חיפוש

dsdsdsd
מולטי אורגזמה לנשים

האורגזמה שאינה נגמרת

מולטי אורגזמה היא חוויה ששמורה לנשים בלבד, וכל גבר יכול רק לחלום עליה. אז איך זה שיש נשים שחוות אורגזמות בשרשרת, ואחרות שלא מצליחות להגיע לאורגזמה? והאם ההנאה הרציפה הזאת היא סוד האושר המיני?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

רוב הנשים אינן חוות מולטי אורגזמה, אבל אלו שכן חוות אותה, מסוגלות בדרך כלל לשלוט בתהליך ולהחליט אם הן מעוניינות להמשיך בגירוי או להפסיק

02

גברים נוטים לתפוס את ריבוי האורגזמות הנשיות משוב לגבריותם והוכחה להדדיות בסקס. בפועל, הם לא הקובעים אם את נהנית מריבוי אורגזמות, אלא את.

03

לא הכל ורוד: חלק מהנשים סובלות מצורך מתמיד באורגזמה, בני זוגן מתקשים לספק אותן ומבקשות בטיפול תרופה להפחתת החשק.

גם היום, האורגזמה הנשית נחשבת למורכבת הרבה יותר מזו הגברית. מצד אחד, נשים אינן מגיעות תמיד לאורגזמה בקלות ובאוטומטיות שבהן מגיעים אליה גברים. מצד שני, חלק מהנשים מסוגלות לחוות מולטי אורגזמה, חוויה שכל גבר יכול רק לחלום עליה.

האורגזמה, קווים לדמותה

האורגזמה נחשבת לשלב השלישי בתגובה המינית, מסבירה ד"ר שלומית שדמון-סייג, מומחית ברפואת המשפחה ומטפלת מינית. השלבים הקודמים לה הם עוררות (המתבטאת אצל האישה ברטיבות בנרתיק) ושלב המישור, בו נמשך הגירוי המיני בעוצמה אחידה פחות או יותר.

השלב הרביעי, שלאחר האורגזמה, הוא הרגיעה - ודווקא זה השלב המשמעותי כשאנחנו עוסקים בתופעת המולטי־אורגזמה. אבל חכו קצת.

לפני השרשרת הסוערת, נבהיר מהי בדיוק אורגזמה.

ובכן, אנחנו נוגעים כאן בשיאו הגופני והנפשי של האקט המיני: מתח השרירים והגודש בכלי הדם מירביים, וכיווצים מתרחשים בשרירי רצפת האגן, בנרתיק, בפי הטבעת ולעיתים גם ברחם. אלה כיווצים בלתי רצוניים, המגיעים בקצב קבוע, מדי 0.8 שניות, בעוצמה הולכת ופוחתת.

המופע הזה נמשך כמה שניות ואורכו משתנה מאדם לאדם, וגם מאישה לאישה.

האורגזמה הנשית: רוב הנשים מגיעות לאורגזמה בגירוי הדגדגן ורק כרבע מהן גומרות מחדירה. ישנן גם כאלה החוות אורגזמה כתוצאה מגירוי נקודת הג'י המפורסמת, החבויה לה בחלק הקדמי של הנרתיק, בקצה השליש החיצוני (לא מצורפת מפה).

נשים חסרות מנוח

ועכשיו - לנוח. חלקנו, לפחות. בשלב הרגיעה שאחרי האורגזמה השרירים מתרפים, קצב פעולת הלב יורד, ההזעה חולפת ובגוף מופרשים אוקסיטוצין ופרולקטין, מוליכים עצביים הגורמים לרגיעה ולנמנום.

אצל גברים נמשך השלב הזה בין כמה דקות בגיל הנעורים לבין כמה ימים בגיל מאוחר. נשים, לרוב, זקוקות לדקות של מנוחה בלבד לפני שהן מוכנות לסיבוב פעילות נוסף - ויש כאלה שאינן זקוקות למנוחה כלל. שלב הרגיעה במהלך האקט המיני לא קיים מבחינתן והן מסוגלות להגיע לכמה שיאים בזה אחר זה. אלה הן המולטי־אורגזמיות.

רוב הנשים אינן חוות מולטי־אורגזמה. במחקר המקיף שערך אלפרד קינסי הנודע באמצע המאה שעברה, דיווחו 14% מהנשים על כמה אורגזמות במהלך אקט מיני אחד. מאז, לא נערך מחקר בקנה מידה כזה שבחן את הנושא ואין נתונים מעודכנים בספרות המקצועית לגבי שכיחות התופעה.

גם הסבר ממצה למולטי־אורגזמה (מדוע נשים מסוימות חוות אותה ואחרות לא) טרם נמצא. ברוב המקרים, הנשים המולטי־אורגזמיות מסוגלות לשלוט בתהליך ולהחליט אם הן מעוניינות להמשיך בגירוי ולחוות שיאים נוספים ברצף, או להפסיק.

יש דבר כזה, יותר מדי

ריבוי אורגזמות נשיות עשוי להיתפס כביטוי למיניות מעולה - בעיקר בעיני גברים. אלה, אומרת ד"ר שדמון-סייג, נוטים לראות באורגזמה של בת הזוג משוב לגבריותם והוכחה להדדיות ביחסי המין. אלא שסוד האושר המיני אינו טמון בהכרח בכמות האורגזמות, ולא בהתפעלות של בן הזוג מכך. ריבוי אורגזמות עלול להיות דווקא לא נעים ואף מציק ומכאיב.

בסקר אינטרנטי שבוצע לפני כמה שנים דיווחו כ־200 נשים על אורגזמות־יתר. נשים אלו סובלות לרוב מצורך מתמיד באורגזמה. הן מאוננות בתדירות גבוהה מאוד ובני הזוג שלהן מתקשים בדרך כלל לעמוד בדרישותיהן ולספק אותן. חלקן אף מגיעות לטיפול ומבקשות לקבל תרופה להפחתת החשק המיני. לתשומת לבם של אלה שהיו משוכנעים שבאורגזמות, כל המרבה הרי זה משובח.

לידיעתך – במקרים רבים טיפולים​ בכללית רפואה משלימה עשויים לסייע ולעזור. לפרטים לחץ/י​ כאן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש