חיפוש

dsdsdsd
את והנרתיק

מה את עושה אם את לא מרוצה מהנרתיק שלך?

אם את מודאגת מגודל הנרתיק שלך, או לא מרוצה ממנו, חשוב לדעת: אל"ף - את לא לבד. הרבה נשים מוטרדות. בי"ת - יש כמה דברים שממש שווה לך לדעת. מדריך אישי לכל אשה (שגם גברים בהחלט מוזמנים לקרוא)

קטי קמחי

קטי קמחי

האמונה הרווחת היא שבעוד לגברים יש איבר־מין אישי וייחודי לנשים יש איבר־מין אחיד, כי הרי כמה הבדלים יכולים להיות בין נרתיק אחד למשנהו?

אבל כל גבר שזכה להיות עם מגוון של נשים יוכל לדווח כי אין מערת קסמים אחת זהה לחברתה; לא מבחינת המראה החיצוני ולא מבחינת התחושה הפנימית.

לפי הקאמה סוטרה, ההתאמה הפיזית בין הגבר לאשה היא יסוד חיוני. בהינדואיזם ישנם שלושה סוגי גברים, המכונים ארנבת, שור וסוס-הרבעה, לפי גודל האיבר. במקביל, אצל הנשים, יש איילה (נרתיק צר), סוסה (נרתיק בינוני) ופילה (נרתיק רחב). בכל מקרה, כך מייעצים חכמי הקאמה סוטרה וההינדואיזם, הגודל כן קובע, כך שרצוי שאיבר הגבר יהיה גדול מרוחב נרתיק האשה.

• תסלחי לי, את פילה

האם "איילה" יכולה להפוך ל"פילה"?
הנרתיק, שהוא איבר גמיש מאד, מתאים עצמו לרוב לגודל איבר המין החודר לתוכו. אולם לעיתים, לידות ממושכות, או מסובכות, עלולות לרפות מעט את שרירי רצפת האגן, מה שמשפיע על רמת ההידוק של הנרתיק ועל התחושה בעת קיום יחסי־מין.

התשובה הפשוטה לעניין הזה היא לרוב סדרות תרגילים לחיזוק רצפת האגן – תרגילי קגל שאפשר ללמוד בהתייעצות עם מטפלים מיניים, או עם פיזיותרפיסטים המתמחים בחיזוק שרירי רצפת האגן.

במקרים קיצוניים, שבהם מורגשת צניחה של הנרתיק או שנעלמה תחושת החיכוך המענגת לשני בני הזוג בזמן הסקס, אפשר לפנות לטיפול בניתוח שיחזיר עטרה ליושנה.

ועדיין, נשים רבות, עוד בטרם הפתיעו את נרתיקן בחוויית הלידה הטבעית, מאמינות שהנרתיק שלהן אינו עונה על הציפיות.

מכיוון שרובנו חיות בנוח עם הנרתיק שלנו עד לשלב קיום יחסי־המין, רוב הסיכויים שאשה תפתח טינה אל הנרתיק "הרחב מדי" שלה בעקבות מערכת יחסים עם גבר.

בשונה מאיבר המין הזכרי, המוּשווה לרעיו מגיל הינקות, עד לשלב החוויה המינית אין האשה יודעת לזהות את איכויות הנרתיק הפרטי שלה.

ומה אם הזדמן לחיקה גבר עם איבר־מין קטן, או גדול מדי?
או...

גברים, בעיקר אלא שאינם מרוצים מגודל ו/או עובי ו/ואו קושי איבר המין שלהם, מרבים להטיח את חוסר הסיפוק שלהם, או את בעיות התפקוד המיני שלהם, על איכויות הנרתיק הרחב מדי/רפוי מדי של האשה ולכן הם ימהרו להמליץ לה (כלומר לך) על טיפול.

לעתים, זוגיות עם גבר שאיבר המין שלו קטן מהממוצע, עלולה לגרום לך תחושה שמשהו אצלך לא בסדר. "אבל", מבהיר ד"ר ירון בוקר, רופא נשים וסקסולוג בקבוצת כללית, "אם מעולם לא ילדת, הסיכוי שהנרתיק שלך גדול מדי הוא אפסי. נשים רבות חוששות שהפות שלהן גדול מדי, אך לעתים קרובות אין לתחושה הזאת כל בסיס.

"אם יש לך תחושה כזאת, כדאי לך להתגבר על המבוכה לגשת לרופא או לרופאת נשים, להיבדק ולקבל חוות דעת מקצועית". לחצי כאן להזמנת תור אצל רופא או רופאת נשים.

ואם רופא או רופאת הנשים יגידו שהכל תקין, אבל את בכל זאת לא מרגישה ככה?
זה יכול להיות סימן שמדובר בבעיה רגשית (בדומה לגבר החושב שיש לו איבר־מין קטן מדי) ובמקרים כאלה, אפשר להסתייע בטיפול באחד מהמרכזים לטיפול מיני של הכללית, או בטיפול פסיכולוגי. לחצי כאן כדי ללמוד היכן ניתן להיעזר בכאלה בכללית.

• איילה שהתכווצה

מה עושים אם אני מרגישה שהנרתיק שלי צר מדי?
סטטיסטית, רוב הסיכויים שאין לתחושה הזאת בסיס עובדתי, כיוון שפתח הנרתיק תוכנן בידי הטבע לאפשר לראש של תינוק לעבור דרכו בזמן הלידה. לכן נדיר ביותר שאיבר־מין גברי, ולו הגדול ביותר, לא יוכל לחדור בקלות יחסית.

קושי בהחדרת איבר־מין, ולעיתים אפילו בהחדרת אצבע או אפילו טמפון מוגדר רפואית כווסטבוליטיס, ווגיניסמוס או וולוודיניה.

"מפלצות לשוניות" אלה הן שמות רפואיים המגדירים דלקת במבוא העריה, כיווץ יתר של שרירי הנרתיק ותחושת אי-נוחות מתמדת בפות.

וגיניסמוס הוא מצב של כיווץ לא־רצוני של שרירי פתח הנרתיק הנובע לרוב מסיבות רגשיות (למשל, פחד מהחדירה בעקבות חינוך שמרני או טראומה מינית בעבר).

ווּלווֹדיניה ווסטיבוליטיס הן שני שמות המשמשים לתיאור תחושת אי־נוחות מתמדת או כאב כרוני בפות, המאופיינים במיוחד בתלונות על תחושת בערה, דקירה, גירוי מכאיב או עור משופשף באברי המין של האשה.

במקרים כאלה חשוב מאד לפנות לרופא או רופאת נשים שהם גם מטפלים מיניים על־מנת שיוכלו לאבחן את מהות הבעיה ולטפל בה פיזית או נפשית. לחצי כאן כדי ללמוד היכן ניתן להיעזר בכאלה בכללית.

ישנם מצבים נדירים ביותר, שבהם עלולה להימצא מחיצה בפתח הנרתיק וזו עלולה להפריע פיזית בחדירה. בדיקה אצל רופא או רופאת נשים אמורה לשלול מצב נדיר זה, אולם, במידה ואכן אותרה חסימה בנרתיק, ניתן להסיר אותה בניתוח פשוט.

• חיות במיטה

אז מה? "איילה" שהפכה ל"פילה" זה אומר שאתם בבעיה?
ד"ר בוקר: "חד־משמעית – לא. אצל רוב הנשים, מקורה של תחושת האורגזמה היא בדגדגן הנמצא מחוץ לנרתיק. אמנם אחוז קטן מהנשים יכול ליהנות מאורגזמה שהמקור שלה בנרתיק, אך גם אם הנרתיק גדול, עדיין הפין יכול לגרות את הנרתיק ולהפיק אורגזמה. עם זאת, שינוי בגודל הנרתיק עלול להשפיע על הגבר ומידת הנאתו מהמשגל עלולה להיפגע".

אז מה עושים?
ברוב המקרים אפשר לטפל בבעיה בעזרת פיזיותרפיסטית לחיזוק שרירי רצפת האגן, חשוב לזכור לכווץ, לקנות משקוליות עזר מיוחדות ולסמוך על הטבע שיחזיר את ה"סוסה" שבך למצבה הקודם.

וניתוח?
רצוי לשקול ניתוח רק כאשר יש צניחה גדולה המפריעה בתפקוד האישי שלך ובהנאה המינית. לשרירי רצפת אגן חלשים במיוחד עלולות להיות השלכות מכאיבות מלבד המחיר הגבוה של ההנאה הזוגית מסקס: בריחת שתן, בריחת גזים וצואה וצניחה של אברים פנימיים. אבל אם את מחליטה על ניתוח, חשוב לדעת שלידה עתידית תהרוס את תוצאותיו ולכן עדיף לבצע אותו לאחר הלידה, או ללדת בניתוח קיסרי.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסולוג בקבוצת כללית

שרי לביא היא סקסולוגית ונמנית עם מנהלי פורום הסקס הגדול של "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש