חיפוש

dsdsdsd
משקל תקין עוזר להיכנס להריון

ממוצע זה טוב: משקל תקין עוזר להיכנס להריון

בעיה משותפת לנשים רזות ולנשים שמנות: הסיכוי שלהן להיכנס להריון נמוך - בהשוואה לנשים שמשקלן תקין. ירידה מתונה של 10 עד 15 אחוזים מהמשקל המיטבי, עלולה לגרום להפרעות במחזור

ד"ר שמואל גבעון

ד"ר שמואל גבעון

נשים שמשקלן תקין נכנסות להריון בקלות רבה יותר בהשוואה לנשים שסובלות מעודף או תת משקל. כך טוענים חוקרים אמריקנים.

ד"ר פאדי שררה, מומחית לאנדוקרינולוגיה ומנהלת רפואית של המרכז לפוריות בוירג'יניה, אומרת שתת משקל משפיע על פוריות האישה עקב הפחתה בשומן שמשפיע על הביוץ. לדבריה, "אפילו ירידה מתונה של 10 עד 15 אחוזים מתחת למשקל המיטבי, עלולה לגרום להפרעות במחזור".

עוד אמרה ד"ר שררה: "התנגודת לאינסולין שנגרמת עקב עלייה במשקל גורמת לשינוי במצב ההורמונלי, שעלול לשבש את תהליך הפוריות. בנוסף לעקרות, הנשים האלה נמצאות גם בסיכון גבוה לפתח סוכרת, יתר לחץ דם ומחלת לב - עם העלייה בגיל".
גם הסיכוי לכניסה להריון בעזרת טיפולי פוריות פוחת בנשים עם משקל יתר, וזאת על פי ממצאים ממחקרים שערכה ד"ר שררה בשנת 2001. מחקרים אלה הראו שירידה במשקל של שבעה עד שמונה ק"ג עשויה להחזיר את הביוץ למצב תקין. 

הטבע, או הקדוש ברוך הוא, בראו אותנו כך שיהיו לנו ממדים אופטימליים. כל סטיה משמעותית מהמדדים האלה משבשת את המאזן ההורמונלי של הגוף, ועקב כך משתבש גם הסיכוי לכניסה להריון בנשים. עוד סיבה לשמור על בריאות הגוף ומשקל אופטימלי.  

ד"ר שמואל גבעון הוא מומחה לרפואת משפחה בשירותי בריאות כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש