חיפוש

dsdsdsd
הסקס הכי טוב

הצעד הראשון בדרך לסקס הכי טוב שלכם

"להיות נינוחים, לא לנסות לשלוט במצב, להקשיב, להיות מודעים, להרגיש, לחשוב על בן הזוג או על בת הזוג - וגם על עצמכם". סקסולוג הבית, ד"ר צחי בן־ציון, על כל הדברים הנחוצים בשביל שלכם יהיה הכי טוב שאפשר

דורון קוראל

דורון קוראל

מה האני מאמין שלך בענייני מין?

אני מאמין שסקס הוא סוג של תקשורת בין אנשים ויצירה משותפת של שני אנשים. בסקס, כמו בכל תחום שרוצים להצליח בו בחיים, חייבים להשקיע; בלימוד, בתרגול ובהתחדשות מתמדת. סקס זה דבר פשוט, ולא צריך לסבך אותו, לא צריך להפוך הישגיים, צריך ליהנות.

מה הכי חשוב בסקס?

סקס טוב בא מתוך אהבה. אני לא חושב ולא מאמין שאפשר להיות "טכנאי סקס" טוב אם אין בקשר אהבה. הדבר החשוב ביותר שאנשים צריכים כדי ליהנות מסקס הוא להיות נינוחים, ולא לנסות לשלוט במצב. להקשיב, "לנגן". כמו מוזיקאי טוב. בשביל לעשות סקס אנחנו צריכים להיות מודעים לעצמנו ולבן או בת הזוג שלנו, ואנחנו צריכים להיות קשובים. גם לגוף ולרגשות של בן או בת הזוג - וגם לעצמנו ולגוף שלנו.

איך שומרים על החיוניות של חיי המין?

אחד הדברים הכי מומלצים בעניין הזה הוא משחק.

משחק?

כן. מתברר שמשחקים משפרים את הזוגיות, פשוט שמשחקים. חוץ מזה כדאי גם לחשוב מה מזמן לא עשיתם. אפשר אפילו להכין רשימה (נשים יכולות לרשום, גברים אני מתאר לעצמי יכינו רק בראש), וכל פעם לעשות משהו מהרשימה. לפעמים חשוב גם להתנתק מהיומיום ולצאת ל"חופשת סקס".

סקסולוגים עוסקים באופן טבעי בנושאים שלרוב מביכים הרבה מאיתנו, ואנחנו מניחים שהם כבר "ראו הכל" ו"שמעו הכל". אפשר להפתיע סקסולוג?
תתפלא. השנה היה אצלי בטיפול זוג עם הרבה מאוד צרות. גם בחיי המין וגם בזוגיות. הם סיימו את הטיפול בהצלחה. יום אחד הגבר מתקשר אלי ואומר לי שאח שלו מתחתן, ושבתור מתנת חתונה הוא רוצה לתת לאחיו ולבת זוגו ארבע פגישות איתי. עניתי שאני מוכן להיפגש איתם פעם אחת ולשמוע אם יש בכלל בעיות, אבל שאני לא יודע לטפל במי שאין להם בעיות. הוא ביקש שבכל זאת אשב לדבר איתם, וזה היה מאוד משעשע. זו הפעם הראשונה שישבתי עם זוג שלא בא אלי עם בעיה, אלא שהאח הבכור חשב שעדיף שהאח הצעיר לא יחזור על הטעויות שהוא עשה בזוגיות. נתתי להם "שיעורי בית", ואני לא יודע אם שיפרתי להם במשהו את חיי המין, אבל בטח תרמתי משהו. ואהבתי את הרעיון המקורי: הייתי מתנת חתונה.

ד"ר צחי בן-ציון הוא פסיכיאטר מומחה וסגן מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה" בנגב, מקבוצת שירותי בריאות כללית. הוא גם מנהל המרפאה לטיפול מיני וזוגי ב"סורוקה", מנהל פורום הסקס הגדול והיועץ המדעי של עולם הסקס במגזין "20 פלוס".

דורון קוראל כותב ב"20 פלוס"

החומר המופיע בכתבה מבוסס, בין השאר, על ראיון עם ד"ר בן-ציון שהופיע ב-25 בספטמבר 2006 בשבועון לאשה​

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש