חיפוש

dsdsdsd
אמצעי מניעה לנשים שכחניות

מי אמרה שמוכרחים פעם ביום? 5 אמצעי מניעה לשכחניות

שוב שכחת גלולה? אל תיכנסי לבהלה: יש עוד אמצעי מניעה שניתן לקחת, לא פעם ביום אלא רק לפני הסקס, או פעם בשבוע, או אפילו פעם בחודש. מקונדום וטבעת שאפשר לשים לבד, ועד להתקן תוך רחמי שהגינקולוג מתקין, קבלי מדריך פתרונות לשכחניות

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

יש חמישה סוגים עיקריים של אמצעי מניעה שאפשר לקחת ולהשתמש בהם במקום הגלולה היומית: קונדום או דיאפרגמה, טבעת, מדבקה, התקן תוך רחמי וזריקת פרוגסטרון.

02

חוץ מהקונדום והדיאפרגמה, כל אמצעי המניעה מפרישים הורמונים, בדומה לגלולות. את יכולה לבחור בזה שהכי נוח לך, וגם להתייעץ עם גינקולוג אם את לא בטוחה.

03

חשוב שתזכרי: אמצעי המניעה השונים מגינים מפני הריון לא רצוי, אבל לא מפני מחלות מין. המשיכי להקפיד על שימוש בקונדום, עד שאת ובן הזוג הקבוע תיבדקו.

​כשחושבים על אמצעי מניעה, האפשרות הראשונה שעולה לראש היא גלולות למניעת הריון. הן כנראה האמצעי הנפוץ ביותר אצל נשים שמקיימות יחסי מין סדירים. אבל גלולות רחוקות מלהיות אמצעי המניעה היחיד, ובחלק מהמקרים, הן רחוקות מלהיות האמצעי האידיאלי.

הסיבה פשוטה: גלולות הן תכשיר יומי. מי שמשתמשת בגלולות חייבת ליטול אחת כזו מדי יום. אם את שוכחת לפעמים - וזה קורה כמעט לכולן, השיטה כושלת. יעילות אמצעי המניעה יורדת (כלומר, עולה מספר ההריונות הלא רצויים) ואף ייתכנו דימומים.

לנשים שחוששות שיפספסו לקחת גלולה באופן תדיר, נועדו אמצעי המניעה הלא יומיים, שהשימוש בהם נעשה בתדירות אחרת, שבועית ואפילו חודשית. ולא, אנחנו ממש לא מדברים על משגל נסוג בסקס. הוא לא מומלץ באף אחד מהימים או הלילות. רופא הנשים שלנו לוקח אותנו לסיור מודרך בין שלל אמצעי המניעה:

1. קונדומים ודיאפרגמות

האמצעים הלא יומיים הבסיסיים והוותיקים הם הקונדום והדיאפרגמה (מחיצה מגומי או מסיליקון שמוחדרת לנרתיק ומונעת כניסה של הזרע לרחם). בעבר, שימשה הספוגית בתפקיד דומה לזה של הדיאפרגמה.

אמצעים אלה נכנסים לשימוש לפני האקט המיני עצמו, ויוצאים משימוש מייד אחריו. כלומר, הם חד פעמיים ומתפקדים בצמידות לאירוע המיני. האפשרויות האחרות "תקופתיות" יותר, משמשות למשך ימים, שבועות, חודשים ואף שנים.

לפני שנמשיך, הבהרה: אמצעי המניעה הבאים מונעים הריון, אבל הם בשום פנים ואופן לא מונעים הידבקות במחלות מין. לכן, גם אם יש לך פרטנר קבוע ליחסי המין, עד ששניכם לא חיכיתם חודשיים ואז נבדקתם לאיידס ומחלות נוספות, אל תוותרו על הקונדום, אפילו לא פעם אחת, אפילו לא בשביל מין אוראלי.

2. מדבקות

אלה מודבקות על גופה של האישה ומפרישות הורמונים, במינון גבוה יחסית לרוב הגלולות. את המדבקות מחליפים פעם בשבוע, ולאחר שלושה שבועות עושים הפסקה למשך ימי המחזור - ומדביקים שוב. שימי לב, מדבקות אינן מתאימות לנשים שמשקלן עולה על 90 קילוגרם.

3. טבעת בתוך הנרתיק (Nuvaring) 

את הטבעת​, שעשויה חומר פלסטי גמיש, את מכניסה בעצמך לתוך הנרתיק, ושם היא שוהה במשך שלושה שבועות ומפרישה הורמונים, במינון נמוך יחסית לרוב הגלולות. גם אמצעי זה "יוצא לחופשה" בתום שלושה שבועות, למשך שבוע, ואחרי שבוע של הפסקה מוחדרת טבעת חדשה. השימוש בטבעת אפשרי בהחלט גם לבתולות, אם כי כיוון שהטבעת מוכנסת לתוך הנרתיק, לרוב, הן מעדיפות אמצעי מניעה אחרים, הכול עניין של נוחות אישית.

4. התקן תוך רחמי 

אמצעי מניעה לטווח ארוך. קיימים שני סוגים: התקן נחושת רגיל והתקן המפריש הורמונים. שניהם מותקנים על ידי רופא וכוחם יפה למשך חמש שנים. במהלך התקופה מתבצע מעקב אצל הרופא כדי לוודא שההתקן יושב במקומו ומתנהג כשורה.

התקן תוך רחמי לא מומלץ לנשים שלא ילדו עדיין. טכנית, קל יותר להתקין אותו בגופה של אישה שעברה לידה (צוואר הרחם רחב יותר), ומעבר לכך, קיים סיכון נמוך לזיהומים - וכשמדובר באישה שעדיין לא ילדה, השאיפה היא להימנע גם מסיכון נמוך זה.

5. פרוגסטרון

מניעת היריון אפשרית גם באמצעות זריקת פרוגסטרון (הורמון) שניתנת פעם בשלושה חודשים. הזריקה, הגורמת לביטולו של המחזור החודשי, יכולה להתאים לאישה בכל גיל, תלוי מה הגישה שלך למחטים.

זכות הבחירה 

בסופו של דבר, ניצבת בפנייך שאלה של התאמה אישית, ונוחות. בהיבט של מניעת הריון, כל האמצעים - היומיים והלא יומיים - יעילים במידה דומה.

יש מי שגלולה פעם ביום בשעה קבועה מתאימה לה, יש מי שהתזכורת היומית מציקה לה ודווקא המדבקה השבועית תהיה לה יותר נוחה, או טבעת לשלושה שבועות. ההחלטה צריכה לבוא ממך, ממה שמתאים לך, לאורח החיים שלך ולגוף שלך.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש