חיפוש

dsdsdsd
היפסטר מזדקן

הצורך בוויטמין B12 גדל בגיל מתקדם

מחקר חדש: מבוגרים בני 70 פלוס זקוקים לתוספת של ויטמין B12 פי 200 מההמלצות המקובלות. מחקרים נוספים בודקים האם הוויטמין משפיע לטובה על התפקוד הקוגנטיבי ועל מצב הרוח

ד"ר אריה גולדשמיד

ד"ר אריה גולדשמיד

​מבוגרים בני 70 פלוס זקוקים למינון הגבוה יותר מפי 200 מההמלצה הרגילה לצריכת ויטמין B12. כך עולה ממחקר חדש שפורסם בהולנד. החוקרים ציינו כי טיפול במינונים גבוהים של ויטמין  B12  פומי יעיל באותה מידה כמו בזריקה תוך שרירית של ויטמין  B12, וזאת כדי לתקן סמנים ביוכימיים של חוסר. בד בבד הם ציינו כי ההשפעה של מינונים נמוכים יותר של ויטמין  B12 על הסמנים האלה אינה ידועה.

במחקר הזה, שנערך במתכונת של מחקר כפול סמיות עם קבוצות מקבילות, בדקו החוקרים את ההשפעות של מתן פומי יומי של  2.5, 100, 250, ו־1,000 מיקרוגרם ויטמין  B12. אלה ניתנו במשך 16 שבועות בעקבות סמנים ביוכימיים של חוסר בוויטמין. 

במחקר השתתפו 120 מבוגרים בגיל מתקדם, שהיה להם חוסר מתון בוויטמין. החוקרים ביקשו לבדוק מהו המינון של ויטמין B12 פומי שיביא לשיפור בשיעור של 90%-80% בסמנים הביוכימיים.

המסקנה הייתה כי המינון הנמוך ביותר של הוויטמין במתן פומי הנדרש כדי להחזיר לנורמה חוסר מתון בוויטמין B12 גדול ביותר מפי 200 מההמלצה המקובלת שעומדת בערך על שלושה מיקרוגרם ביום. החוקרים הוסיפו כי במחקרים קליניים שנערכים כעת בודקים את ההשפעות של מינונים גבוהים של ויטמין B12 במתן פומי על סמנים של תפקוד קוגניטיבי  (הכרתי) ועל דיכאון.

לדבריהם, אם מחקרים כאלה יצליחו להוכיח שהקשר שעליו דוּוח בעבר בין חוסר בוויטמין B12 לליקוי קוגניטיבי הוא סיבתי והפיך על ידי טיפול, הרלוונטיות של תיקון חוסר בוויטמין באוכלוסייה המבוגרת עשויה להיות מהותית.

ד"ר אריה גולדשמיד הוא עורך מדור התרופות באתר כללית ולשעבר מנהל המחלקה לפרמקולוגיה 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש