חיפוש

dsdsdsd
סיפור לידה עם היפוך עובר

גם המהפך לא זירז את סיפור הלידה של מורן

בשבוע 39 התבשרתי שהילד הואיל סופסוף להתהפך אבל הדרך ללידה הייתה עוד רחוקה

מורן בר שיר

מורן בר שיר

​שבוע 39, ואני מרגישה מכונת כביסה בבטן. משהו לא עובד שם כמו שצריך.

אני מגיעה למיון יולדות, כשאני בטוחה שככה מרגישים צירים. אחרי בדיקה אומרים לי: "הילד עם הראש למטה, אין פתיחה ואין צירים, לכי הביתה". איזה יופי, מתברר שהחמודון שלי, שהיה במצג עכוז כל ההריון, החליט לעשות מהפך לקראת הלידה.

למרות ההיפוך, סיפור הלידה שלי מתקדם לאטו. שבוע 40 עובר לו (כשאנחנו עוקבים במוניטור אחר ההתקדמות), וגם שבוע 41 אוטוטו מסתיים. הרופאה ממליצה שאם אני לא אלד עד 1.1.2009אקבל זירוז.

ביום שני, 29.12.09, 01:30  לפנות בוקר, אני קמה עם כאבי גב ומרגישה  כאילו יושבים עליי. אני מחליטה לחכות, בכל זאת יש לי ילדה בת שנה וחצי בבית, מי יביא אותה לגן בבוקר?

02:30. לא יכולה לישון. אני בוכה בשקט כדי לא להעיר אף אחד. 03:00. אני מטיילת בבית, רוצה שהכאב יפסיק ובינתיים מנקה ומסדרת.
04:00. בעלי שם לב שאני לא במיטה ומחפש אותי בבית. "מה את עושה?" הוא שואל, ואני עונה: "נראה לי שיש לי צירים וממש כואב לי. אבל אני מביאה את הילדה לגן בבוקר". הוא מחליט למדוד. המרווח בין ציר לציר הוא פחות מארבע דקות. הוא מחליט שלא מחכים, כנראה שלא בא לו על לידה בבית.

05:00 הילדה עברה לישון אצל סבתא, ואנחנו בדרך למיון יולדות.
06:00. אני צורחת. מכניסים אותי לחדר לבדיקת מוניטור – יש צירים! את זה יכולתי להגיד לבד. לשמחתי, יש גם פתיחה של ארבע אצבעות אבל אין חדרי לידה, כאילו כולן החליטו ללדת יחד.

06:30. אין רופא, אין מיילדת ואני מתפוצצת. מדי פעם באה אחות לראות אם אני שורדת. הפתיחה מתקדמת לשש אצבעות.
07:00. החלפת משמרות. אני מרגישה פתאום שהכול יוצא ממני ומתחילה לצרוח "הוא בחוץ – אני מרגישה את הראש בחוץ, תעזרו לי!" תוך שנייה מתייצבים משום מקום שני רופאים, שתי אחיות ומיילדת, מרימים אותי על מיטה בחדר המתנה. המים יורדים והם אומרים לי – דחיפה אחת והוא יוצא. אני צורחת – "אני בלי אפידורל לא יולדת!!!"
08:04. בלי אפידורל, בלי כאבים, אני נושאת בידיי ילד מקסים.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש