט.

מהי שכיחותה של השפיכה נשית?

השכיחות האמיתית אינה ידועה. יש נשים שחוות שפיכה כזאת רק פעם בחיים, יש כאלה שלא חוו זאת מעולם ויש נשים ששפיכה כזאת, בכמות מסויימת, מופיעה אצלן בדרך־כלל בכל אורגזמה. במחקרים הראשוניים של מסטרס וג'ונסון לא תוארה אף אישה עם שפיכה נשית. כיום ידוע שיש אחוז קטן יחסית של נשים, ששפיכה כזאת מופיעה אצלן באופן קבוע.

מהי כמות נוזל היוצאת בשפיכה?

התאורים של כמויות אדירות כמובן אינם נכונים. לפי הערכות שונות, כנראה שמדובר בכמות של עד 100 סמ"ק.

איך השפיכה משפיעה על האישה?

בפעמים הראשונות שהאישה חשה שהרטיבה את המיטה בשפיכתה, היא מרגישה בדרך־כלל מבוכה וחרדה. המחשבה הראשונית היא שמדובר בבריחת שתן והיא מחמירה את החרדה ואי הנוחות. התחושה היא כמו של תינוק או של קשיש שאינו שולט על מתן השתן שלו. ייתכן שהאישה תמנע מיחסי מין עקב כך. רק לאחר שתתרגל למצב, ייתכן שתחוש תחושה חיובית על השפיכה ואולי אף תרגיש הנאה וגאווה על כך שהיא מסוגלת להגיע למצב מיני, שרוב חברותיה לא תגענה אליו לעולם. תגובת האישה קשורה בדרך כלל גם לתגובת בן הזוג שלה.

איך הגברים מגיבים לשפיכה הנשית?

לרוב הגברים יש גישה חיובית לשפיכה הנשית, בעיקר משום שהם חשים שהשפיכה קשורה ל"תפקוד המיני הגבוה שלהם"  (לפחות בעיני עצמם). רוב הגברים אינם נרתעים מהשפיכה הנשית, אך תגובת גועל או אי נוחות של הגבר יכולה בהחלט להחמיר את  תחושת החרדה ואי הנוחות של האישה. 

האם יש קשר בין השפיכה לבריחת שתן?

עד שנות ה־80 של המאה הקודמת, אכן חשבו שיש קשר בין השפיכה לשלפוחית השתן, ולנשים שהתלוננו על כך המליצו על תרגילים לחיזוק רצפת האגן. רק בשנת 1982 פורסם ספר מאת שלושה סקסולגים מובילים - אליס קאהן־לאדס, ג'ון פרי ובברלי וויפלי -  שהסבירו שמדובר בנוזל המופרש על־ידי בלוטות בנרתיק, המקבילות לבלוטת הערמונית אצל הגבר (הפרוסטטה,   האחראית להפרשת חלק מנוזל הזרע). כיום סבורים שהנוזל מופרש מבלוטות על־שם סקנן, הנמצאות בסמוך לשופכה (האורתרה - פתח יציאת השתן).

האם יש מחקרים על נוזל השפיכה הנשית?

יש קושי לבדוק את הנוזל כי קשה לאסוף אותו (בניגוד לנוזל הזרע) .גם לחוקרים לא היה ענין רב לחקור את מהות הנוזל. מעט המחקרים שבוצעו, הראו שמדובר בנוזל צלול עם חומציות בסיסית, שהוא לא דומה לשתן ואינו משאיר כתמים על בגדים או מצעים. הנוזל הזה  מכיל מרכיבים דומים לאלו שמייצרת בלוטת הערמונית וסוכרים שונים כגון גלוקוז ופרוקטוז.

האם יש קשר בין השפיכה לנקודת ה־G?

לא כל הסקסולוגים משוכנעים בדבר קיומה של נקודת G. אם הנקודה הזאת אכן קיימת, מיקומה אמור להיות קרוב לשופכה ולכן מגע בנקודת ה־G יכול לגרום לצורך בהשתנה. באופן תאורטי, לחץ באזור נקודת  G, שהיא בעצם אזור בלוטות סקנן, אמור לגרום ליציאת הנוזל, אך אין לכך עדויות ברורות.

אין לי שפיכה נשית. האם הכל בסדר אצלי?

כיון שהשפיכה הנשית מופיעה בזמן האורגזמה רק אצל מיעוט מהנשים, המסקנה העיקרית לרוב הנשים היא שאין צורך לחפש את הנוזל ולא לשאוף להגיע לשפיכה. שאיפות וחיפושים כאלה יביאו בעקבותיהם תסכול ואיבוד חלק מההנאה המינית הרגילה. לכן, עדיף לנסות ליהנות מיחסי המין כפי שהם או לנסות לשפר אותם בדרכים אחרות.

לעומת זאת, נשים החוות שפיכה צריכות לדעת שזוהי תופעה תקינה ובריאה, שצריכה להתקבל בשמחה וסיפוק על־ידי בן הזוג ואולי אפשר להפיק מכך הנאה מסוג שונה מהרגיל או תחושת סיפוק מיני רבה יותר.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש