חיפוש

dsdsdsd
מה שחברות התרופות לא מספרות על תרופות נוגדות דיכאון לילדים ובני נוער

השתיקה טובה לעסקים

ילדים ובני נוער שקיבלו תרופות נוגדות דיכאון, נטו לפתח מחשבות אובדניות. למה הציבור לא יודע על כך? כיוון שחברות התרופות נוקטות במדיניות פרסום סלקטיבית

​​

רופאים, חוקרים, עורכי ביטאונים רפואיים ומחוקקים מתחו ומותחים ביקורת על יצרניות התרופות בשל פרסום סלקטיבי של תוצאות ניסויים קליניים.

חברות רבות סירבו לפרסם תוצאות שהציגו את התרופות שלהן באור בלתי מחמיא, אך בו בזמן קידמו במרץ את תוצאות הניסויים החיוביים. 

הנושא זכה לתשומת לב לאחר שהתגלה כי ילדים ובני עשרה שקיבלו תרופות נוגדות דיכאון, נטו לפתח מחשבות אובדניות יותר ממי שקיבלו תרופות דמה (פלצבו). ממצאים אלה היו בין תוצאות של יותר מ -20 ניסויים שעשו יצרניות התרופות ושתוצאותיהם לא פורסמו. 

כדי למנוע גינוי מצד הקונגרס והממשל בארצות הברית בשל סירוב לפרסם תוצאות שליליות של ניסויים קליניים, הקדימה יצרנית התרופות MSD חברות תרופות אחרות, ומנהליה הודיעו כי יעבירו את תוצאות הניסויים הקליניים שעשו בתרופות שייצרו, לאתר האינטרנט, המנוהל על-ידי מוסדות הבריאות הלאומיים האמריקאיים (NIH). 

יתר על כן, חברת MSD הודיעה שתפרסם את תוצאות הניסויים עוד בטרם הושלמו, כך שתהיה שקיפות מלאה על כל הניסויים שהחברה עורכת. 

פרסום הנתונים על-ידי MSD, זכה אמנם לשבחים, אך חלק מחברי הקונגרס סבורים שיש להסדיר את הענין בחוק. ``אמצעים שיינקטו על-פי רצון החברות, לא יספקו את המידע הכולל, שהציבור זקוק לו וזכאי לקבלו, כדי להעריך את הבטיחות והיעילות של תרופות``, אמר בתגובה הסנאטור אדוארד קנדי, דמוקרט ממסצ`וסט. 

המקור: INT. HERALD TRIB.6/9/04

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש