חיפוש

dsdsdsd
בדיקות עיניים ובדיקות ראייה מגיל 65 ומעלה

בדיקות עיניים ובדיקות ראייה מגיל 65 ומעלה

המטרה של בדיקות העיניים היא לאתר סימנים ראשונים של מחלות הגיל המבוגר, ובהן גלאוקומה, קטרקט, ניוון מרכז הראייה וגידולים על גלגל העין. בדיקות עיניים שגרתיות חשובות במיוחד למי שיש להם מחלות סיסטמיות שמשפיעות על העיניים כמו לחץ דם גבוה וסוכרת

פרופ

פרופ' דן געתון

בדיקות עיניים מגיל 65 ומעלה

מגיל 65 ומעלה מומלץ לעשות בדיקת עיניים מלאה אחת לשנה או לכל הפחות אחת לשנתיים. רופא העיניים בודק את חדות הראייה וכן הוא בודק בעזרת המכשור הייעודי שברשותו את המקטע הקדמי של העין, כולל הלחץ התוך־עיני, ואת המקטע האחורי. לשם בדיקת המקטע האחורי יש להרחיב את האישונים בעזרת טיפות.

מטרת הבדיקות האלה היא לאתר סימנים של מחלות הגיל המבוגר, ובהן גלאוקומה (מחלה העלולה לגרום לעיוורון כתוצאה מהעלייה בלחץ התוך־עיני),  קטרקט (עכירות עדשת העין), ניוון מרכז הראייה ולעיתים נדירות גם גידולים בגלגל העין.

מטרה נוספת היא להעריך את ההשפעה של מחלות סיסטמיות על העיניים, ובעיקר לחץ דם גבוה וסוכרת. הבדיקות המוקדמות האלה מיועדות לגלות בזמן מחלות שעלולות לגרום לעיניים נזק בלתי הפיך עד כדי עיוורון קבוע.

פרופ' דן געתון הוא רופא בכיר בבית החולים בילינסון במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית. הוא מומחה לרפואת עיניים, למחלת הגלאוקומה וללחץ תוך־עיני ומנהל את מכון הגלאוקומה של כללית בתל־אביב

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש