חיפוש

dsdsdsd
בדיקות עיניים ובדיקות ראייה - בין גיל 40 לגיל 64

בדיקות עיניים ובדיקות ראייה - בין גיל 40 לגיל 64

ןהמטרה של בדיקות העיניים היא לאתר סימנים ראשונים של מחלות הגיל המבוגר, ובהן גלאוקומה, קטרקט, ניוון מרכז הראייה וגידולים על גלגל העין. בדיקות עיניים שגרתיות חשובות במיוחד למי שיש להם מחלות סיסטמיות שמשפיעות על העיניים, כגון יתר לחץ דם וסוכרת

פרופ

פרופ' דן געתון

בדיקות עיניים

בגיל 40 מומלץ לעשות בדיקת עיניים מלאה, וזו משמשת בסיס שאליו משווים את בדיקות העיניים שנעשות בשנים שלאחר מכן. את התדירות של בדיקות העיניים לאחר גיל 40 קובע רופא העיניים בהתאם לתוצאות שהתקבלו בבדיקות שנעשו בגיל 40.

רופא העיניים בודק את חדות הראייה וכן הוא בודק בעזרת המכשור הייעודי שברשותו את המקטע הקדמי של העין, כולל הלחץ התוך־עיני, ואת המקטע האחורי. לשם בדיקת המקטע האחורי יש להרחיב את האישונים בעזרת טיפות.

מטרת הבדיקות האלה היא לאתר סימנים ראשוניים של מחלות הגיל המבוגר, ובהן גלאוקומה (מחלה העלולה לגרום לעיוורון כתוצאה מהעלייה בלחץ התוך־עיני),  קטרקט (עכירות עדשת העין), ניוון מרכז הראייה ולעיתים נדירות גם גידולים בגלגל העין.

מטרה נוספת היא להעריך את ההשפעה של מחלות סיסטמיות על העיניים, ובעיקר יתר לחץ דם וסוכרת.

הבדיקות המוקדמות האלה מיועדות לגלות בזמן מחלות שעלולות לגרום לעיניים נזק בלתי הפיך עד כדי עיוורון קבוע.

נוסף על כך מיועדות הבדיקות לגלות פגיעות הנגרמות לעיניים בגלל תעסוקה או פעילות פנאי כגון חבלות, חדירת גופים זרים וחשיפה מרובה לקרינת השמש.

הריון ולידה ובריאות העיניים

במהלך תקופת ההריון וההנקה עלולים להתחולל שינויים בעיניים בגלל שינויים בלחץ הדם ובלחץ נוזלי הגוף או בגלל שינויים הורמונליים - ומומלץ להתייעץ עם רופא העיניים על השינויים האלה, במיוחד אם הם גורמים לראייה מטושטשת או ליובש בעיניים.

הריון מלווה לעיתים בלחץ דם גבוה או בסוכרת. במקרים כאלה ימליץ בדרך כלל רופא הנשים לאישה ההרה להיבדק אצל רופא העיניים, גם אם אין היא חשה בסימפטומים כלשהם בעיניה.

פרופ' דן געתון הוא רופא בכיר בבית החולים בילינסון במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית. הוא מומחה לרפואת עיניים, למחלת הגלאוקומה וללחץ תוך־עיני ומנהל את מכון הגלאוקומה של כללית בתל־אביב

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש