פורסם בראשונה: 20.08.2012
עדכון אחרון: 28.08.2012

המלכוד של ויטמין E

לקריאה נוחה
חוקרים מארה"ב: נטילה יום יומית של ויטמין E אמנם מונעת התפתחות של מחלות לב וסרטן, אולם נטילה במינון גבוה יותר מ-400 יחידות בינלאומיות ליום, עלולה להגדיל את הסיכון למוות
נטילת ויטמין E – שירותי בריאות כללית

​חוקרים מאוניברסיטת ג`ונס הופקינס בבולטימור ארה`"ב מדווחים: נטילת ויטמין E במינון גבוה, יותר מ-400 יחידות בינלאומיות ליום, כרוכה בהעלאה כוללת של הסיכון למוות. לדבריהם, נמצאה תלות ישירה בין המינון העולה מעל 150 יחידות בינלאומיות, לבין העלאת הסיכון למוות.  

נזק מכיוון אחר

המחקר מתבסס על מחקרים קודמים שבוצעו מאז 1993. לטענת החוקרים, נטילה יום יומית של ויטמין E אמנם מונעת התפתחות של מחלות לב וסרטן, אולם הנזק מגיע מכיוון אחר. עם זאת, החוקרים טרם פענחו מה הגורם המדויק לקיצור החיים. על פי הערכות, מיליוני בני אדם ברחבי העולם נוטלים ויטמין E על בסיס קבוע. 

ממצאים אלו פורסמו בעת ובעונה אחת בכנס הקרדיולוגי האמריקני שנערך בניו-אורלינס בינואר 2005, ובכתב העת הרפואי ANNALS OF INTERNA MEDICINE מחברי המחקר מסייגים במידה מסוימת את התוצאות בציינם שחלק ניכר מנוטלי הוויטמין היו אנשים עם מחלות כרוניות, כך שהכללת הממצאים והשלכתם המוחלטת על בריאים, אינה זהה בהכרח עם הממצאים המוצגים.  

עם זאת, מסמכים החוקרים את המאמר במסקנה, נטילת ויטמין E במינון שווה או עולה על 400 יחידות בינלאומיות, מעלה את התמותה מכל סיבה, ולכן יש להימנע מכך.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל